999 rezultate për

presidenca

Presidenca reagon për raportin e Komisionit të Venecias: Taulant Balla manipuloi dokumentin "Dokumenti që Tao Tao, lolot dhe mediat rilindase kanë publikuar dhe shpërndarë me email, sms apo me titra përhapin laj
Shkarkimi i Metës, presidenca konferencë të jashtëzakonshme Pak orë pasi ka dalë opinion përfundimtar i Komisionit të Venecias, në presidencë do të ketë një deklaratë për mediat.
Presidenca reagon pas raportit të Venecias: Tao Tao hëngri dajak të fortë, por mënd nuk zuri Taulant Balla ka bërë të ditur se është miratuar draft-opinioni përfundimtar I Komisionit të Venecias lidhur me dekratin
Raporti i Venecias, Presidenca reagon zyrtarisht ditën e nesërme Presidenca do të bëjë publik ditën e nesërme qëndrimin që mban lidhur me draft opinionin e Komisionit të Venecias. Në
Deputeti socialist: Meta do gjejë kurajon dhe do iki vetë nga Presidenca Deputeti i PS Alket Hyseni beson se pas publikimit të vendimit përfundimtar të Komisionit të Venecias, Meta do të largoh
"Kur Kodheli nxjerr sekretin para kohe", Presidenca reagon sërish për raportin e Komisionit të Venecias Pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias, ku Presidenti Meta akuzohet se ka bërë shkelje të Kushtetutës, ka
Gafa me datën, Presidenca pikëpyetje mbi draft-opinionin e publikuar të Venecias Presidenca ka vënë në pikëpyetje draft-opinionin e Komisionit të Venecias, që ka rrjedhur në media. Zëdhënësi i Presi
Raporti i Komisionit të Venecias, reagon presidenca Pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias, se Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, ka reaguar zënëdhë
Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
Meta paralajmëron largimin nga Presidenca? Ilir Meta ka zbritur tashmë në fushë. Do ta bëjë maxhoranca apo do të ikë vetë, pak rëndësi pak, por Meta nuk do të jetë
Presidenca i përgjigjet akuzave të Ballës Presidenca me anë të zëdhënësit Tedi Blushi i është përgjigjur akuzave të sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Taulant B
Presidenca thirrje palëve: Mos thoni fajin e ka zysha, hiqni dorë nga kokëfortësia Ashtu sikundër u paralajmërua ditën e djeshme, sot presidenca po zhvillon një konferencë për një ccështje të rëndësishmë
Rama e akuzoi se shtyn tërmetin me një dekret, reagon presidenca Gjatë konferencës për media, kryeministri Rama u shpreh se nuk do të donte të takonte Metën. Ai u shpreh se për Metën mj
Deklarata e Felaj, reagon Presidenca: Eshtë një minë me sahat për "fitoren" përfundimtare të Reformës në Drejtësi Presidenti i Republikës, Ilir Meta i përgjigjet deklaratave të kryetares së komisionit të Ligjeve, Ermonela Felaj. “M
Presidenca është e hapur për fëmijët Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski në rezidencën presidenciale ka pritur fëmijët nga “Projekti lumturia”. Kreu
Presidenca nuk e merr në konsideratë deklaratën e Palmer, vlerëson Eliot Engel Presidenca i ka dhënë përgjigje indirekt qëndrimit të dhënë nga Zv.ndimës Sekretari i SHBA-ve, Mathew Palmer, duke dhënë
Basha largohet nga Presidenca, vetëm 20 minuta takim me Metën Prej orës 5:00 të mëngjesit, Kreu i Shtetit ndodhet në Presidencë. Në orën 09:00 ai u takua me kryedemokratin Basha. Tak
Presidenca reagon pas refuzimit të Ramës për takim Pas refuzimit të ftesës së Metës për takim nga ana e kryeministrit Rama, ka ardhur një reagim nga Presidenca përmes zëdh
Kolegji Zgjedhor hedh poshtë vendimin e Metës, reagon presidenca Pas rrëzimit të dekretit të presidentir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve ka reaguar presidenca me anë të një postimi të
Rama kërkoi shkarkimin, vjen reagimi nga Presidenca: E themi ne kur mbahen zgjedhjet Këshilltarë të Presidentit të Republikës Ilir Meta kanë dalë në një konferencë për shtyp pak minuta pas miratimit të rez