999 rezultate për

pres

Vuçiç ankohet te Putin dhe kërcënon Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar sonte me ambasadorin e Kinës dhe me atë të Rusisë. Vuçiç i ka nj
​Icardi: Shpresoj që Messi të kthehet te Kombëtarja e Argjentinës Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, nuk ka luajtur për Kombëtaren e Argjentinës që nga ndeshja e fundit e Kupës
Gjykata e Apelit merr vendimin për të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, kundë
Paulo Dybala: Golin ja dedikoj babait, tani shpresoj të shënoj sa më shumë Paulo Dybla shënoi dje golin e parë me kombëtaren e Argjentinës në fitoren 2-0 që Albicelstet fituan ndaj Meksikës.
Kush e ka radhën? Amerikanët listojnë edhe Saimir Tahirin krahas Vis Martinajt dhe Shullazit Ambasada amerikane duket të jetë tepër e vendosur në drejtim të instalimit të shtetit ligjor në Shqipëri duke mos u kurs
Maqedonia e "madhe" më e fortë se Rusia e "vogël" nga Destan JONUZI Përveç, Marrëveshjes së Ohrit edhe Marrëveshja e Prespës paraqet një akt të rëndësishëm historik pë
Pallate dhe makina luksoze, sekuestrohen pronat e bosit të drogës në Vlorë Prokuroria e Vlorës sëbashku me policinë kanë sekuestruar ditën e djeshme disa pasuri të paluajtshme dhe një shumë të ma
Ngeli vetëm shpresë, Kosova dështon përfundimisht në Interpol Kosova përfundimisht nuk do të jetë pjesë e INTERPOL-it. Kosova ka marrë 68 vota pro, 51 kundër dhe 16 abstenime, nga 13
1.5 milion euro nga xhepi i qytetarëve për rezidencën e presidentit Qeveria e Kosovës që nga vitit i kaluar i ka ndarë 500 mijë euro për ndërtimin e një rezidence të re për Presidentin e v
Presidenti i Napoli-t thumbon keq Juventus-in Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis di shumë mirë si të bëhet pjesë e faqeve të para të gazetave italiane. E
Mos iu gëzoni daljes së diellit, shira dhe borë na presin për disa ditë Pas reshjeve të shumta të dëborës në disa zona të vendit, sot ka dalë dielli, megjithatë kjo situatë nuk do të zgjasë sh
Mes flokëve të dëborës Presidenti bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit Presidentin Ilir Meta ka qënë këtë fundjavë në Manastir të Maqedonisë ku ka perkujtuar edhe 110-vjetorin e Kongresit të
Ivanovi niset drejt Jordanisë Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Maja Ivanova, që nga sot, 18
Ilir Meta, mes Presidentit dhe liderit politik! Alfred Peza Ka shumë njerëz që e shohin mënyrën sesi ai po e ushtron detyrën e kreut të shtetit, si një vazhdimin e d
Presidentja e Kroacisë: Nuk kam mjaftueshëm para për të parë në stadium ndeshjen ndaj Anglisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic i ka bërë të gjithë për vete në Botërorin “Rusi 2018”, me mbështetjen e
Reali presion Bale: Mos shko në Shqipëri Reali i Madridit është duke pritur me ankth përfundimin e ndeshjeve të kombëtareve dhe shpreson që lojtarët të kthehen t
Shqipëri-Skoci luhet për gjithcka, vendoset dhe fati Panuccit Edhe pak orë na ndajnë nga fillimi i sfidës në stadiumin Loro Borici të shkodrës teksa Shqipëria do të presë Skocinë.
Fulham: Prezantohet Ranieri shpreson të përsërisë prrallën Leicester Claudio Ranieri është prezantuar zyrtarisht te skuadra Lodineze e Fulham. Ranieri gjatë konferencës së parë si traj
Panucci, para Skocisë: Shpresoj që lojtarët të komunikojnë më shumë Christian Panuci ka folur për mendiat në prag të përballjes ndaj Skocisë të shtunën mbrëma. Ndeshja e fundit kjo sa i
Thaçi direkt merr në telefon QKUK-në pas aksidentit të ambasadores turke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është interesuar për gjendjen e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç pas aksidentit në t