999 rezultate për

premier

Liverpooli një ndeshje larg rekordit historik në Premier League Liverpooli ja doli të fitonte edhe ndaj West Ham pas humbjes në ndeshjen e parë të Champions përballë Atletico Madridit.
Humbi në Champions, por Liverpool nuk di të ndalet në Premier League (VIDEO) Liverpooli bëri edhe një paraqitje tjetër me të cilën dëshmoi se këtë sezon janë të pakrahasueshëm. Skuadra e Klopp k
Manchester United fiton derbin me Chelsean (VIDEO) Manchester United ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në përballjen ndaj Chelseas. Në ndeshjen që u zhvillua në
Ndeshjet në Champions, Mourinho "shpërthen" ndaj Premier Legue: Nuk i intereson Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho ka kritikuar Premier Leaguen për orarin e ndeshjeve para ndeshjeve në Champions Leag
Dënimet për City-n nuk kanë mbaruar, pritet ti hiqen pikë në Premier League Duket se Manchester City do të përjetojë një nga momentet më të vështira në vitet e fundit. Dënimi në Champions pritet t
Dënimi i Manchester City-t nga UEFA, këto janë ekipet që përfitojnë në Premier League Vendimi i marrë nga UEFA për të pezulluar për dy vitet e ardhshme Mancheste City nga Champions si edhe 30 milion euro gj
Ish-trajneri i Barçës refuzon Premier Leaguen Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde duket se ka filluar të mendojë për punën e tij të ardhshme. Së fundmi ai
Tjetër stuhi në Angli, rrezikohet anullimi i disa ndeshjeve në Premier League Javën e kaluar stuhia e fuqishme shkaktoi mjaft dëme në Angli e për pasoje u anullua ndeshja mes Manchester City dhe Wes
Allegri nis punën në Premier League, zbulohen dy skuadrat që e duan Massimiliano Allegri është gati t'i rikthehet stolit. Corriere Dela Sera raporton se Premier League do të jetë destin
Kontratë 5 ditore ne Gerrard për ngritur trofeun e Premier League, shefi ekzekutiv konfirmon gjithçka Shefi ekzekutiv i Liverpool, Peeter More, ka hedhur poshtë mundësinë e një nënshkrimi kontrate me Gerard në fund të sezo
Fëmijët që shoqërojnë lojtarët në fushë paguajnë shifra marramendëse në Premier League Klubet e Premier League i marrin shifra të frikshme fëmijëve që shoqërojnë lojtarët në fushë. Pagesa mund të shkojë deri
Eriksen me fjalë të mëdha për "derbin": Atmosferën që e përjetova, s'mund ta përjetosh në Premier League Mesfushori i Interit, Christian Eriksen, ka mbetur i mahnitur me atmosferën që e ka përjetuar në derbin e tij të parë De
30 vite pa titull, por Liverpooli është ekipi më i mirë në historinë e Premier League Liverpool është gati t’i japë fund pritjes prej 30 vitesh pa titull. Skuadra e Jurgen Klopp po e bën këtë duke thyer
Aguero zgjidhet lojtari më i mirë i muajit janar dhe thyen rekord në Ligën Premier Sergio Aguero ka thyer një rekord të mëdha në Ligën Premier, pas zgjedhjes si lojtari i mirë i muajit janar. Forma e
Po mahnit Premierligën, Reali gati ta sjellë në "Bernabeu" Ylli i Wolves, Adama Troare raportohet se po monitorohet nga Reali dhe Barcelona. 24 vjeçari po shijon një fushatë ma
"Luftë" treshe e klubeve të Premier League për yllin e Dortmund Jadon Sancho është një nga talentet me premtues në Europë, ndaj edhe vëmendja e ekipeve gjigande është te ai. Tre klubet
Kërkohet nga gjigandët e Premier League, Licester gati të "blindojë" Meddison Drejtuesit e Leicester City-t janë të shqetësuar për zërat e merkatos rreth talentit James Maddison, i cili shihet si ka
Cancelo i padëshiruar te City, Interi shpreson ta rikthejë në skuadër Joao Cancelo nuk po përshtatet në skuadrën e Pep Guardiolas dhe me shumë gjasa skuadra është gati ti ndërpresë lidhjet m
Di Maria: Të gjithë thonë se në Ligue 1 nuk ka konkurrencë, po Premier League ka? Angel Di Maria ka vendosur të flasë për kritikat e padrejta që thonë se Ligue 1 është një kampion i dobët. Ai e ka ma
Edhe një klub tjetër nga Premier League shfaq interes për Muriqin, e ndjekin në stadium Klubet e njohura evropiane janë vënë pas Vedat Muriqit, ndërsa së fundmi edhe Brightoni është futur në garë. Sulmuesi