999 rezultate për

pozitiv

19 raste të reja me koronavirus në Kosovë Sot, më 07 prill 2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259
Shkon në 170 numri i të prekurve nga koronavirusi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çua
Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Kosovë Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se sot ka pranuar një informatë nga ana e Klinikës Emergjent
Biznesmeni në Elbasan rezulton pozitiv me koronavirus Një rast i ri me COVID-19 ka rezultuar në qytetin e Elbasanit. Një biznesmen në Elbasan është ka rezultuar pozitiv n
Shkon në 165 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë Janë konfirmuar edhe 20 raste me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive janë raste kontakti, 15 prej të cilave janë m
51 pacientë të shëruar dolën sërish pozitivë, COVID-19 nuk largohet nga trupi Në Korenë e Jugut, 51 pacientë të shëruar nga koronavirusi kanë rezultuar sërish pozitivë në Korenë e Jugut. Duke ngj
Doli sërish pozitiv me koronavirus dhe është shtatzënë, flet Michaela Persicio: Nuk mund ta shoh përsëri Ruganin Michela Persico do të qëndrojë në shtëpi teksa kjo situatë do të vazhdojë edhe për ditë të tjera sepse patnerja e mbrojt
Lajm i mirë nga Spanja, bie sërish numri i viktimave nga COVID 19 gjatë 24 orëve të fundit Numri i përditshëm i vdekjeve në Spanjë, ka rënë për të katërtën ditë radhazi, duke zgjuar shpresën se faza e shpërthimi
CoVid19, pesë persona pozitiv në territorin e Gostivarit Shtabi i emergjencës së Gostivarit për komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë – Rostushë, mbanë mbledhjen e radhës ku s
Koronavirusi nuk kursen as kafshët? Del pozitiv tigri i kopshtit zoologjik në SHBA Një tigër në kopshtin zoologjik Bronx në ShBA u testua pozitiv për koronavirusin, duke e bërë atë rastin e parë të tillë
Luan në Bjellorusi, Llullaku: Një lojtar ka dalë pozitiv, shpresoj që situata të mos bëhet dramatike Azdren Llullaku shpreson që në Bjellorusi të fillojnë të shohin më me seriozitet situatën pas shpërthimit të Koronavirus
Lajm pozitiv për Interin, Cagliari gati të blejë kartonin e Nainggolan! Lajme të mira për drejtuesit e Interit përsa u përket futbollistëve që kanë dhënë në huazim verën e kaluar dhe nga të ci
Shtohen rastet në Elbasan, dalin analizat e pesë anëtarëve të familjes së kasapit Një tjetër person ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit në Elbasan, duke çuar në 10 numrin e të prekurve në këtë qark.
Koronavirusi në Kosovë, shërohen 7 pacientë dhe konfirmohen 5 raste të reja Edhe shtatë pacientë janë shëruar në Kosovë nga koronavirusi, teksa janë konfirmuar pesë raste të reja. Kjo është bër
Dybala nuk po i shpëton koronavirusit, del përsëri pozitiv për koronavirus Siç duket fati i keq është duke e përcjellur futbollistin e Juventusit, Paulo Dybala. Ai javë më parë kishte dalur po
Në Kumanovë janë infektuar 85 persona, 11 prej të cilëve personel mjekësor Në Kumanovë deri tani janë regjistruar 85 raste të të infektuarve me koronavirus. Vetëm gjatë ditës së djeshme 23 person
"Dështim i qeverisë", këngëtarja e famshme dhe i biri rezultojnë pozitiv me COVID19 Këngëtarja e njohur Pink tha të premten në mediat sociale se ajo dhe djali i saj kaluan javë të tëra të izoluar pasi rez
Dalin pozitiv me koronavirus 3 zyrtarë të burgut të Rrogozhinës, mes tyre drejtori I pari i konfirmuar është një jurist i burgjeve, i cili dyshohet se është i infektuari i parë në këtë institucion. Më
E fejuara e Dibalës rezulton sërish pozitive me COVID-19 E fejuara e Paulo Dibalës, Oriana Sabatini po kalon një moment tepër të vështirë në jetën e saj. Ajo ka njoftuar nëpërmj
Takoi persona që rezultuan pozitivë ndaj COVID 19, del përgjigjia e testit të Trump Gjatë seancës së informuese të Task Forcës së Shtëpisë së Bardhë për koronavirusin, Presidenti Donald Trump njoftoi se k