999 rezultate për

potokut

Pa Ujmanin Kosova vdes, dalin qëllimet e vërteta të serbve për liqenin më të madh Hidrocentrali i Ujmanit, pika kontestuese e vizitës së presidentit serbe Aleksandar Vuçiq në Kosovë, është me rëndësi st
Policët serbë protestojnë kundër EULEX-it Rreth 60 policë serbë kanë protestuar përpara Gjykatës Themelore të Mitrovicës në veri kundër misionit evropian, EULEX.
EULEX: Kryetari i Zubin Potokut duhet të kërkoj falje publikisht Policia e EULEX-it ka kryer në orët e para të mëngjesit të sotëm një bastisje në shtëpinë e Radovan Radiqit, në Zubin Po
Përgjimi zbulon veprimet e paligjshme Kur Policia e EULEX-it kishte bastisur shtëpinë, zyrën dhe pronat tjera të Nuhi Ukës, kishte vendosur përgjues.Prej 21 m
Xhandarët serbë kontrollojnë veriun Nga droja e intervenimit të forcave speciale të policisë së Kosovës, serbët e veriut kanë ndërruar rojet në fshatin Zupç
“Zëri i Prindërve” zbulon emrat e 62 shqiptarëve të varrosur në veri Shoqata për të pagjeturit “Zëri i Prindërve”, ka zbuluar një dokument për vrasjet dhe vendvarrimet e personave të vrarë
EULEX dënon sulmin në veri Shefi i EULEX-it, Xavier dhe Marnhac ka dënuar sulmin e ndodhur në rrugën mes Zupçes dhe Zubin Potokut sot në mëngjes ku
KFOR zhbllokon rrugën në drejtim të Zubin Potokut Ushtarët e KFOR-it kanë zhbllokuar mbrëmë vonë rrugët në drejtim të Zubin Potokut, të cilat ishin të mbyllura gjatë ditë
Serbia do mbajë zgjedhje edhe në Kosovë “Kemi marrë premtimin e kryetares së Kuvendit të Serbisë, Djukic Dejanovic, për mbajtjen e zgjedhjeve lokale dhe parlame
Paramilitarët rusë që operojnë në Mitrovicë Ndërsa ushtarët e KFOR-it ishin vendosur në pikën e kontrollit në fshatin Jegenicë të Komunës së Zubin-Potokut, serbët t
Serbët bllokojnë sërish rrugët Serbët lokalë kanë bllokuar të mërkurën magjistralen e Adriatikut, përkatësisht rrugën midis Mitrovicës dhe Zubin Potoku
Serbët do radikalizojnë protestën Protesta dhe bllokimi i rrugëve në veriun e Kosovës të cilën e kanë organizuar banorët serbë të komunës së Zubin Potokut
Protesta, bllokohet rruga Mitrovicë-Zubin Patok Në rrugën magjistrale Mitrovicë – Zubin Potok, përkatësisht në afërsi të fshatit Zupq të Zubin Potokut,vazhdon blokada n
Serbët e veriut të Kosovës paralajmërojnë bojkot Lëvizjet në radhët e Policisë së Kosovës të cilat janë njoftuar pak ditë më pare, të përgatitura nga Ministria e Brendsh