portugalia

Portugalia fiton me përmbysje ndaj Polonisë (VIDEO) Portugalia ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Polonisë me rezultatin 2-3 në "Stadion Śląski". N
Portugalia shënon edhe golin e tretë ndaj Polonisë (VIDEO) Portugalia ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Polonisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është Bernard
Portugalia përmbys Poloninë (VIDEO) Portugalia ka përmbysur Poloninë në "Stadion Śląski". Këtë herë është një shënuar një autogol nga mbrojtës
Portugalia barazon rezultatin ndaj Polonisë (VIDEO) Portugalia ka barazuar rezultatin ndaj Polonisë në "Stadion Śląski". Ai që ka shënuar është sulmuesi Andre
Portugalia fiton minimalisht ndaj Italisë (VIDEO) Portugalia mposhti Italinë sot në "Estadio da Luz" me rezultatin minimal 1-0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi
Portugalia kalon në avantazh ndaj Italisë (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në "Estadio da Luz". Autori i golit është sulmuesi i talentuar, Andre
Portugalia U-19 shpallet kampione e Europës , mposht në finale Italinë (VIDEO) Portugalia mposhti Italinë në finalen e Europianit të 19-vjeçarë të zhvilluar në Sianajoki të Finlandës. Koha e rregu
Zjarret më të frikshme këtë shekull, si u dogj edhe Portugalia me Rusinë Zjarri në periferi të bregdetit lindor të Athinës, që deri tani ka marrë 84 jetë, është ndër më shkatërrimtarët në Evrop
Cavani i tregon Ronaldos se kush bën ligjin, Portugalia jashtë Botërorit Ky nuk është Botërori i Messit dhe Ronaldos. Portugalia është eliminuar nga Kupa e Botës pasi u mposht me rezultatin
Mbrojtje e përgjumur, Portugalia barazon rezultatin ndaj Uruguajit (VIDEO) Portugalia ka rihapur ndeshjen ndaj Uruguajit në "Fisht Olympic Stadium", pasi shënoi golin e barazimit. Ai që arrit
Messi kundër Ronaldos, në këtë fazë mund të përballet Argjentina dhe Portugalia (FOTO LAJM) Duket se përballja midis Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të teta
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ave të Kupës së Botës Janë mbyllur llogaritë dhe për Grupin B në Kupën e Botës. Spanja në ndeshjen e fundit u përball me Marokun, me të cilin
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e
Çmenduri në grupin B, dy gola në minutat e fundit përcaktojnë gjithçka Spanja nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 me Marokun, por ky barazim çuditërisht i ka dhënë vendin e parë në Gru
Shokohet Spanja, ndryshon rënditja e grupit B Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Përfundojnë pjesët e para, ja si ndryshon renditja Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Super Quaresma, Portugalia kalon në avantazh ndaj Iranit (VIDEO) Portugalia ka kaluar në epërsi ndaj Iranit në "Mordovia Arena". Ai që ka shënuar ëshë futbollisti Ricardo Quaresma q
Maroku shokon Spanjën, rrezikohet kualifikimi (VIDEO) Maroku ka surprizuar Spanjën pasi ka arritur që të kalojë në avantazh në minutën e 14 me anë të Boutaib. Momentalisht
Formacionet zyrtare: Iran - Portugali Irani dhe Portugalia do të luajnë sot ndeshjen e tretë të Grupit B të Kupës së Botës. Portugalia e do me çdo kusht f
Zbardhet biseda çfarë i tha Ronaldo trajnerit të Portugalisë Cristiano Ronaldo shpesh herë e ka treguar se luan një rol të madh madje shpesh herë me udhëzimet e tij e zëvendëson tra