999 rezultate për

portugalia

Fituesi i Eurovision-it bën transplant të zemrës Fituesi i Eurovision, Salvadro Sobral nga Portugalia është duke u kuruar në spital pasi i është nënshtruar operacionit p
Figo zgjedh fituesin e Botërorit Luis Figo nuk e ka harruar Kombëtaren e ij të cilën nuk arriti ta shpallte kampione Europe në vitin 2004, kur u mund nga
Portugalia po përgatitet të arbitrohet nga futbollistët Arbitrat në Portugali kanë paralajmëruar një grevë në fundjavën e 15 dhe 16 dhjetorit, si shenjë proteste ndaj presionit
Portugalia dhe Spanja nën pushtetin e flakëve, 30 viktima Të paktën 30 persona kanë humbur jetën si pasojë e flakëve që kanë përfshirë Portugalinë dhe një pjesë të Spanjës. Si
Portugalia dominon dhe dërgon Zvicrën në Play Off Kombëtarja e Portugalisë e ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’, pas fitores prej 2-0 kundër Zv
Portugalia dërgon Zvicëren në "play-off" Portugalia ka fituar përballë Zvicrës me shifrat 2-0 në "Estadio da Luz" të Lisbonës. Portugezët kaluan në avantazh
Xhaka: Cristiano nuk është Portugali, por Portugalia është Cristiano Granit Xhaka ka lavdëruar cilësitë e Cristiano Ronaldos para ndeshjes me kombëtaren e tij ndaj Portugalisë më 10 tetor n
Gabigolit i bajatet dhe Portugalia, kërkon transferimin në Brazil Mësohet se lojtari i Interit, Gabigol, mund ta lërë pra kohe Benfican për tu kthyer te klubi i tij i parë Santos. Brazil
Në grupin B, Zvricra i eklopson shpresat Portugalisë për vendin e parë Në grupin B, Zvicra ruan bindshëm kryesimin pas fitores 3-0 në transfertën e Letonisë. Seferovic dhe më pas Dzemaili
Njihuni me 18 shtetet më të korruptuara në botën e zhvilluar Business Insider së fundmi ka publikuar një listë me 18 vendet demokratike ku korrupsioni është më i përhapur. Kjo re
"Bomba" nga Portugalia: Ronaldo kërkon largimin nga Reali! Një lajm tronditës vjen nga Portugalia për tifozët madrilen. Në faqen e parë të gazetës luzitane "A Bola" shkruhet më ge
Portugalia, vendi më i trishtuar në botë. Ja arsyet Portugalia është konsidereruar si vendi më malankolik në botë sipas BBC. Portugalia është një vend i trishtuar, duke u
Portugalia nuk ndalet, Ronaldo shënon dy gola (VIDEO) Portugalia ka vazhduar me formën e mirë në kualifikueset për Kupën e Botës. Në ndeshjen e katërt, Kampionët e Evropë
Portugalia tërhiqet nga misioni i KFOR-it në Kosovë Qeveria e Portugalisë ka vendosur që të largojë ushtrinë e saj nga Kosova në vitin 2017, pas 18 viteve në misioni
Portugalia shkatërron Andorrën (VIDEO) Portugalia ka mposhtur Andorrën me rezultat 6:0, ku katër gola i shënoi Cristiano Ronaldo, ndërsa tjerët i shënuan Cance
Zvicra e shqiptarëve mposht Portugalinë (VIDEO) Kampionia e Evropës, Portugalia, ka dështuar në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin ‘Rusi 2018’, duke u mposhtur
Zvicra-Portugalia, ja formacionet zyrtare Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Zvicër-Portugali. Zvicra dhe Portugalia do të përballen sonte nga
Portugalia “përpihet” nga flakët (VIDEO) Zjarri që ra dje në Madeira, Portugali ka shkaktuar të paktën 3 të vdekur, e tashmë kërcënon dhe kryeqytetin e ishullit
Ja si u pritën kampionët në Portugali (FOTO LAJM) Mijëra tifozë portugez kanë pritur në sheshin e Lisbonës përfaqësuesen e tyre e cila mbrëmë u shpall kampione e Europës
Gazeta irlandeze: Shqipëria një ndër 5 fituesit e Europianit Në Europianin e zhvilluar në Francë nuk ka dalë vetëm fitues Portugalia, por edhe disa kombëtare të tjera. Gazeta irland