999 rezultate për

poroshenko

Hetohet për korrupsion ish-Presidenti ukrainas Një gjykatë në Kiev e ka urdhëruar Byronë Kombëtare Kundër Korrupsionit në Ukrainë që t’i fillojë hetimet ndaj ish-presi
Shërbimet sekrete ruse pas humoristëve që trazuan Ballkanin? Ai nuk është më president i Ukrainës, por një dyshe prankerash rusë e imitojnë Petro Poroshenkon, kësaj here përmes një
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë,
Zaev bie në përgjim "fals"; Rama, Vuçiç, Putin, Erdogan plan për ndarjen e Kosovës (VIDEO) Komikët rusë Vovan (Vlladimir Kuzencov) dhe Leksus (Aleksej Stollarov) kanë publikuar video në emër të ish-presidentit t
Komediani turpëron Poroshenkon, fiton thellë në zgjedhjet presidentciale Komediani Volodymyr Zelensky ka fituar në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë, për t’u bërë udhëheqës i ri
Kandidati sfidon kundërshtarin komedian, debaton me podiumin bosh Presidenti në detyrë i Ukrainës, Petro Poroshenko mbërriti për të zhvilluar debatin e shumëpritur televiziv me njeriun q
Poroshenko e pranon sfidën e kandidatit humorist, bën testin për drogë Presidenti i tanishëm i Ukrainës dhe njëri nga dy kandidatët që do të garojnë në rundin e dytë të zgjedhjeve për këtë po
Tanket dhe raketat ruse mbërrijnë kufi, Ukraina bëhet gati për luftë (FOTO LAJM) Rusia dhe Ukraina janë duke shkuar çdo ditë edhe më tepër në drejtim të një konflikti të drejtpërdrejt ushtarak duke rri
Vuçiç "tradhton" vëllain e madh Putin dhe pret Poroshenkon: Nuk e njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është takuar sot me homologun e tij ukrainas, Petro Poroshenko. Temë diskutimi
Prapaskenat e Shtëpisë së Bardhë, ky president dha 400 mijë dollar për një takim me Trump Avokati personal i Donald Trump, Michael Cohen, është paguar në mënyrë të fshehtë me 400.000 dollarë për të rregulluar n
Protestat në Kiev vazhdojnë me intensitet, protestuesit kërkojnë largimin e Presidentit Në Ukrainë protestat vazhdojnë akoma me shumë intensitet. Mijëra protestues janë mbledhur në Kiev, kryeqytetin e Ukra
Njerëzit vërshojnë në protesta, kërkojnë dorëheqjen e e presidentit Poroshenko në Kiev Mijëra persona kanë protestuar në qendër të kryeqytetit ukrainas, duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Petro Poroshenko
Përkeqësohen raportet SHBA-Rusi Presidenti amerikan, Donald Trump priti kryeministrin e Ukrainës Petro Poroshenko për një vizitë të shkurtër në Zyrën O
Poroshenko akuzon Rusinë për vrasjen e politikanit rus, reagon Kremlini (VIDEO) Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se vrasja e një is deputetit rus në Kiev është "akt i terrorizmit shtetëror
Trump telefonon Poroshenkon, i premton mbështetje për Ukrainën Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka zhvilluar gjatë ditës së djeshme një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës,
Rusia po zhvillon luftë kibernetike kundër Ukrainës Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, tha se shërbimet e sigurisë së Rusisë po ndërmarrin luftë kibernetike kundër Uk
Putin po zhvillon luftë të fshehtë kundër Ukrainës, tronditet Poroshenko Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, ka deklaruar në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, se Rusia po zhvillon një luftë
Ukrainë/ Poroshenko: Nuk përjashtojmë pushtimin e plotë nga Rusia President i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka thënë se “mbesin të rëndësishme”gjasat për përshkallëzimin e konfliktit me Ru
Poroshenko paralajmëron pushtimin rus Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko ka thënë se territori ukrainas po vihet në rrezik nga ushtria ruse. Ai tha se u