999 rezultate për

popullore

Do të surprizoheni, Xhensila këndon si asnjëherë këngë popullore (VIDEO) Mund ta kishim imagjinuar në çdo lloj versioni Xhensila Myrtezaj, përveçse duke kënduar këngë popullore të veriut. Ditën
Më në fund! Eduart Ndocaj diplomohet inxhinier Kaubojsi Eduart Ndocaj është diplomuar më në fund pas shumë sakrificash. "I diplomuar në Universiteti Popullor i Mi
Ndahet nga jeta "bilbili" i muzikës popullore Ditën e sotme është ndarë nga jeta këngëtari i njohur i muzikës qytetare fierake, Timo Lule. Lajmin e ka bërë me dije
Meta vlerëson me titullin e lartë "Mjeshtër i Madh" Ylli Bakën (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur të muzik
10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal 10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal! Disa ushqime të shëndetshme në të vërtetë mund të kenë më shumë k
Arti shqiptar në zi! Ndahet nga jeta këngëtarja e madhe e muzikës Sot është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare këngëtarja e madhe e muzikës popullore Drita Papajani, e cila ka hyrë në i
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Si rallëherë me veshje popullore, fansat fiksohen pas Alesia Bamit: Kryevepër (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Alesia Bami, ka publikuar në profilin e saj në “Instagram” një fotografi me të cilën ka marrë menj
Një tjetër shuplakë për Trump, Gjykata e Apelit e refuzon për Pensilvaninë Një Gjykatë federale e Apelit refuzoi kërkesën e fushatës së presidentit Donald Trump, që kërkonte që presidenti i zgjed
Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Ismet Peja, këngëtar i muzikës popullore shqiptare dhe asaj të vjetër qytetare, është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçar
Ndërron jetë bilbili i këngës popullore Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare bilbili i këngës popullore, Sali Brari. Lamtumirë – Bilbilit të këngës p
Video për të mos u humbur! Rama ia merr këngës popullore me këngëtarin nga Liqeni (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri mbajti Asamblenë Kombëtare të PS ku kërkoi nga socialistët dhe shqiptarët një mandat të trëtë
Bebe Rexha bën reperen amerikane të bëjë "Twerk” me këngë popullore shqiptare (VIDEO) Bebe Rexha paralajmëroi para pak kohësh se shumë shpejt do të sillte një bashkëpunim me këngëtaren e re, Doja Cat. Nd
"E djeg" me muzikë popullore, Rudina publikon Markun si asnjëherë (FOTO LAJM) Rudina Dembacaj është e dashuruar kokë e këmbë me ish deputetin Mark Frroku dhe këtë e tregon shpesh herë në postimet e
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Meta harron "hallet" politike, ia merr valles në Zallë Dardhë (VIDEO) Kreu i shtetit Ilir Meta ishe mbrëmjen e djeshme në Zall Dardhë, ku ka festuar me banorët e zonës. Në një video të pu
Arratisja e bujshme dhe pengmarrja e anijes, pse u lirua kapiteni i "Dukati" në Brindizi Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror t
Ndahet nga jeta ikona e valles popullore (FOTO LAJM) Mjeshtri i valles popullore mbarëshqiptare dhe “Nderi i Kombit” , Besim Zekthi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare
Shqipëria në alarm nga COVID-19, në Tiranë nis vallja popullore pa maska e doreza (FOTO LAJM) Në një kohë që Shqipëria po kalon një alarm COVID-19 për shkak se infektimet janë rritur në masë, në Tiranë po zhvillohe
Ditë zie për Ilir Shaqirin, humb jetën nëna e këngëtarit Këngëtari i njohur i muzikës popullore shqiptare, Ilir Shaqiri ka dhënë lajmin e hidhur mëngjesin e sotëm. Ai ka hum