999 rezultate për

popullor

1 lugë sodë eleminon 11 shqetësime, këshilla e mjekëve popullorë Edhe pse ne e përdorim atë shpesh në jetën tonë të përditshme, soda e bukës është ende një mister për shumë njerëz në li
Revoltohet Genc Prelvukaj: Jemi zero për sa bëhen figura popullore djem kriminelesh politikanesh të korruptuar Reperi kosovar përmes një shkrimi të postuar në llogari në Facebook ka folur për disa dukuri të cilat janë të pranishme
Ky ilaç popullor shëron me minuta dhimbjen e kokës dhe migrenën Vepron më shpejt se çdo tabletë! Njerëzit të cilët vuajnë nga migrena e dinë që është dhembje e tmerrshme, nga e cila
Basha zbulon bisedat me ndërkombëtarët: Zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale njëkohësisht Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nënkupton se faktori ndërkombëtar shikon si rrugën e mundshme për të zgjidh
Qindra të vrarë: 70 vjet më parë, kur Shqipëria luftonte me Greqinë (FOTO LAJM) Si u pasqyrua në shtypin shqiptar të kohës ngjarjet e gushtit të vitit 1949, ku forca të shumta të ushtrisë qeveritare g
Fansat e kritikojnë se këndon tallava, Era Rusi i përgjigjet me takt (FOTO LAJM) Rreth një vit më parë Era Rusi vendosi të eksperimentonte me një rrymë tjetër muzikore, atë popullore. Si fillim këngëta
"Më sill 30 mijë euro ose te shkatërrova familjen", arrestohet mjeku popullor pasi kërcënoi një grua Eshtë arrestuar një mjek popullor për shkaka se ka mashtruar një grua e cila e ka denoncuar në polici. Policia e Koso
Mes zjarrit, borës dhe rrezikut: Ushtrimet e frikshme të ushtrisë kineze (FOTO LAJM) Ushtria Çlirimtare e Kinës Popullore janë forcat e armatosura të Republikës Popullore të Kinës. Ato konsistojnë me pesë
I sfidon të gjitha ilaçet e farmacive, kura popullore që vjesht nga lashtësia Bllokimi i arterieve nga toksinat është një problem shqetësues shumë i madh. Kimikatet dhe yndyrnat poashtu janë shumë t
Basha: Jemi mbledhur të gjithë shqiptarët e dhunuar Gjatë fjalës së tij para mijëra protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, lideri i opozitës Lulzim Basha është sh
Vendi ku Iftari shijon më tepër Edhe pse është krijuar përpara 400 vjetësh, lagjja historike e Chawkbazar, në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka, vazhdon
Berisha nxjerr videon: Pak orë e ndajnë Ramën nga cunami popullor (VIDEO) Opozita ka njoftuar protestën e radhës pasditen e sotme duke kërkuar largimin e Ramës dhe zhvillimin e zgjedhjeve pa të,
EMRI/ Del një tjetër "tradhtar" nga aleatët e Bashës (FOTO LAJM) Një tjetër aleat ka pranuar mandatin e deputetit duke braktisur PD-në në bojkotin e saj. Mësohet se Kryetari i Partis
"A rrëzohet Edi Rama me protesta partiake?" “A rrëzohet Edi Rama me protesta partiake?”, ka qenë pyetja që ka shtruar në studio Arian Çani, ndaj së cilës Neritan Se
Berisha: Rama nuk mund ti fshihet cunamit popullor Ish-kryeministri, Sali Berisha është prononcuar për mediat duke hedhur sulme ndaj kryeministrir Rama. Berisha tha se
Vdes këngëtari Shaban Shauliq, do të mbante koncert edhe në Kosovë Këngëtari i muzikës popullore Shaban Shauliq sot ka vdekur në një aksident ne Gjermani, Aksidenti ndodhi në Dortmund të
Metoda popullore për të larguar gripin Është periudha më e “keqe” e vitit për sa i përket sëmundjeve nga moti i ftohtë apo ndryshimi i pa shpjegueshëm i temper
“Të kërcejmë mes valleve dhe melodive popullore shqiptare” Në kuadër të fushatës studentore ”Ruaj Traditën, Festo Shqip", studentët e vitit të dytë master në Marrëdhënie me Publik
Opozita nis revoltat, Basha jep deklaratën bombë Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi pa mbledhjes me aleatët se opozita e bashkuar ka vendosur të udhëheqë revoltën po
Receta popullore për të shëruar thembrat e çara Keni probleme me thembrat e këmbëve dhe nuk po gjeni dot shërim. Nëse përdorni sodën e bukës, lamtumirë thembra të cacra