999 rezultate për

popullit

Mesazhi i fortë i Yuri Kim: Pasuria e vjedhur do t'u rikthehet popullit shqiptar Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, në një Seminar të OSBE-së, foli për konfiskimin e pasurive të siguruara nga krim
Shembja e Teatrit, Avokati i Popullit jep rekomandime Avokati i Popullit, pasi ka shqyrtuar sjelljen e organeve të Rendit gjatë ndërhyrjeve të kësaj të fundit më 17 maj të kë
E mësoi nga lajmet, ku gjendej Biden ku u shpall zyrtarisht fitues i zgjedhjeve Joe Biden ka mposhtur Trump dhe është shpallur zyrtarisht Presidenti i SHBA-ve. Sipas mediave amerikane, Biden ka qen
Vjosa Osmani i drejtohet popullit si Presidente: Serbia kreu krime, të mos barazohet viktima me agresorin Vjosa Osmani i është drejtuar popullit nga pozita e shefes së shtetit. Ajo thotë se Tribunali Special është përgjegj
Bashkia i heq rrugës emrin e heroit të Popullit, i vihet emri i vëllait të ish-kreut të bashkisë Në qytetin e Elbasanit ekziston një rrugë që prej vitesh mban dy emra, atë të Heroit të Popullit Kozma Naska dhe të një
Meta sulmon ashpër Ramën: Buburrec trendi, përse ke frikë? (FOTO LAJM) "Pse mblidhesh si buburrec e fshihesh pas Tëitterit?! Je aq frikacak sa trembesh edhe nga protestat e popullit në Kirgis
Pse njerëzit janë të fiksuar me nazizmin? Interesi i njerëzve ndaj Hitlerit ka lënë shumë historianë pa fjalë Fiksimi i popullit me Hitlerin dhe nazistët është
Presidenca sulmon ashpër qeverinë Rama dhe paralajmëron: Nëser do të publikojmë emrat! Presidenca me anë të zëdhënësit të saj, Tedi Blushi ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet e miratuara sot për Kodin
Hoti: SHBA i beson popullit të Kosovës më shumë se politikanëve Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, tha sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës më shumë besojnë në po
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Vjen reagimi i Kryemadhit për listat e hapura: Askush të mos i fshihet popullit Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intergim Monika Kryemadhi ka reaguar pas propozimit të opozitës së bashkuar për hapj
Veseli përkrah ndërtimin e xhamisë: Ta gëzojnë myslimanët e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkrahur ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë. Vesel
"Sqarime për maskarenjtë", vjen reagimi nga opozita pas "pazarit" të Hajdarit e Murrizit me Ramën Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama firmosi marrëveshjen me opozitën parlamentare, se do të kalojë ndryshimet Kushtetu
Thaçi i drejtohet popullit: Historia nuk mund të rishkruhet nga askush Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dalë sot me një deklaratë për të shpjeguar se çfarë ndodhi gjatë intervistimit në
Vini re parregullsi në zgjedhje? Ky është numri ku mund të denonconi Një linjë telefonike pa pagesë dhe shtatë zyra të Avokatit të Popullit janë sot në funksionim për të raportuar shkelje t
"E paguajmë sa qimet e kokës", deputeti i opozitës akuza Avokatit të Popullit Deputeti i opozitës në Kuvendin e Shqipërisë, Halit Valteri ka folur sot kundër Avokatit të Popullit dhe titullares së t
"Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut", publikohet dokumenti arkivor Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën f
Ali Ahmeti kujton 30 vjetorin e deklaratës kushtetutese Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, ka kujtuar sot përvjetorin e 30 të deklaratës kushtetuese të Kaçanikut. “30 vjetori i gur
Avokati i Popullit thirrje ministres: Rrisni numrin e testimeve të popullsisë! Avokati i Popullit i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë me anë të një rekomandimi që të rrisë numrin e testimeve të p
Trondit gazetarja e njohur: Është mëkat të kërkosh zhdukjen e popullit kinez? Një gazetare italiane është bërë virale për shkak të komentin të saj në Twitter për kinezët. Gazetarja dhe moderatorj