999 rezultate për

populli

Tërmeti godet Turqinë, Basha: Solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar me një mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave të tërmetit të fuqishëm
Bashkia i heq rrugës emrin e heroit të Popullit, i vihet emri i vëllait të ish-kreut të bashkisë Në qytetin e Elbasanit ekziston një rrugë që prej vitesh mban dy emra, atë të Heroit të Popullit Kozma Naska dhe të një
Meta sulmon ashpër Ramën: Buburrec trendi, përse ke frikë? (FOTO LAJM) "Pse mblidhesh si buburrec e fshihesh pas Tëitterit?! Je aq frikacak sa trembesh edhe nga protestat e popullit në Kirgis
Pse njerëzit janë të fiksuar me nazizmin? Interesi i njerëzve ndaj Hitlerit ka lënë shumë historianë pa fjalë Fiksimi i popullit me Hitlerin dhe nazistët është
Meta i bindur: Shqiptarët do vijnë me not nga Italia dhe në këmbë nga Greqia për të votuar Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se pjesëmarrja në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë më e madhja që ka patur ndonjëherë
Presidenca sulmon ashpër qeverinë Rama dhe paralajmëron: Nëser do të publikojmë emrat! Presidenca me anë të zëdhënësit të saj, Tedi Blushi ka reaguar ashpër në lidhje me ndryshimet e miratuara sot për Kodin
Hoti: SHBA i beson popullit të Kosovës më shumë se politikanëve Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, tha sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës më shumë besojnë në po
Meta shkon në Dibër: Ky shpopullim është i dhimbshëm Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vizituar Dibrën ku ka zhvilluar takim me qytetarë të këtyre zonave. Në një reagim
15 muaj për vetëm 20% të projektit, si e "shet" Rama te populli "Rrugën e Arbërit" Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vendosur të thotë "Mirëmëngjes" me pamjet më të fundit nga kantieri i ndërtimit t
Meta thirrje për tu "zgjuar": Koha për të mbrojtur demokracinë është tani! Presidenti i vendit Ilir Meta, e ka nisur sot ditën me një përkufizim të Abraham Lincoln mbi demokracinë, duke bërë edhe
Gashi krenar për origjinën e tij: Nuk mund të jem pa popullin shqiptar Reperi shqiptar me famë botërore, Gashi gjatë intervistës për Ditë e Re, është shprehur krenar për origjinën shqiptare d
Pacolli merr dhuratën e çmuar për ditëlindje, i ngrihet bust në jug të Shqipërisë Politikani dhe binzesmeni i njohur nga Kosova, Behgjet Pacolli sapo ka kaluar ditëlindjen ndërsa ka publikuar në rrjett
Rritja e çmimit të energjisë elektrike, protestuesit kanë bllokuar autostradën Tetovë-Shkup (VIDEO) Qytetarët e Tetovës me automjete sot kanë protestuar për të tretën herë me radhë pasi që Komisioni Rregullator i Energje
Vjosa Osmani: UÇK-ja nuk është në rrezik nga populli Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka deklaruar se qytetarët e Kosovës kanë ndjenjë e respekt për luftën çlir
50 viktima e 3000 të plagosur, Shqipëria shpreh solidaritet me Libanin Shqipëria zyrtare ka reaguar pas dy shpërthimeve në kryeqytetin libanez, Bejrut, të cilat u morën jetën 50 personave dhe
Murrizi i ashpër në Kuvend: Dilni t’u tregojë populli këllqet Deputeti i opozitës në Kuvendin e Shqipërisë, Myslim Murrizi me tonë të forta në Kuvend, duke u deklaruar i kënaqur me a
Meta flet për listat e hapura dhe bën deklaratën e fortë: Populli t'më zgjedhë edhe mua! "Bashkë me deputetët populli duhet të zgjedhë drejtpërdrejt në të ardhmen edhe Presidentin e Republikës..." President
Vjen reagimi i Kryemadhit për listat e hapura: Askush të mos i fshihet popullit Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intergim Monika Kryemadhi ka reaguar pas propozimit të opozitës së bashkuar për hapj
Rama flet pa bërë asnjë studim: Listat e hapura i donte populli Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij nga Kuvendi ditën e sotme. Ndër të tjera ai ështe shprehur se me 30 kor
Veseli përkrah ndërtimin e xhamisë: Ta gëzojnë myslimanët e Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përkrahur ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtinë. Vesel