999 rezultate për

popovski

Gjoko Popovski sërish dënohet me 9 vite burg Ish-ndihmës ministri në MPB Gjoko Popovski, është dënuar sërish me nëntë vjet burg në rastin "Treqind". Në seancën e
Arrestohet ish drejtori i Regjistrit Qendror, Andrea Popovski Ish ushtruesi i detyrës drejtori i Regjistrit Qendror, Andrea Popovski, është arrestuar nga policia. Sipas burimeve të A
Popovski thotë se nuk ka krizë nëse nuk zgjidhet Presidenti Në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat ish kryetari i Kuvendit dhe ish ministri i financave, Nikolla Popovski tha se
Sot vendoset për ankesën e Jankullovskës Në Gjykatën e Apelit sot duhet të mbahet seancë për ankesën i ish-ministres së Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska
Apeli shpëton nga burgu Popovskin Gjykata e Apelit e shfuqizoi vendimin prej 9 vjet burg për ish-ndihmësministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Gjo
Jankullovska qan në gjykatë, a ndikohet drejtësia nga lotët? Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska sot në Gjykatën Penale në fjalët përfundimtare në rastin e Pro
VMRO-DPMNE vazhdon të kontrollojë RTVM-në Ministri pa protofol i angazhuar për komunikim dhe transparencë, Robert Popovski tha se VMRO-DPMNE qëllimisht e bllokon
Popovski: Ekonomia është në prag të recesionit Ekonomia e Maqedonisë është në prag të recesionit, pohon ish ministri i Financave i LSDM-së, Nikolla Popovski. Duke kome
A do të dënohet sot me burg Gruevski? Gjykata Themelore Shkupi 1 duhet ta publikojë vendimin e parë ku akuzohet ish-kryeministri Nikola Gruevski. Procesi për
Gjykata zbardh ditën kur do të japë vendimin për rastin Treqind Me 22 maj do të shpallet aktvendimi për rastin “Treqind” ku i akuzuar është ish-ndihmësministri i Punëve të Brendshme G
Nuk ndalen seancat e nxehta në Maqedoni Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Treqind” të Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë
Zaev detyron edhe drejtorët të bëjnë publike shpenzimet Ministri pa resor i angazhuar për çështje të komunikimit dhe transparencës Robert Popovski deklaroi se Qeveria do t’i de
27 prilli, Gjoshevski dhe Popovski do dalin nga paraburgimi Ish shefi i sigurimit të kryetarit të Parlamenti, Goran Gjoshevski dhe ish kryeshefit në MPB, Oliver Popovski të cilët j
Flasin ekspertët: Raporti i progresit, vërejtjet në ekonomi janë reale Vërejtjet për ekonominë të Komisionit Evropian në Raportin e progresit janë reale. Është vërtetuar avancim. Por, sipas n
Erë e fuqishme pritet të godasi Ohrin, nuk përjashtohen përmbytjet Era e jugut, me një shpejësi prej 80 km në orë dhe reshje të rënda, të shtunën do të sjellë një ciklon të ri, sipas para
OJQ-të kritikojnë transparencën e Qeverisë Kryetari i shoqatës së gazetarëve, Naser Selmani u ankua se ministrat e BDI-së nuk janë transparent dhe nuk u përgjigjen
Dorëhiqet një funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së Nikolla Popovski ish-ministër i jashtëm dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së ka dhënë dorëheqje nga ky orga
Rasti Treqind sërish kthehet në Gjykatën Penale Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin e PSP-së, "Treqind", në të cili është i akuzuar ish-n
Fetai: Do ta ndjek të akuzuarin, madje edhe në shtrat të vdekjes “Nëse dikush kryen vepër penale unë do ta ndjek, madje edhe në shtrat të vdekjes”, kështu deklaroi prokurorja speciale,
Plomp: Transparencë dhe llogaridhënie për qytetarët e Maqedonisë "Qeveria është e vendosur tërësisht të hapet jo vetëm për mediat, por edhe për çdo qytetar, që të marrë informacionet që