999 rezultate për

pope

Sot organizohet Epopeja e Dukagjinit Sot bëhen 21 vjet të rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan të Decanit. Në mëngjesin e 24 marsit t
Fillon seanca për shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së UÇK-së, mbahet një minut heshtje Ka filluar seanca e veçantë e Kuvendit të Kosovës me rastin e shënimit të 21 vjetori të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare t
Qeveria ndan 25 mijë euro për Epopenë dhe 115 mijë euro për komisionin e Bulliqit Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka ndarë 25 mijë euro për shënimin e Epopesë së UÇK-së në Dukagjin. Këto mjet
Të gjithë e njihni Popeye, sot ka ditëlindjen Marinari Popeye i ka bërë 90 vjet që nga krijimi. I krijuar nga shkrimtari amerikan i romaneve vizatimorë, Elzie Cris
Fshehu armën e Vis Martinajt, gjykata jep vendimin për Redi Popeskun Përfundoi para pak minutash seanca gjyqësore në ngarkim të Redi Popeskut, pronarit të lokalit në Bllok ku ndodhi masakra
Nis seanca për Redi Popeskun, u arrestua për masakrën në Bllok Ka nisur seanca për masën e sigurisë në ngarkim të Redi Popeskut, i cili është pronari i lokalit në ish-Bllok, ku ndodhi
Kush është Popesku që ra në pranga, njohja me Bes Kallakun dhe Hilton (FOTO LAJM) Policia e Tiranës ka arrestuar Redi Popeskun, pronarin e lokalit Monopol, ku ndodhi masakra në ish-Bllok më 4 tetor, pas
Feshehu armën e Vis Martinajt, çfarë dëshmoi Redi Popesku që nuk bindi policinë Pas rreth 17 ditësh, që nga vrasja në Bllok që tronditi Tiranën, është arrestuar pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, Re
E arrestuan, dyshimet e forta të policisë tek Redi Popesku Pas rreth 17 ditësh, që nga vrasja në Bllok që tronditi Tiranën, është arrestuar pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, Re
Masakra e Bllokut, arrestohet pronari i lokalit Edhe pse kanë kaluar disa ditë që nga mbrëmja e 4 tetorit, ku në zonën e Bllokut, u vra një person dhe u plagosën tre të
Atentati në Bllok ndodhi te lokali i biznesmenit, lidhja e tij me Bes Kallakun (FOTO LAJM) Redi Popescu është pronari i lokalit ku ndodhi vrasja e djeshme në zonën e ish-bllokut. Ai pronar i bar 'Monopol' në ish
Përkujtohen të rënët e epopesë së lavdishme të Vrrinit Në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të Epopesë së Vrrinit në Prizren do të organizohen një sërë aktivitetesh. Në dit
Klopp zgjedh portierin e Liverpool, nuk shpenzohet Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp ka bërë zgjedhjene tij duke kërkuar Nick Pope si portierin e Liverpool për sezonin e a
Nga lopçar në Botëror, historia si në përralla e portierit të Anglisë Portieri Nicki Pope i thirrur nga Kombëtarja e Anglisë për tju bashkuar skuadrës në Botërorin e "Rusia 2018" ka një hist
Politikani që mbështeti demarkacionin sot përkujton Epopenë e Dukagjinit Sot shënohet 20 vjetori i zhvillimit të betejës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan. E njohura si “Epopeja
Kurti nga Prekazi rrëfen për frikën e policisë serbe Me rastin e “Epopesë së UÇK-së”, kryetari i i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti së bashku me dy deputetët Rexhep Selimi
Aktivitetet në ditën e dytë të Epopesë Në shënimin e “Epopesë së UÇK-së”, sot në gjithë Kosovën dhe trojet tjera shqiptare, do të bëhen homazhe pranë varreve t
Nis manifestimi “Epopeja e UÇK-së” Në Kosovë nis sot manifestimi tradicional treditësh “Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, në përkujtim të Adem Jas
Programi i “Epopesë së UÇK-së” në Kosovë Me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashar, Familjes Jasharaj, dëshm
FSK jep detaje rreth organizimit të Epopesë së UÇK Me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendarë Adem Jashar, Familjes Jasharaj, dëshm