999 rezultate për

pompeo

Pas marrëveshjes me Serbinë, Hoti takohet me sekretarin Pompeo Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, u takua me Sekretarin amerikan të Shtetit, M
Kriza politike në Bjellorusi, Amerika thirrje Minskut: Pranoni ofertën e kryesisë së OSBE-së Pas mbështetjes nga Bashkimi Evropiane dhe kancelarët gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit francez, Emanuel Macron që
"Bota nuk mund të jetë e sigurt", mesazhi i fortë i Sekretarit amerikan të Shtetit Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshkroi se si marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shkuar
E thotë drejtori i FBI-së: Ky është shteti që përbën kërcënimin më të madh për SHBA-në Drejtori i FBI-së, Christopher Wray, tha se aktet e spiunazhit dhe vjedhjes nga Qeveria e Kinës paraqesin “kërcënimin më
Kina pranon mashtrimin, shkatërroi kampionet e para të koronavirusit Kina ka pranuar se shkatërroi disa kampione të Koronavirusit në fazat e hershme të shpërthimit të tij, por kundërshtoi p
Mike Pompeo nuk i ndahet Kinës: Nxorri virusin nga laboratori në Wuhan Akuzat e SHBA-së kundrejt Kinës në lidhje me daljen e COVID-19 nga laboratori Kinez, vazhdojnë të trumbetohen me këmbëng
Sekretari amerikan i Shtetit i drejtohet Kosovës: Hiqni taksën ndaj Serbisë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka thënë se pret që Kosova të heqë tarifën ndaj mallrave serbe dhe të shfrytëz
Pompeo refuzoi të takohet me Kurtin, Hashim Thaçi bën deklaratën e fortë Ditën e sotme se Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo, refuzoi të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin.
Rama pas takimit me Pompeon: Folëm për rindërtimin, paketën Anti-KÇK Zbardhen detaje nga takimi që sekretari Mike Pompeo zhvilloi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Departamenti i
PAMJET/ Rama takon Mike Pompeon në Washington D.C (VIDEO) Rama e ka vijuar vizitën zyrtare në SHBA me një takim me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Si të gjitha t
Përplasja e avionit ukrainas, SHBA bën thirrje për bashkëpunim SHBA ka bërë thirrje për bashkëpunim të plotë në lidhje me çdo hetim mbi shkakun e përplasjes së avionit ukrainas pranë
Reagimet pas eliminimit të Soleimanit, SHBA e pakënaqur me europianët Pas sulmit në Irak kundër gjeneralit iranian, Kasem Soleimani, SHBA duket e zhgënjyer nga qëndrimi i europianëve. Ndërko
"Do t’u ndalojmë hyrjen në SHBA zyrtarëve të korruptuar, nga Shqipëria janë 3 raste" Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara
Pompeo: Ju paralajmërojmë për rrezikun nga ndikimet ruse dhe kineze Mbështetje për anëtarësimin e plotë në NATO dhe luftën kundër krimit dhe korrupsionit, shprehu Sekretari shtetëror i SHB
Pompeo në Maqedoni: T’ju udhëheqë mendja, jo ndikimet ruse Sekretari amerikan i shtetit Pompeo i cili po qëndron për vizitë në vend tha se vizita e tij është për të konfirmuar mbë
Pompeo viziton Maqedoninë Vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo javën e ardhshme në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi do ta vë the
Uashingtoni presion Beogradit për njohjen e Kosovës SHBA-Ja udhëheqëse e sulmeve të NATO-s ndaj ish-Jugosllavisë në Mars të vitit 1999, vazhdojnë ta shohin Ballkanin si një
Vuçiq: Në rastin më të mirë negociatat me Kosovën vazhdojnë në dhjetor Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dh
Pacolli: Pompeo inkurajoi Serbinë për rifillimin e negociatave me Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, është deklaruar pas takimit të sekretarit të Shtetit
Ç'ka "mori" Vuçiç nga SHBA-ja për Kosovën, dalin detajet Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për president