999 rezultate për

politike

Patozi, në krye të "Bindjes Demokratike" Forca më e re politike, Bindja Demokratike, tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gjykatën e Tiranës. Proc
"Psikiatri politike", Rudina Hajdari reagon për herë të parë pas lajmeve për partinë e re Rudina Hajdari ka reaguar për herë të parë publikisht pas publikimit të lajmit dy ditë më parë se ajo dhe të pakënaqur t
Rudina Hajdari thyen heshtjen: Duhet elitë e re Prej disa ditwsh, deputetja e PD-sw Rudina Hajdari wshtw bwrw kryefjala e politikws nw vend pasi u tha se po krijon njw
Nesër zgjidhet presidenti por cilat janë fuqitë e tij politike? Edhe pse Presidenti i Maqedonisë është përfaqësues politik i cili duhet të iniciojë iniciativat e politikës së brendshme
Nikollë Lesi; Partia e Rudina Hajdarit u krijua tek zyra e Ramës Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i p
DW: Situata politike është në favor të Rudina Hajdarit Opozita e re zyrtarizoi të premten (19.04.2019) në Parlament formimin e 2 grupeve të reja parlamentare për të mundësuar
"KJ": Rama takim sekret me Murrizin, Hajdarin dhe Patozin Deputetët që dolën kundër vendimit të opozitës dhe pranuan mandatet janë shumë afër krijimit të një partie të re politik
Rudina Hajdari: Bojkotin e zgjedhjeve e konsiderojmë vetëvrasje politike Deputetja e Partisë Demokratike dhe nja nga kryetaret e grupeve parlamentare të opozitës, Rudina Hajdari thotë se bojkot
OSBE-ODIHR bëhet gati për zgjedhjet e qershorit: Sjellim vëzhgues Një muaj pas përfundimit te misionit te tyre ne Tirane, ekspertet e OSBE/ODHIR kane publikuar raportin paraprak me gjetj
Hahn: BE duhet t'i hapë negociatat për Maqedoninë e Veriut Eurokomisari për Zgjerim Johanes Hahn shpreson në vendim pozitiv për Maqedoninë e Veriut në Këshillin e qershorit dhe ko
Përlotet diplomatja amerikane, i bën apel politikës shqiptare Në një takim për sensibilizimin e punësimit të grave të prekura nga kanceri i gjirit, zëvendës ambasadorja e SHBA në Tir
PD: Rama është kufomë politike, ka dëbuar në BE 500 mijë shqiptarë Organizatori i protestës së opozitës, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka kthyer përgji
Crowford kritik ndaj klasës politike: Nuk duhet të prisni t’ju zgjidhin problemet amerikanët Anëtari i Dhomës Amerikane të Tregëtisë, Mark Crawford është shfaqur kritik ndaj veprimit të opozitës për djegien e mand
Thaçi mbjell pemën, nominon mikun e tij në politikë Behgjet Pacollin Presidenti Hashim Thaçi i është përgjigjur sfidës për të mbjellë një pemë. I nominuar nga presidentja Atifete Jahjaga
Osmani dhe Dimitrov takohen me lideren e ardhshme të politikës evropiane Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimi
Palmer: Nuk është zgjidhje djegia e mandateve, fatkeqësi nëse opozita nuk merr pjesë në zgjedhje Zyrtari Amerikan Matthew Palmer i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri në një bashkëbisedim me gazetarët n
Ambasadori italian në Shqipëri: Mazhoranca duhet të bëjë hapa pas Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka berë një deklaratë të fortë për krizën politike në vend ku ka thënë se mazhoranca
Unë do të ul Ramën dhe Bashën në tavolinë: Rudina Hajdari bën deklaratën e guximshme Sa i përket të ardhmes së opozitës së re, e ftuar mbrëmë në “Open” Rudina Hajdari tha se nuk ka aspak për qëllim që të v
Rama zbardh takimin me Palmer: Folëm për Kosovën Pak më parë përfundoi takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe dhe Zv.ndihmës sekretarit amerikan të shtetit, Mathew Palmer
Ishte paralajmëruar, Vetëvendosja vjen në Shqipëri Lëvizja Vetëvendosje do të jetë tashmë zyrtarisht edhe në Shqipëri, por e regjistruar si organizatë jo-fitim prurëse. Dr