999 rezultate për

politik

Valteri flet nga Kuvendi: Shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo për klounë politikë Deputeti Halit Valteri ka mbajtur fjalën e tij nw Kuvend ku theksoi se shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo p
Spartak Ngjela zbulon çfarë do të ndodhë në tetor: Nuk do tronditet vetëm politika! Avokati Spartak Ngjela deklaron se “Reforma në Drejtësi dhe antikorrupsin nuk ka trembur vetëm politikanët por edhe gaze
Habit Artan Hoxha, zbulon nderin i kërkojnë grupet kriminale politikanëve Artan Hoxha ka zbuluar se zbatimi i ligjit ndaj kundërshtarëve është nderi që i kërkojnë grupet kriminale palëve politik
Kurti flet për ngjarjet që i paraprinë prishjes së koalicionit ideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se në takimin që kishte pasur më 13 mars me presidentin e Kosovës, Hashim T
Mblidhet Këshilli Politik, pika e vetme që opozita do të diskutojë Këshilli Politik është mbledhur ditën e sotme pas thirrjes së opozitës së bashkuar. Mësohet se sot do diskutohet vetë
E majtë apo e djathtë? Rudina Hajdari tregon cilit krah politik i përket E ftuar në studion e emisionit “Top Talk”, drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja ishte deputetja Rudina Hajdari. E pye
I doli kundër PD e PS, Rudina Hajdari shkarkohet nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari nuk wshtw mw pjesw e Kwshillit Politik! Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petr
Meta harron "hallet" politike, ia merr valles në Zallë Dardhë (VIDEO) Kreu i shtetit Ilir Meta ishe mbrëmjen e djeshme në Zall Dardhë, ku ka festuar me banorët e zonës. Në një video të pu
Kërkesa e Haradinajt për pjesëmarrje në dialog, vetëm për konsum elektoral dhe rritje të pazareve politike Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj si duket do t’i tërheqë nga de
"Këshilli si organizëm seksual", gafa e Vasilit bëhet virale në rrjet (VIDEO) Një video e Petrit Vasilit është bërë virale ne rrjetet sociale. Ai ka dalë nga mbledhja e Këshillit Politik ku ka fo
PD bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik Partia Demoratike ka bojkotuar mbledjen e Këshillit Politik pasi nuk pranon diskutimet mbi draftin e paraqitur në Këshil
U dënua me 4 vite burg, PD i del në mbrojtje Fran Frrokajt Pas dënimit me 4 vite burg të ish-kreut të bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj ka ardhur edhe reagimi i PD. Sekretari i për
Politikane e ardhshme, vajza e Niko Peleshit në hapat e babait (FOTO LAJM) Vajza e ish-zëvëndës kryeministrit Niko Peleshit, Aleksia Peleshi, është vetëm 18 vjeç, sapo ka mbaruar gjimnazin dhe ës
"Mos guxo të kakarisësh si zhabë kanalesh", Alimadhi shpërthen ndaj Murrizit Deputeti Adriatik Alimadhi i është përgjigjur akuzave të Myslim Murrizit duke thënë se nuk ka qenë kurrë bashkëpunëtor i
Koalicionet, OSBE-ODIHR i gatshëm për të dhënë rekomandime OSBE-ODIHR ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike lidhur me koalicionet parazgjedhore për marrjen e një opinio
Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar merr vendimin për Këshillin Politik Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lul
Ambasadorët "zbarkojnë" në zyrën e Bashës, çfarë pritet të diskutohet Zv. ambasadorja amerikane Moses Ones, ambasadori i BE-së Luigi Soreca si dhe ambasadori gjerman Dunkan Norman do të zhvi
Hajdari del nga mbledhja e Këshillit Politik: Listat duhet të hapen 100% Rudina Hajdari doli e para nga mbledhja e Këshillit Politik që po vijon akoma në Pallatin e Kongreseve. Hajdari u shpreh
PD pranon ftesën e Gjiknurit, Basha mbledh ekspertët Partia Demokartike pritet që të jetë e parnishmë në mbledhjen e sotme të Këshillit Politik, duke nisur kështu përballjen
"Bojkoti i Kategorisë Superiore me karakter politik", Prodani: E ekzagjeruar, po futemi në kohë zgjedhjesh Ish-sekretari i FSHF-së, Eduart Prodani, e ka cilësuar si shumë të rëndë bojkotin e klubeve të Kategorisë Superiore.