999 rezultate për

podesta

Daçiç zbardh planin e ardhshëm skandaloz për luftën ndaj Kosovës Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç ka deklaruar se Serbia duhet sa më parë të angazhojë ndonjë lobist që do t
Clinton nuk pranon humbjen, John Podesta: Nesër do jemi më shumë Amerikanët tashmë duket se e kanë zgjedhur presidentin e tyre, Donald Trump. Udhëheqësit e fushatës së Hillary Clinton k
John Podesta: E qeshura e Hillary Clinton, shenjë e karakterit të saj të çuditshëm E qeshura në publik e Hillary Clinton ka qenë disa herë në vëmendje të publikut amerikan dhe të mediave. Një email që
FBI heton hakimin e email-eve të kreut të fushatës së Clinton Kryetari i fushatës së Hillary Clinton, John Podesta, tha se FBI po investigon nëse Rusia fshihet pas një hakimi të një
Këshilltari i Obamës: Kemi qenë në kontakt me UFO-t Këshilltari në ikje i presidentit amerikan Obama, John Podesta ka deklaruar se;"Ne duhet të pranojmë se jemi takuar me a
Berisha paguan paradhënie kompaninë e lobimit Podesta Ish kryeministri Sali Berisha paguan kompaninë e lobimit Podesta Group, edhe për muajin tetor, kur ajo nuk parashikohet
Podesta sjell në Tiranë një ish-zyrtare të DASH 'Podesta Grup' e cila lobon në Washington për llogari të qeverisë shqiptare ka sjellë si përfaqësuese të saj në Tiranë n
Muri i Podesta-s dhe izolimi i dytë i Shqipërisë Enver Hoxha e izoloi Shqipërinë nga bota me tela me gjemba, me ushtarë dhe qen kufiri. Pse? Sepse nuk don
LSI: Kompani Podesta punon në të kundërt të interesave shqiptare Lëvizja Socialiste për Integrim reagoi sot në lidhje me manipulimin e deklaratës së Jonathan Moor nga ana e kompanisë lo
Podesta Group “ha bukën tonë” dhe “bën duvanë” e Berishës “Shqip”-i i djeshëm ish hapur me një lajm, që nuk e kishin të përditshmet e tjera. “Lobistë
Miliona euro për takimet e zyrtarëve Angazhimi i dy kompanive të njohura amerikane për lobim nga ana e Qeverisë së Kosovës shihet si domosdoshmëri dhe nevojë
Qeveria Berisha para për fushatën e Romneyt Një shumë prej 25.750 dolarrësh janë dhënë nga qeveria shqiptare në mbështetje të fushatës së kandidatëve demokratë dhe
Takimi Berisha-Klinton "kushtoi" 200 milion lekë Afro 200 milionë lekë të vjetra nga taksat e shqiptarëve janë shpenzuar nga Berisha për të takuar sekretaren amerikane t
Lobuesit nuk do të punojnë për Serbinë Kosova dhe Serbia po përpiqen të fitojnë mbështetje në Washington përmes kompanive të fuqishme lobuese. Beogradi, dit
Serbia paguan lobues në SHBA Në kohën kur po zhvillohet lufta diplomatike për Kosovën dhe po vendoset për vazhdimin e integrimeve evropiane, Qeveria
Këshilltari i Obamës: Kemi qenë në kontakt me UFO-t Këshilltari në ikje i presidentit amerikan Obama, John Podesta ka deklaruar se;"Ne duhet të pranojmë se jemi takuar me a