999 rezultate për

platini

Rënditja: Oliver Giroud kalon Michel Platinin në renditjen e golashënuesve (FOTO LAJM) Oliver Giroud ka kaluar Michel Platinin në renditjen e golashënuessve më të mirë në historinë e kombëtares franceze.
Platini sërish në telashe, Prokuroria zviceriane e akuzon për tre shkelje Mishel Platini u përjashtua me katër vite nga futbolli në vitin 2015 për korrupsion, por mesa duket telashet nuk paskan
Platini sulmon Infantinion: Të dorëzojë mandatin Michel Platini i shpall luftë presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino. Ish kreu i UEFA, në një intervistë për revist
Shpërthen Platini: Infantino të japë dorëheqjen Mishel Platini kërkon dorëheqjen e presidentit aktual të FIFA-s, Xhani Infantino, që sipas tij ka ardhur në pushtet me a
Akuzohet se ka përfituar 2 milionë dollarë nga Blater, Gjykata merr vendimin për Platinin Ish-presidenti i UEFA-s në vitet 2007-2015, Mishel Platini, humbi apelimin në Gjykatën Europiane të Të Drejtave të Njeri
FIFA akuzon Blater dhe Platini për fshehjen e 2 milion eurove FIFA ka paditur dy ish-krerët e lartë të futbollit Sep Blater dhe Mishel Platini. Qeveria e futbollit botëror akuzon
FIFA merr vendimin, do padisë Blatterin dhe Platinin Federata Botërore e Futbollit (FIFA) do të padisë Sepp Blatter dhe Michel Platini, një propozim i miratuar unanimisht ng
Platini nuk pendohet për Botërorin: Doja të zhvilloja futbollin Botërori i vitit 2022 do të zhvillohet në Katar dhe ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim në verë, ky Botëror do të zhvil
Akuzat për korrupsion, lirohet Michel Platini Michel Platini i cili u arrestua dje nga polica fraceze nën akuzën për korrupsion në lidhje Botërorin 2020 sot ai është
Arrestimi i Platini, reagon ish-presidenti i FIFA-s: Surprizë e madhe Lajmi që tronditi botën e futbollit ditën e sotme ishte arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Mishel Platini, me akuzën
Platini mohon akuzat për korrupsion Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini ka thënë se ai është i pafajshëm dhe akuzat për korrupsion në rastin e organizim
Arrestimi i Platini, mund të ndryshojë vendi për organizimin e Kampionatit Botëror 2022 Arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Michel Platini mund të sjellë zhvendosjen e vendit ku do të zhvillohet Kampionati
Akuza për korrupsion, arrestohet Michel Platini Është arrestuar nga polica ish-presidenti i UEFA-S Michel Platini. Arrestimi i Platini pasi ka ndikuar që Botërori i
Maldini tregon cili është futbollisti i përkryer për të Legjenda e Milanit, Paolo Maldini ka folur për futbollistin e përkyer, derisa ka përmendur aftësitë e katër lojtarëve të
Platini: Juventus favorit për Champions-in "Juventus ka kaluar vijën e finishit që unë mendoj se është bërë me e fortë si skuadër, teksa kjo u pa ne ndeshjen kundë
Platini akuzon FIFA-n: Më dënuan padrejtësisht, VAR-i po i shndërron arbitrat në kukulla Në një intervistë për "Corriere della Sera", ish-presidenti i UEFA-s Michel Platini akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si
Michel Platini zbulon trukimin në “Francë ‘98” Trukimet në futboll duket që kanë nisur që herët, Michel Platini ka zbuluar një "hile" që është bërë në hedhjen e shorti
Nga puthja në buzë tek unaza e platinit, detajet që s'i dinit për dasmën e Ramës (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama 8 vite më parë kurorëzoi dashurinë e tij me Lindën në martësë. Në një cermoni madhështore me 500 t
Platini kërkon rikthimin e nderit, i qahet gjykatës Michel Platini i drejtohet Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut në Strasburg të Francës për të rifituar reputacio
Platini kritikon trajnerin e Francës: Benzema duhet ftuar në Kombëtare me patjetër Sulmuesi i Real Madridit sërish ka mbetur jashtë listës së të ftuarve të ekipit të francez për ndeshjet kualifikuese të