999 rezultate për

pisonero

KE për ndryshimin e Kushtetutës: Për të ardhur keq që nuk pati kompromis Zëdhënësja e KE-së Ana Pisonero ka reaguar menjëherë pas votimit me 106 vota pro në Parlament të ndryshimeve Kushtetuese
KE "goditje" Ramës: Marrëveshja e 5 qershorit duhet të ruhet Teksa kryeministri Edi Rama është shprehur pro listave të hapura, zëdhënësja e Këshillit të Europës Ana Pisonero ka bërë
Komisioni Evropian përgatit kornizën negociuese për Shkupin dhe Tiranën Komisioni Evropian tashmë po punon për përgatitjen e kornizës për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, pasi
BE reagon pas krizës së koalicionit në Kosovë : Kujdesuni për qytetarët, lërini interesat partiake Bashkimi Evropian i paralajmëroi politikanët kosovarë se prioritet i tyre në këto momente duhet të jenë qytetarët dhe jo