999 rezultate për

pirlon

De Ligt: Me Pirlon do zhvillojmë futboll më modern Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt ka thënë se stili i Andrea Pirlos është më modern në krahasim me Maurizio Sarri
Lajm i mirë për Pirlon, rikthehen 2 futbollistë shumë të rëndësishëm te Juventus Federico Chiesa dhe Paulo Dybala morën pjesë në seancën e plotë stërvitore të Juventusit sot, teksa do të jenë në dispoz
Del Piero krahason Pirlon me Zidane: Mund të ketë një rrugëtim të ngjashëm Juventusi mori një fitore të rëndësishme në mbrëmjen e djeshme në Ligën e Kampionëve, teksa mposhti me rezultatin 1-4 Fe
Shpërthen gazetari i njohur: Duke zgjedhur Pirlon trajner, Agnelli bëri një ndyrësi Humbja ndaj Barcelonës i shtoi kritikat ndaj Pirlos në stolin e Juventusit. Opinioni i gazetarit Giancarlo Padovan,
Juventusi largon Pirlon nga stoli? Del emri i njohur në skenë Juve po humb durimin, Pirlo është gati të pushohet nga puna. Juventus e nisi keq sezonin e ri, kështu që mediet itali
"Të gjithë presin të komentojnë disa humbje", Agnelli mbron Pirlon: E gjithë bota do na godasë Andrea Pirlo e ka nisur karrierën e tij si trajner me një përgjegjësi mjaft të madhe, teksa ka pranuar të marrë drejtimi
Morata prezantohet te Juventusi, fjalët e tij të para për Pirlon dhe Ronaldon Alvaro Morata është prezantuar si lojtar i Juventusit. Sulmuesi spanjoll është i lumtur që është rikthyer te Juventusi,
Toti për Pirlon: Nuk është normale që një fillestar të marrë një detyrë me kaq pritshmëri Andrea Pirlos i është besuar një detyrë me shumë përgjegjësi teksa Juventusi vendosi ta emëronte si njeriun që do të dre
"Qeveria po tallet me futbollin", Tare: Juventusi më ka shërbyer si shembull! Krenari të luaja me Pirlon, Baxhon dhe Guardiolën Igli Tare është drejtuesi tipik, ndoshta më i zoti mes “ndërtuesve të skuadrave”. Ai di se si të ngrejë në këmbë pjesë-p
Interi bën gati ofertën e parë për Pirlon e ri Interi po përpiqet të mundë konkurrencën për talentin e Brescias, Sandro Tonali duke ofruar 15 milionë euro plus bonuse
"Bisha" Kessié tejkalon Pirlon, shkruan histori te Milani 20-vjeçari, Franck Kessié sezonin e kaluar sipas “Tuttosport” ka thyer një rekord mjaftë të rëndësishëm. Bëhet fjalë
Mancini bën premtimin e bujshëm: Do rikthej këtë sulmues të madh Roberto Mancini ka shkuar me dy surpriza tek drejtimi i Italisë. Ai ka ndërmend të rikthejë Mario Balotellin dhe kjo
Galliani tregon se si ka nënshkruar me Pirlon dhe Inzaghin Ish-drejtori i Milanit, Adriano Galliani ka folur për nënshkrimin e Andrea Pirlos, duke vënë në dukje se ai nënshkroi ed
Gattuso ironizon me Pirlon: Nuk krahasohet m*ti me Nutellën Gattuso dhe Pirlo formuan dikur partneritetin më të madh në mesfushë te Milani nën drejtimin e Carlo Ancelottit dhe po a
Të gjithë legjendat falenderojnë Pirlon (FOTO LAJM) Andrea Pirlo deklaroi ditën e djeshme pensionimin e tij nga futbolli. Italiani ishte aktualisht lojtarë i Neë Jork Cityt
Surpriza, Juventus rikthehen Pirlon Andrea Pirlo do të rikthehet te Juventusi. E përditshmja italiane “Tuttosport” shkruan sot se mesfushori italian do të r
“Ky lojtar italian do të shkëlqente në United” Mbrojtësi italian, Matteo Darmian ka përzgjedhur Andrea Pirlon si italianin që do të shkëlqente në Manchester United.
Shfajësohet Conte: Ja pse nuk e mora Pirlon në "Euro 2016" Conte nuk mund ta mendonte kurrë që një ditë nuk do ta merrte me vete Pirlon në Europian pasi mori drejtimin e Kombëtare
Juventus arrin akordin me Pirlon e ri Fillimisht debutoi me fanellën e Genoas ndaj Juventusit, më pas erdhi eksperienca me Pescarën, si dhe veshi fanellën e I
8 lojtarët që nuk mund t'i urresh kurrë (FOTO LAJM) Në futboll janë disa lojtarë, që edhe pse nuk janë pjesë e skuadrës tënde të zemrës, sërish nuk mund t'i urresh, pasi lu