999 rezultate për

pirlo

Në Itali po lind një "Pirlo" i ri, Sarri e kërkon me çdo kusht te Chelsea Nëse do të shikoje një foto të Andrea Pirlos kur ka qenë 18 vjeç, sigurisht që do ta ngatërroje me Sandro Tonalin. Ky i
Pirlo: Perisiç sllav klasik, lojtar pa vazhdimësi Andrea Pirlo ka bërë një analizë të Inter për “Sky Sport”. Zikaltrit po kalojnë një moment të mirë forme dhe të mërkurën
Andrea Pirlo licensohet si trajner Andrea Pirlo, Alberto Gilardino, Paolo Montero, Thiago Motta dhe Gabriel Batistuta janë trajnerët e ri profesional që ka
Pirlo gjen mesfushorin e përsosur për Interin, është kroat Interi ka marrë një fitore të çmendur ditën e djeshme kundër Tottenham, fitore kjo e vlefshme tre pikë në Champions Leag
"Bisha" Kessié tejkalon Pirlon, shkruan histori te Milani 20-vjeçari, Franck Kessié sezonin e kaluar sipas “Tuttosport” ka thyer një rekord mjaftë të rëndësishëm. Bëhet fjalë
Pirlo "thumbon" keq Dybalan: Nuk po punon Legjenda e Juventus, Andre Pirlo në një intervistë për "TuttoSport" ka gjetur rastin të komentojë lojtarët aktual të Juv
Pogba te Juventus? Pirlo shton polemikat Paul Pogba, prej kohësh nuk po e gjen veten e tij te skuadra e Manchester United, madje ai ka pasur edhe disa konflikte
E bujshme! Pirlo i rikthehet futbollit, ky është klubi i ri Legjenda e futbollit, Andrea Pirlo raporothet se do të rikthehet në fushën e blertë. Bisedimet mes tij dhe klubit p
Rooney kthehet ne hero, si Maldini dhe Pirlo brenda 5 sekondave (VIDEO) Wayne Rooney është një nga lojtarët më të mirë anglez dhe këtë vazhdon ta tragojë edhe në kampionatin e SHBA ku ndodhet
Dështon rikthimi i Pirlos tek Kombëtarja e Italisë Andrea Pirlo nuk do të jetë zëvendësi i trajnerit të përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini, sikundër ishte parashiku
Pirlo pranë Italisë, ky është posti i ri Legjenda e futbollit italian , Andrea Pirlo pritet të rikthehet te Italia por tashmë do të jetë në një post jashtë fushë
Pirlo: Ronaldo mund të ndihmoj Juventusin të fitoj Champions Leaguen Andrea Pirlo beson se Cristiano Ronaldo do të bëjë diferencën tek Juventusi në Champions League. "Cristiano Ronaldo m
"Messi duhet të fitoj Botërorin që të jetë më i mirë se Maradona" Ish-mesfushori i Italisë, Andrea Pirlo beson se Lionel Messi do të kalojë legjendën e Napolit Diego Maradona nëse ai fit
Momenti epik kur Pirlo zëvendësohet nga i biri (VIDEO) Andrea Pirlo e mbylli përfundimisht dje karrierën, në një ndeshje të organizuar në “San Siro”, ku pjesë ishin shumë legj
Nga Sheva tek Vieri, Maldini dhe Nesta: Kush ishin yjet që i dhanë lamtumirën Pirlos Andrea Pirlos e luajti mbrëmë ndeshjen e lamtumirës në “San Siro” përkrah shumë yjeve dhe ish-bashkëlojtarëve. “Mbrëmja
Mancini bën premtimin e bujshëm: Do rikthej këtë sulmues të madh Roberto Mancini ka shkuar me dy surpriza tek drejtimi i Italisë. Ai ka ndërmend të rikthejë Mario Balotellin dhe kjo
Galliani tregon se si ka nënshkruar me Pirlon dhe Inzaghin Ish-drejtori i Milanit, Adriano Galliani ka folur për nënshkrimin e Andrea Pirlos, duke vënë në dukje se ai nënshkroi ed
Pirlo i sigurt: Do luajë Napoli, por Juventus do ta "vras" kampionatin Andrea Pirlo beson se Juventusi është favorit për ta fituar duelin vendimtar për Scudetto kundër Napolit. Dy skuadrat do
Kjo është e vërteta e Andrea Pirlos me pijet alkoolike Me të varur “këpucët në gozhdë”, edhe pse ende i duhet të luajë ndeshjen e lamtumirës, më 21 maj në stadiumin “San Siro”
Mbyllet debati, legjendat e Barcelonës dhe Juventusit komentojnë penalltinë e Vasquesit Ish lojtarët e Barcelonës, Eric Abidal, Hristo Stoichkov, Gary Lineker, Sonny Anderson, si dhe dy legjendat e “Zonjës së