E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

piramida

Shpërthim pranë piramidave në Egjipt, 16 të plagosur Të paktën 16 persona mësohet të kenë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë muzeut të madh në piramidat e
Shpërthim afër piramidave Një shpërthim ka ndodhur në një autobus afër piramidës “Giza” në Egjipt, shkruajnë burimet e ‘Independent’. Të paktë
Bes Kallaku: Nuk kam patur lek, pas pune flija edhe tek Piramida I ftuar në emision “Thumb” në ABC News Bes Kallaku ka folur për sakrificat e karrierës. Në rrëfimin e tij, Besi tha se n
Bes Kallaku: Dikur flija tek "Piramida", zgjohesha në mëngjes dhe thosha sapo erdha nga Fushë-Kruja I ftuar në emision “Thumb” në ABC News Bes Kallaku ka folur për sakrificat e karrierës. Në rrëfimin e tij, Besi tha se n
5 detaje misterioze për piramidat e Egjiptit të lashtë Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Fotografi danez tërbon Egjiptin, bën marrëdhënie në majë e piramidës 4500 vjeçare (VIDEO) Fotografi danez Andreas Hvid ka tërbuar Egjiptin pas një vizitë në Piramidat e famshme të Faraonit. Ai ka dashur të shij
Zgjidhet misteri, kështu u ndërtuan piramidat e Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri se si ekzaktësisht piramidat janë ndërtuar mund të jetë më pranë zgjidhjes, pasi një ekip arkeologësh bënë një z
Tusk merret në pyetje me dyshimet për skemat piramidale Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është marrë në pyetje të hënën në vendlindjen e tij Poloni, në kuadër të hetime
Hapet një nga piramidat më misterioze në botë, çfarë u gjet brenda Khafre, një prej piramidave të Gizës në Egjipt u hap këtë për vizitorët, pas një restaurim të plotë, i cili zgjati dy mu
5 karakteristikat e piramidave të Egjiptit që i bëjnë të pabesueshme për kohën Madhësia e gurëve, sistemi i tuneleve, rreshtimi me yjet… dhe misteri i diçkaje që mungon në majë të Piramidës së Madhe
Zbardhet misteri i ndërtimit të piramidave Shumë studiues menduan se "varret egjiptiane" u ndërtuan për të nxjerrë në pah madhështinë e faraonëve. Dhe kjo është
Një asteroid më i madh se Piramida e Gizës po i afrohet tokës Një asteroid i madh sa piramida e Gizës do të kalojë pranë tokës. Ky është lajmi i fundit nga NASA që po bën xhiron
Gjykata më në fund e dha vendimin për Suden, njeriu që turpëroj shiptarët Gjykata e Tiranës ka shpallur zyrtarisht të mbyllur detyrimet e Maksude Kadënës, organizatores së firmës piramidale fina
Historianët shokohen nga ajo që zbulojnë brenda piramidave të Egjiptit (FOTO LAJM) Misteri i piramidave të Egjiptit po vazhdon të tundojë mendjet e shumë shkencëtarëve. Së fundi, hulumtuesit kanë dal
Nga Kleopatra te shqiponjat, faktet që habitën botën 1. Viagra bën që lulet të rrinë drejt. Nëse shtoni një tabletë të thërrmuar në vazon me ujë, lulet mund të rrojnë një ja
Rikthehet e tmerrshmja "Sude", nuk ka falimentuar Kanë kaluar më shumë se 20 vite që kur firmat piramidale falimentuan realisht, por në fakt ato kanë kaluar një kalvar të
Shkatërruan makinat e Shqipërisë me naftën e ARMO-s, zbulohet piramida e Gulf Ikja e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e Gulf dhe ndërpreu aktivitetin,
Veliaj: Piramida do të jetë qëndra më e madhe e teknologjisë në rajon I kthyer tashmë në një traditë, u çel në ambientet e Pallatit të Kongreseve edicioni i IX i Panairit “Work & Study”, i o
Ditë tmerri për shqiptarët, pamje të rralla nga "lufta" e '97 (VIDEO) Rebelimi i vitit 1997 i njohur edhe si Kriza piramidale ishte një lëvizje antiqeveritare që filloi më 24 janar në Lushnj
Gropë 120 milion euro, rishfaqen frikshëm piramidat e '97 (FOTO LAJM) Fenomeni i kompanive piramidale do të mbahet mend si mashtrimi më i madh në historinë financiare të Shqipërisë prej të c