999 rezultate për

pije

Dobësohuni brenda javës me mjaltë dhe kanellë Dëshironi t’i humbni kilogramët e tepërt, por palestra nuk është gjëja e parë që ju vjen në mendje. Për t’i lehtësuar
Limoni në pije sjell këto rreziqe shëndetësore Një fetë e limonit që zakonisht ju preferoni ta shtoni në ujë, çaj e lëngje të ndryshme, disa studime tregojnë se kjo sh
Super operacioni ndërkombëtar: Falsifikonin mallra dhe pije, arrestohen 9 persona në kërkim një tjetër Policia e Shtetit në bashkëpunim me INTERPOL dhe EUROPOL ka kontrolluar në total rreth 244 subjekte tregtare, persona f
Drogë, pije dhe seks pa limit...kroçera që skandalizoi Mesdheun (FOTO LAJM) Nuk kishte limite për asgjë. Më lehtë gjeje drogë se sa një pije. Persona që kishin abuzuar me pijen shihje kudo, madje
Prodhonte pije të jashtëligjshme, arrestohet për herë të dytë shkodrani (FOTO LAJM) Një 55 vjeçar i dënuar më parë, është arrestuar në flagrancë pasi ushtronte veprimtari të jashtë ligjshme. Xh.K., ban
I sfidon të gjitha ilaçet e farmacive, kura popullore që vjesht nga lashtësia Bllokimi i arterieve nga toksinat është një problem shqetësues shumë i madh. Kimikatet dhe yndyrnat poashtu janë shumë t
NBA: I ofron një pije reperit Jay-Z, "tërbohet" Beyonce (VIDEO) Bashkëshortja e pronarit të Golden State Warriors është kapur nga kamera duke folur me reperin Jay-Z, ndërkohë që Beyonc
Pse pijet energjike janë të dëmshme për shëndetin Shpesh herë kemi dëgjuar se konsumimi i tepër i pijeve energjike është i dëmshëm për organizmin. Por ccfarë ndodh konkre
Loja që të gërdit jetën, humbësi duhet t'i lëpijë sqetullën fituesit (VIDEO) Lojtarët kur nisin një sfidë, natyrisht që në fund e mendojnë një ‘dënim’ me të cilin do të ndëshkohet humbësi i lojës.
Policia bën “kërdinë” me gjoba në Durrës, 1 100 brenda javës Strukturat e qarkullimit Rrugor te Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës kanë vërshuar me gjoba ndaj drejtuesve të autom
Pijeni 1 orë para gjumit dhe digjini yndyrnat e tepërta si edhe vret qelizat kancerogjene Barnat natyrale janë shumë më efektive sesa ato klasike dhe mund të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. N
Ndryshon Kodi Penal, deri në 10 vite burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore Propozimi i bërë nga një grup deputetësh të Partisë Socialiste për të ndryshuar disa nene dhe për të shtuar nene të reja
Kujdes me konsumimin e pijeve energjike, i shkaktojnë dëme zemrës Vetëm një pike energjike mjafton për të shkaktuar problemet në zemër, me efektin që nis 90 minuta pas pirjes. Sipas s
Pijet energjike i shkatërruan jetën, rrëfimi i burrit që u kthye nga vdekja (VIDEO) Ndërsa fillon një vit i ri dhe palestra bëhet prioritet, një grua paralajmëron mbi rreziqet e pijeve energjike. Bashk
Merr fund festimi me shampanjë në Angli Federata angleze e Futbollit (FA) ndryshon traditën sa u përket festimeve që shoqërojnë kompeticionet e organizuara prej
Gjermanët shpenzuan tetë miliardë euro për birrë në 2018 Mesatarisht, gjermanët shpenzuan 100 euro (112 dollarë) për frymë vitin e kaluar duke blerë birrë, sipas një studimi të
"Pse po pije kafe..", bashkëshortëve i çajnë kokën me gurë dhe leva në Berat Dy bashkëshortët Festim dhe Elida Selika janë dhunuar me gurë dhe hekura në banesën e tyre nga tre persona. Këta të fund
Mjafton një pije me sheqer në ditë, ja çfarë i bëni zemrës Mjafton të konsumoni vetëm një pije me sheqer në ditë që të rritet rreziku i vdekjes nga sëmundjet e zemrës, sugjeron nj
Shkaku i kësaj gjuhe të frikshme fshihet pas atyre që ne pijmë çdo ditë (FOTO LAJM) Tashmë janë të ditura problemet e theksuara që shkaktojnë në trup pijet energjike në trup. Shumë sheqer, taurinë dhe
I konsumojmë çdo ditë, pijet që rrezikojnë të na vrasin Një pije me sheqer në ditë, rrit rrezikun për vdekjen nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri. Sipas studiuesve në univers