999 rezultate për

petersburgut

Rusia dhe Gjermania drejt ndërtimit të një hekurudhe të re Rusia dhe Gjermania kanë rënë dakord të lidhin me linjë hekurudhore Berlinin me Shën Petersburgun, i konsideruar shpesh
Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg Autoritetet ruse kanë bërë me dije se një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Peter
DETAJE/ Sulmuesi i Shën Petersburgut u dëbua nga Turqia (FOTO LAJM) Janë zbuluar detetaje të reja lidhur me sulmuesin e Shën Petersburgut, i cili më 3 prill hodhi veten në erë në një tren
Identifikohen viktimat e shpërthimit në Shën Petersburg Janë identifikuar viktimat e para të shpërthimit në metronë e Petersburgut. Shpërthimi i të hënës në mes të dy stacio
Sulmi në metronë e Shën Petersburgut mund të jetë kryer nga një kamikaz Shpërthimi në metronë e Shën Petersburgut është shkaktuar nga një bombë që ka mundësi të jetë shpërthyer nga një person,
Parandalohet një sulmi i dytë me bombë në metronë e Shën Petersburgut Komiteti anti-terror i Rusisë, ka bërë të ditur se kanë gjetur një bombë tjetër të cilën e kanë çaktivizuar në një staci
Putin ngushëllon familjet e viktimave të metrosë së Shën Petersburgut Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur sot Rusinë, ndërsa mediat ndërkombëtare raportojnë se 10 persona kanë ndërruar jet
Pamje të tmerrshme, ja pasojat e shpërthimit në metronë e Shën Petersburgut (FOTO & VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur para pak minutash në stacionin e një metroje në Shen Petersburg në Rusi. Sipas m
Ja si u prit lajmi tragjik në Rusi (VIDEO) Avioni rus, me mbi 224 njerëz në bord, 4 anëtarë të ekuipazhit dhe 217 pasagjerë, i cili u rrëzua në pjesën qendrore të
Rona Nishliu triumfon edhe në festivalin e Sh. Petersburgut Pa frike, 2012 mund te quhet viti i kengetares shqiptare Rona Nishliu, e cila pas festivalit europian, triumfon edhe ne
Criscito lojtar i Zenit St.Petersburgut Domenico Criscito është futbollist i ri i Zenit St Petersburgut. Lajmin e ka bërë të ditur klubi rus nëpërmjet një komun