999 rezultate për

petersburg

Putinit i hapet edhe një varr te qyteti i lindjes Presidentit rus, Vladimir Putin i është krijuar edhe një tjetër varr, në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersb
Rusia dhe Gjermania drejt ndërtimit të një hekurudhe të re Rusia dhe Gjermania kanë rënë dakord të lidhin me linjë hekurudhore Berlinin me Shën Petersburgun, i konsideruar shpesh
Zyrtare: Claudio Marchisio trasferohet te Zenit St Petersburg Claudio Marchisio transferohet te klubi rus, Zenit St Perersburg duke nënshkruar një kontratë dy vjeçare. 32 vjeçari
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Angli Belgjika e ka fituar vendin e tretë në Kupën e Botës 2018 në Rusi, pasi e mposhti Anglinë 2-0 në ndeshjen për medalje të
10 të lënduar pas një shpërthimi në St. Petersburg 10 të lënduar pas një shpërthimi në St. Petersburg Dhjetë persona janë dërguar në spital pas një shpërthimi në një s
Putin falenderon Trumpin për parandalimin e një atentati Presidenti rus, Vladimir Putin falenderoi në telefon homologun e tij amerikan, Donald Trump për informacionet që i kaloi
Dyshohen për planifikim të sulmeve terroriste, ndalohen 7 persona në Shën Petersburg Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi ka thënë se ka ndaluar 7 persona nga Azia Qendrore pas dyshimeve se kanë planifikuar
Rusia akuzon tre të dyshuar për shpërthimin në Shën Petersburg Autoritetet në Rusi kanë thënë se kanë ngritur aktakuzë ndaj tre të dyshuarve për shpërthimin në metronë e Shën Petersbu
Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në Shën Petersburg Autoritetet ruse kanë bërë me dije se një grua, e cila ishte plagosur në shpërthimin e 3 prillit në metronë e Shën Peter
Rrihet për vdekje kritiku i Putinit, ndërron jetë gazetari rus Gazetari i njohur për kritikat ndaj Putinit dhe shkrimet kundër tij, ka gjetur vdekjen pasi është rrahur me pasojë vdekj
U rrah nga persona të panjohur, ndërron jetë gazetari kritik ndaj Putin-it Një gazetar i njohur rus, i njohur për artikujt që kritikonin qeverinë ruse dhe presidentin Vladimir Putin, ka vdekur në
I dyshuari për organizimin e sulmit në Shën Petersburg pranon fajin Azimov Abror Akhralovich, i dyshuari për sulmin me bombë në Shën Petersburg ku humbën jetën 14 persona, ka pranuar fajin
DETAJE/ Sulmuesi i Shën Petersburgut u dëbua nga Turqia (FOTO LAJM) Janë zbuluar detetaje të reja lidhur me sulmuesin e Shën Petersburgut, i cili më 3 prill hodhi veten në erë në një tren
Shkon në 15 numri i viktimave nga sulmi në Shën Petersburg Ka shkuar në 15 numri i viktimave nga shpërthimi i 3 prillit në metronë e Shën Petersburgut. Zëvendësguvernatorja e S
Shpërthim i fuqishëm në një apartament Shën Petersburg Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një apartament në Shën Petersburg në Rusi. Në vendin e ngjarjes kanë mbërrit
Identifikohen viktimat e shpërthimit në Shën Petersburg Janë identifikuar viktimat e para të shpërthimit në metronë e Petersburgut. Shpërthimi i të hënës në mes të dy stacio
Publikohen pamje të reja të kamikazit që hodhi veten në erë në Shën Petersburg (FOTO LAJM) Komiteti hetues rus ka konfirmuar identitetin e kamikazit që aktivizoi bombën në metronë e Shën Petersburgut. Identit
Sulmi në metronë e Shën Petersburgut mund të jetë kryer nga një kamikaz Shpërthimi në metronë e Shën Petersburgut është shkaktuar nga një bombë që ka mundësi të jetë shpërthyer nga një person,
Ministri rus: Sulmi në Shën Petersburg hakmarrje për Sirinë? Cinike! (FOTO LAJM) Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov, ka thënë sot se është w ulët dhe cinike që ta quash akt hakmarrës ndaj Rusisë
Identifikohet autori i sulmit në Shën Petersburg (FOTO LAJM) Autoritetet kanë identifikuar atentatorin, i cili dyshohet se kreu sulmin në metronë e Shën Petersburgut. Ai është me or