999 rezultate për

peter

Koronavirusi i mori të atin, aktorja bën postimin prekës me foton nga spitali (FOTO LAJM) Aktorja Sophia Myles, e cila njihet për rolet e saj në Underëorld, Doctor Who dhe Moonlight ndau fotografinë e fundit të
Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare ish futbollisti i Aston Villas, Burnley dhe Cardiff Ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare ish mesfushori i Cardiff City, Peter Whittingham. Skuadra e Cardiff City, përme
Vetëm 12 ditë i martuar me Pamela Anderson, producenti kthehet me ish të fejuarën (FOTO LAJM) Producenti i njohur Jon Peters është rikthyer me ish-të fejuarën, pas ndarjes me Pamela Anderson, martesa e të cilëve zg
Familja Mbretërore nuk po gjen rehat, këtë herë një divorc (FOTO LAJM) Familja mbretërore nuk gjen qetësi. Raportimet e fundit thonë se nipi i mbretëreshës Elizabeth II, Peter Philips, po div
Vetëm dy javë e martuar me producentin 74 vjeçar, Pamela Anderson i jep fund edhe martesës së 5-të (FOTO LAJM) Dy javë më parë aktorja e njohur Pamela Anderson u martua për herë të pestë, me producentin Jon Peters, 74 vjeç, në një
Ndahet nga jeta ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë Është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare ish-kampioni i botës me kombëtaren e Anglisë, Martin Peters. Peters ndërroi
Mbështetës i Millosheviçit, Nobelisti Peter Handke shpallet non-grata Nobelisti Peter Handke është shpallur person i padëshirueshëm në Republikën e Kosovës. Vendimi është marrë sot dhe është
Çmimi Nobel në Letërsi: Protesta të ashpra përfshijnë Europën Ceremonia e dhënies së çmimeve Nobel në Letërsi për vitin 2018 (Olga Tokarczuk) dhe 2019 (Peter Handke) është shoqëruar
Peter Crouch ka kritika të forta për Shaqirin Ish reprezentuesi i Anglisë, Peter Crouch, që u pensionua këtë vit nga futbolli në moshën 38-vjeçare, ka publikuar autob
Humbin rusët, gjermani Peter Beyer bëhet raportues i KE-së për Kosovën Gjermani Peter Beyer, në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Gj
"Rrëmbeu një femër", kundërshtohet zgjedhja e rusit si raportues për Kosovën në KE Në Prishtinë sot votohet raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kandidati rus Alexei Kondratiev një nga tre e
Nobeli për Peter Handke, Ismail Kadare reagon për herë të parë Shkrimtari 83-vjeçar shqiptar Ismail Kadare tha të mërkurën në Seul të Koresë së Jugut se ishte i lumtur që nderohej me
U tha se paditi gazetarin gjerman, Peter Tiede nxjerr "blof" Ramën: Asnjë denoncim nuk ka bërë ndaj meje dhe "Bild" Gazetari i gazetës gjermane ‘BILD’ Peter Tiede në një komunikim ekskluzive për FaxNews ka zbuluar se nuk ka asnjë padi g
Shkuan për të marrë paratë, pronari i kap me shkelma dhe i nxjerr jashtë (VIDEO) Peter Waller ka në pronësi prej 30 vitesh një dyqan të vogël në Middlesbrough. Një natë, aty ia behin dy grabitës, t
Brazili ndalet nga kombëtraja e Peter Olayinka-s (VIDEO) Miqësoret ndaj kombëtareve afrikane kthehen në tabu për Brazilin. Kombëtarja Selecao u ndal sërish në barazim 1-1, këtë
Çfarë shkruajnë mediat e botës për "nobelistin" në Letërsi “Ai kishte thënë publikisht se myslimanët e Sarajevës e kishin masakruar veten e tyre dhe pastaj kishin fajësuar serbët”
Një juri po përgatitet t'i anulojë çmimin e Nobelistit, reagon Handke: Faleminderit Serbi, sonte do pimë për mua Peter Handke, është Nobelisti më I ri në zhanrin e lëtërsisë, ndërsa kritikat ndaj tij si rrallë herë në raste të tilla
Mbështeti genocidin në Ballkan: Akademia e Shkencave të Kosovës reagon ndaj çmimit Nobel për Handke "Me indinjatë të thellë morëm lajmin e shëmtuar se laureat i Çmimit Nobel për Letërsi për vitin 2019 është shkrimtari Pe
Akademia e Shkencave: Të anulohet çmimi Nobel! Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reagur pas dhënies së ëmimit Nobel në Letërsi për shkrimtarin austriak, Pe
Adhuruesi i Millosheviçit merr Nobel, Gent Cakaj: E turpshme! Sot u ndanë cmimet Nobel për letërsinë dhe u nda mes shkrimatëve polakes Olga Tokarczuk dhe austriakut Peter Handke, për