999 rezultate për

perime

Pse duhet të gatuani më shpesh supë brokoli? I pasur me kripëra minerale, kalcium, hekur, fosfor dhe vitamina A, C, B1 dhe B2, brokoli është një perime e shkëlqyer p
Dieta volumetrike: Një regjim ushqimor i shëndetshëm që nxjerr në pah belin Dieta voulmetrike bazohet në disa gjykime të vlefshme objektivisht nga pikëpamja ushqyese. Uji, fibrat, perimet dhe frut
Kujtim Gjuzi i thotë JO vaksinës anti-covid: Nuk bëj eksperimente me trupin tim! Deputeti i opozitës dhe kreu i konservatorëve Kujtim Gjuzi deklaron se nuk do ta bëjë vaksinën anti-Covid. Marrë shka
Dyshja Rama-Cakaj, eksperiment i dështuar me diplomacinë shqiptare Prof. Lisen BASHKURTI Mandati i dytë i Kryeministrit Rama është plot eksperimente të dështuara në rrafshin politik, e
"Eksperiment politik", Nasip Naço largohet nga LSI te PS (VIDEO) Ish-ministri i LSI-së, Nasip Naço së fundmi ka vendosur të bëhet pjesë e Partisë Socialiste. Naço e njoftoi largimin
"Çfarë t'iu thuash njerëzve të tillë?!", Dokle zbulon mesazhin që i erdhi gruas teksa blinte perime Ish-deputeti Namik Dokle, ka treguar sot një histori sa komike, po aq edhe alarmante në të cilën ka qenë vetë prezent,
Cilat ngjyra për thonjtë mund të përdorim në këtë sezon para-festave? (FOTO LAJM) Edhe pse i ftohti ka ardhur jemi akoma pak larg të kuqes së gjakut, tipike për festa. Pra, duhet diçka para-festive.
Altin Basha, drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental Regjisori Altin Basha është emëruar drejtori i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, pas shkarkimit të Kiç
Kjo perime është përgjegjëse për erën e djersës tuaj Mund të tingëllojë e çuditshme, por sipas hulumtimeve, një perime (edhe pse normalisht është një frut) është përgjegjëse
Ali Ahmeti: Jugosllavia, eksperimentet e para i bënte me shqiptarët e Maqedonisë 40 vite të aktivitetit të tij politik, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti i zbërthen në një intervi
Vaksinat me efektivitet, OBSH: Jemi jashtëzakonisht të shqetësuar! Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) mirëpriti vaksinë e Moderna, që njoftoi sot se vaksina e saj eksperimentale tr
S'do ta njihni, Kida eksperimenton me look-un e ri (FOTO LAJM) Pak muaj më parë, Kida befasoi fansat e saj me një ndryshim drastik të look-ut. Ishim mësuar ta shihnim brune, por kë
U kapën 2.6 ton drogë, policia shqiptare: Erdhi nga Greqia me fruta-perime Policia shqiptare ka reaguar pas lajmit se në kufirin e Malit të Zi është ndaluar një kamion që vinte nga Shqipëria me 2
Receta në 2 minuta: Muffin me perime Përbërësit: 2 vezë 1 gotë qumësht 100 ml vaj ulliri 2Kunguj 2 karota 3 Qepë të njoma Kopër, Kripe, Piper,
Salihi flet për gjendjen e Kombëtares: Reja nuk bën eksperimente, kjo është arsyeja pse nuk shënojmë Hamdi Salihi, asistenti i Edi Rejas në pankinën e përfaqësues shqiptare të futbollit, insiston se pavarësisht ndryshimev
Mos luani me shëndetin! Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë
​Kompjuteri që lexon mendjen e njeriut: Eksperimenti në Helsinki zbulon atë që ne as nuk mund ta imagjinonim Ky është kompjuteri që lexon mendjen. Studiuesit në Helsinki kanë zhvilluar një teknikë me të cilën një kompjuter mod
Frutat dhe perimet e vjeshtës, çfarë të zgjidhni këtë sezon për të marrë gjithë vlerat ushqyese Me stinën e vjeshtës vijnë edhe disa fruta e perime të mrekullueshme të cilat shijojnë shumë dhe janë plot vitamina dhe
Itali, fillon eksperimentimi te njerëzit i vaksinës anti-COVID19 Dozat e para të vaksinës anti-Covid19 të prodhuar në Itali kanë mbërritur në institutin "Spallanzani" dhe nga 24 gushti
Frutat dhe perimet e nevojshme për stinën e verës Stina e verës për shkak të temperaturave të larta kërkon një regjim të mirë ushqimor, fruta dhe perime të ndryshëm të c