999 rezultate për

pension

Zbardhet dokumenti i ministrisë, priten trazira në Kosovë Mbi 20 skema sociale sa paguhen aktualisht nga buxheti i shtetit dhe kërkesat në rritje për skema të reja mund ta çojnë
Lajm i keq për armiqtë e shqiptarëve, edhe në pension Merkel nuk heq dorë Peter Beyer, raportues i grupit parlamentar CDU/CSU për Kosovën dhe Serbinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestag-ut, tho
Haliti ka hall pse qytetarët po marrin pensione Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti thotë se aktualisht Kosova e ka të vështirë të garantojë sigurinë pa NA
Ozil mendon pensionimin te Arsenali Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, ka bërë të ditur se ai mund ta imagjinojë veten duke e përfunduar karrierën e tij në
Zbulohet mashtrimi, shqiptari merrte pension invaliditeti por punonte si badigard në club Një shqiptar nga Kosova ka arritur të marrë një pension të plotë invalidor në Zürich duke mashtruar autoritetet. Tan
Në këtë datë nis vaksinimi në Maqedoni Sivjet për herë të parë do të bëhet vaksinim pa pagesë për persona e moshës mbi 65-vjeçare të cilët marrin pension mesat
Ministri që ndan pensionet flet për veteranët Hetime e gjykime vazhdojnë edhe pas 20 vjet të përfundimit të luftës, ndërkohë nuk dihet saktë numri i atyre që morën pj
Ky është vendimi i gjykatës për pensionet e veteranëve Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka kthyer mbrapsht aktakuzën për përmirësim dhe qartësim Prokurorisë Speciale te Repub
Gjykata merr vendim, a do t'i marrin pensonet veteranët? Mbi 38 mijë veteranë, në mesin e tyre mijëra të cilësuar si të rremë, do të vazhdojnë të paguhen nga buxheti shtetëror.
Komandant Shaqiri ka një thirrje për veteranët: Jepeni pensionin tuaj për FSK-në Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka uruar Kosovën për votimin e projektligjeve që hapin rrugë pë
Veteranët takojnë ministrin, a do të ndalen pensionet? Përfaqësuesit e veteranëve të luftës së UÇK-së janë takuar sot me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçi
Gucati kërkon që veteranët të vlerësohen nga e para, harron që kështu ndalen pensionet? Organizata e Veteranëve të Luftës së ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që çështj
Kërkesa e OVL-UÇK për të ndalur pensionet nuk realizohet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk ka kompetenca që procesin e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ta kthe
“Çmendet” Buffon, tregon se kur do të pensionohet Gianluigi Buffon është ndër portierët më të mirë të të gjithë kohërave. Gardiani i Paris Saint German së fundmi ka dhënë
Ancelotti me fjalë të mira për Terryn (FOTO LAJM) Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti i ka kushtuar një dedikim John Terryt për pensionimin e tij duke thënë se për të “is
Zyrtare: John Terry pensionohet nga futbolli John Terry ka njoftuar në Instagramin se ka vendosur që të pensionohet nga futbolli në moshën 37-vjeçare. Edhe pse dë
"Messi do të pensionohet te Barcelona" Lionel Messi është i destinucar për të mbyllur karrierën te Barcelona, sipas presidentit të katalanasve, Josep Maria Bar
Fshati me muze. Mësuesi në pension e ndërton vetë dhe bëhet ciceron Ali Buzra është një ish-mësues i shkollës në fshatin Gizavesh të Librazhdit. Tri vite më parë, kur kishte dalë në pensio
Qeveria tregon nëse do të ndalen pensionet e veteranëve Rreth 20 mijë veteranë, të cilët dyshohet se janë të rrejshëm, do të vazhdojnë të marrin pagesa mujore nga shteti derisa
Mbi 57 milionë euro të shpenzuara këtë vit për pensionet e veteranëve të UÇK-së Debati për veteranët e ‘rrejshëm’ të UÇK-së si duket ka lënë në hije koston e përgjithshme që po i shkaktohet buxhetit t