999 rezultate për

penal

Ju lakua emri në përgjimet e grupit Avdylaj, gjykata jep vendimin për Arben Çukon Gjykata Penale e Tiranës ka shpallur të pafajshëm ish deputetin e Partisë Socialiste, Arben Çuko. Kutjojmë se Arben Ç
U lirua edhe pse ishte me dënim të përjetshëm, çfarë ndodhi me Doklen Zbardhet vendimi i gjykatës që coi në lirimin e Endrit Dokles, ish-anëtari i bandës së Durrësit. Sipas vendimit të gj
Po penalizohemi! Bylis kërcënon publikisht me bojkot Humbjet e fundit, përballë Tiranës javën e shkuar dhe ndaj Teutës pasditen e sotme kanë ndërlikuar pozitat e Bylisit në
I fshehur në Itali, si u kap i riu shqiptar me precendent penal Policia italiane arrestoi një 32-vjeçar shqiptar, i cili kërkohej prej disa muajsh. Arrestimi u bë pas një urdhër arrest
Sot në SPAK, çfarë do të deklarojë Lefter Alla për videon skandaloze me kokainë (VIDEO) SPAK ka nisur procedim penal për Lefter Allën, kryebashkiak i Bulqizës, ndërsa pritet që ky i fundit të japë sqarime për
Vodhi brenda makinës pa u menduar dy herë, kapet hajduti në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një person i cili ka grabitur në makinën e një shtetasi portofolin dhe dy celularë, por f
DOKUMENTET/ Padi ndaj Joveskit, lejoi Katica Janevën të veprojë edhe nga paraburgimi (FOTO LAJM) Padi penale kundër prokurorit publik Lubomir Joveski është ngritur sot për refuzimin e tij për të larguar ish-prokuroren
VENDIMI/ 56 vite burg për grupin kriminal që çonte emigrantë në SHBA, Kanada dhe Britani Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar ka dënuar 10 persona të akuzuar për falsifikim dokumentesh. SPAK bën me
Gabimet e shumta nga penalltia, Guardiola: Portieri Ederson di t’i gjuajë penalltitë më së miri te Man City Trajneri Pep Guardiola e pranon se gabimet e vazhdueshme të lojtarëve të Manchester Cityt nga pika e penalltisë do ta de
Taktikat e Sarrit e penalizojnë Douglas Costën, Bayerni i gatshëm ta kthejë në Munih Forma e mirë e Paulo Dybalës e ka detyruar trajnerin e Juventusit Maurizio Sarri që të luajë me skemën 4-3-1-2, rreshtim
Jepet vendimi për të akuzuarit në rastin "Syri i Popullit", tensione në sallë Të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja, Murat Jashari, Ragip Sallova, Avni Llumnica, Bexhet Luzha, Hal
Bënte manovra të rrezikshme në rrugë, policia jep të tjera detaje për shoferin që nuk njeh limite (VIDEO) Policia e Tiranës ka dhënë sot të tjera detaje për të riun i cili nuk ngurroi të bënte "drif" para komisariatit mbazdite
Plot 5 gola dhe spektakël, Skënderbeu i bën gjëmën Partizanit (VIDEO) Partizani fillon vitin 2020 me një humbje në Korçë, në një ndeshje që ka pasur gjithçka brenda. Skënderbeu ka triumfuar
Kapte me forcë vajzat e mitura, policia kërkon ndihmë për arrestimin e 34 vjeçarit Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës, ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Destan Qorrit nga Drenasi.
Prej muajsh në arrati, përfundojnë hetimet ndaj Agim Kajmakut Edhe pse ende në arrati ndaj ish-kryebashkiakut Agim Kajmaku kanë përfunduar hetimet dhe akuzohet për 3 vepra penale nga
Kupa e Afrikës 2021 penalizon klubet europiane Kupa e Afrikës 2021 do të zhvillohet në Kamerun dhe është publikuar edhe kalendari për këtë event madhor. Edicioni i vit
Bëri për spital të dashurin, arrestohet e reja Policia e Kosovës ka arrestuar një vajzë të re në Lipjan e cila ka dhunuar të dashurin, i cili ka përfunduar në spital.
Jozefina Topalli sulmon ashpër Bashën: Zhduku PD! I dha Ramës mandatin e tretë Ish deputetja Jozefina Topalli ka sulmuar ashpër kryedemokratin Lulzim Basha. Tryeza e sotme për Reformën Zgjedhore k
Trafikim dhe vrasje në tentativë, arrestohen dy tironsit Policia e Pogradecit ka finalizuar me sukses operacioni policor "Përsëritësi". Si rezultat, u bë kapja dhe arrestimi
"Më jep lekë se të vrava", arrestohen 5 persona në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar pesë persona të akuzuar për dhunë në familje dhe vjedhje. Policia bën me dije se në pr