Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

pekin

Përplasja tregtare SHBA-Kinë, ndikimet në ekonominë botërore janë duke ardhur Fondi Monetar Ndërkombëtar ka paralajmëruar për "viktimat" e luftës tregtare midis ekonomive më të mëdha të botës, SHBA
10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, Veliaj pret delegacionin e lartë kinez Në 10-vjetorin e binjakëzimit mes dy kryeqyteteve, Tirana dhe Pekini do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e transport
Kina përpunon kufomat dhe i shet në Afrikë! Shakaja që tronditi Pekinin (FOTO LAJM) Kina detyrohet të mohojë akuzat se është duke marinuar kufomat e njerëzve, konservuar ato dhe shitur në supermarketet af
Kina heq vizat për vizitorët e 53 shteteve Vizitorët nga 53 vende do të jenë në gjendje të vizitojnë pa viza Pekinin, Tianjinin dhe Hebein deri në gjashtë ditë, nj
Kina ndëshkon Korenë Veriore, ndërpret përfundimisht lidhjen tregtare me vendin komunist Kina do të ndërpresë përfundimisht lidhjen tregtare me Korenë e Veriut. Pekini ka vendosur që ura tregtare e miqësi
Flokët e presidentit Trump nuk i bëjnë dot ballë flladit në Pekin (FOTO LAJM) Teksa po afron fundi i sezonit të uraganeve, që këtë vit ka qenë më keq se normalisht, mesa duket flokët e Presidentit D
Tillerson akuzon Kinën për përmbysjen e rendit global Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka sulmuar Kinën për përmbysjen e rendit global, siç tha, minimin e sovranit
Ja kur do të hapet aeroporti më i madh në botë Aeroporti i Pekinit mendohet të jetë edhe më i madhi në botë, sipas Reuters. Aeroporti i ri i Pekinit, që mendohet t
Pritet mbyllja e kompanive koreano-veriore në Kinë Qeveria kineze ka ndërmarrë sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut në shenjë kundërpërgjigje ndaj testimit të armëve, n
Ivanka anullon vizitën në Pekin, fansat të zhgënjyer Duket se Ivanka Trump është një njeri shumë i preferuar në kinë. Madje fansate saj ksihin ditë që i numëronin orët se
Pekini kërkon zgjidhje konflikti ndërmjet Washingtonit dhe Phenianit Kina i kërkoi sot SHBA-ve dhe Koresë së Veriut që të tregojnë kujdes dhe të veprojnë në mënyrë më aktive për të zgjidhur
Shfaqet re shumëngjyrëshe në Pekin (VIDEO) Një fenomen i çuditshëm është shfaqur në kryeqytetin e Kinës, në Pekin. Për rreth 6 minuta është shfaqur një re shumë
Kosova pret të bëhet pjesë e INTERPOL-it nga Asambleja në Pekin Autoritetet në Kosovë presin që gjatë muajit shtator, Kosova të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të p
Kina do të hyjë në Bashkimin Evropian? Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e
Në restorantet në Pekin me 5 euro hani insekte, kërmij e gjarpinj Kuzhina e Azisë njihet në botë për ushqimet e pazakonta të cilat mund të gjenden nëpër restorantet e saj, ndërkohë që vë
Nisma re e Pekinit kundër shpërdorimit të letrës higjienike Parqet e Pekinit tashmë varen nga teknologjia e lartë për t’i ndaluar njerëzit që të shpërdorojnë letrat higjienike.
Pekini zgjedh udhëheqësen e parë femër Hong Kong-u ka zgjedhur një lidere, e cila konsiderohet të jetë gruaja e parë e cila mban një pozitë të lartë politike.
"Nxehet" Kina, Trumpi mos të luajë me zjarrin se nuk do tregojmë mëshirë! (FOTO LAJM) Marrëdhëniet e SHBA-ve me Kinën duket se janë vështirësuar së tepërmi, ndërsa mediet kineze shkruajnë sot se presidenti
Smogu mbytës në Pekin, krijohet policinë ambientale (FOTO LAJM) Sasia e lartë e smogut në Pekin, ka bërë që autoritetet të marrin masat dhe të krijojë policinë ambientale, me qëllim re
Pekini i kthen SHBA-ve nëndetësen e kapur në Detin e Kinës Jugore Pekini ka vendosur t'i kthejë SHBA-ve sondën e telekomanduar, të cilën e kishte sekuestruar në ujërat e Detit të Kinës J