999 rezultate për

pejĂ

E dhimbshme, COVID-19 i merr jetën dy vëllezërve brenda një nate COVID-19 vazhdon të mbjellë dhimbje edhe mes shqiptarve. Dy vëllezër nga Peja kanë ndërruar jetë brenda një natë në f
Peja e pastër prej dy javësh, asnjë rast i ri me COVID-19 Për dy javë Komuna e Pejës nuk ka pasur asnjë rast të ri me COVID-19 përkundër që vazhdimisht janë bërë testime. Kjo
I moshuari nga Peja tenton vetëvrasjen, gjuan 3 herë në ajër Një burrë mbi 70 vjeç nga Peja, të hënën, ka shtënë në ajër, teksa policia e ka gjetur të shtrirë me tri gëzhoja afër ti
Pas disa rasteve me koronavirus edhe Peja futet në karantinë Pas disa rasteve të konfirmuara me koronavirus në Pejë, kjo komunë është futur në karantinë. Kjo është bërë e ditur m
Humb jetën nga koronavirusi një grua nga Peja, shkon në 10 numri i viktimave në Kosovë Ka shkuar në 10 numri i viktimave në Kosovë, ku ditën e sotme ka humbur jetën një paciente e moshës 73 vjeçare nga qytet
Guardiola flet për të ardhmen: Nuk pëjashtohet kjo mundësi Pep Guardiola është pjesë e Manchester Cityt që prej vitit 2016 dhe ka kontratë me ta deri në qershor të vitit 2021.Mirë
Po udhëtonin nga Peja në Gjermani, kontrolli "fundos" tre shoferët e autobusit Shoferet e nje autobusi nisur nga Peja e Kosoves drejt Gjermanise jane denuar me 5 mije euro gjobe, pasi nuk kane bere p
I strehuan gjatë luftës, familja Grapci nga Peja strehon familjen nga Durrësi Mëngjesi i datës 26 nëntor gjeti Shqipërinë me një fatkeqësi të madhe natyrore. Një tërmet i fortë u mori jetën rreth 50
Historia e gruas nga Prizreni, i gjen pas 8 viteve fëmijët që ia kishte rrëmbyer burri nga Peja Pas më shumë se tetë viteve, 43-vjeçarja nga Prizreni, Hana Bytyqi ka parë për herë të parë fëmijët e saj të cilët ia ki
Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos AFP ka shkruar një artikull për kampionen e talentuar të xhudos, Majlinda Kelmendit. Në shkrim flitet për ëndrrën e thye
Ky është personi që humbi jetën në aksident (FOTO LAJM) Rreth orës 22:00 është arritur të bëhet identifikimi i viktimës së mbrëmshe që humbi jetën si pasojë e goditjes nga një
Tek blektorët e jugut, si bëhen përgatitjet për të gjetur kullotat Rituali i harruar i një jete nomade, në kërkim të kullotave të pasura për bagëtitë, është ndoshta mes traditave më të rr
Vdes pas kontaktit me rrymën imami nga Peja Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës, raporton Ex
Sot organizohet Epopeja e Dukagjinit Sot bëhen 21 vjet të rezistencës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gllogjan të Decanit. Në mëngjesin e 24 marsit t
Nisin hetimet për familjen e ministrit Beqaj, a do t'i shkohet deri në fund? Ndërtimi i lagjes super luksoze në Bellopojë të Pejës, nga babai dhe familjarë të ministrit Besim Beqajt, duket se nuk d
Peja zgjohet me një ngjarje të rëndë Një ngjarje e rëndë ka tronditur Pejën mëngjesin e së premtes. Dyshohet se një person rreth moshës 50-vjeçare është shke
Nesër mbahet protestë në Pejë Nesër prej orës 12:00 do të mbahet një protestë për mbrojtjen e Lumbardhit pasi që një kompani austriake “KelKos – Energ
Mbrojtja skandaloze e pejanit që u kap me mish të prishur: E kisha për qentë I dyshuari për skandalin me mishin e prishur në Pejë, Sali Shkuliqi, tha para Gjykatës se mishin e konfiskuar nga Polici
Ky është pejani që vdiq pasi humbi dorën duke punuar (FOTO LAJM) Sh. Fetahaj gjatë ditës së hënë pësoi një incident tejet të rëndë derisa ishte në orarin e tij të punës. Lajmin e ka
Humbi dorën në vendin e punës, vdes pejani SH.F nuk ka arritur tu mbijetojë plagëve të marra dy ditë më parë në vendin e punës në Pejë. Ai kishte këputur dorën,