999 rezultate për

pavlopulos

Turqia paralajmëron Presidentin grek: Shmang deklaratat që shkaktojnë tension Ministria e Jashtme turke ka reaguar ashpër përmes zëdhënësit të saj lidhur me deklaratat e Presidentit grek, Prokopis P
Presidenti grek merr flamurin anti-shqiptar: S'ka BE me "Çështjen Çame" Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos vazhdon retorikën e tij të ashpër anti-shqiptare në median greke. Duke këmbëng
Po debatonte me presidentin grek, Erdogan merr një mesazh të rëndësishëm (VIDEO) Një situatë e pazakontë ka ndodhur gjatë takimit të djeshëm të presidentit Rexhep Taip Erdogan, përpara kamerave me homo
Pavlopulos: Duam që Maqedonia dhe Shqipëria të integrohen në BE Presidenti grek, Prokopis Pavlopulos në konferencën e përbashkët me homologun turk, Erdogan foli edhe për Ballkanin.
"Nuk ka ndryshim kufijsh!" Erdogan merr shuplakën e parë në Athinë (FOTO LAJM) Presidenti turk Erdogan është duke zhvilluar në këto momente takimin e parë zyrtar në Athinë me homologun e tij Prokopis
Pavlopulos: Maqedonia ka qenë dhe do të mbetet greke! Presidenti grek Prokopis Pavlipulos në fjalimin e tij në Klubin e oficerëve në Selanik sërish akuzoi Maqedoninë për fals
Presidenti grek "kërcënon" Shqipërinë: S’do rrimë duarkryq! Presidenti i Greqisë Pavlopulos me tone të ashpra ka folur për Shqipërinë. Shkak për këtë është Himara e më saktë nj
Pavlopulos ia bën të qartë Maqedonisë që pa ndryshuar emrin s’ka BE Presidenti I Greqisë, Prokopis Pavlopulos ka dërguar një porosi të re për Maqedoninë. Sipas tij, s’ka hyrje në BE pë
Pavlopulos: Shkupi vjedh dhe falsifikon historinë Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos, ka dërguar nga Selaniku një mesazh të qartë provokativ për Ish-Republikën Jug