999 rezultate për

pavarur

Komiteti i Helsinkit për vrasjen e Klodianit: Të bëhet hetim i pavarur! Vrasja e Klodian Rashës në Tiranë, nga efektivi i "Shqiponjave" ka vënë në lëvizje të gjitha organizatat që mbrojnë e mo
Kosova është e pavarur dhe kjo nuk zhbëhet, Serbia duhet të lëvizë përpara Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Kongresin e SHBA-së, Eliot Engel, në fjalën e tij të mbajtur në seancën dëgj
"Jetë të gjatë shpirtit kurajoz të Qemalit & Skënderbeut", Yuri Kim uron Pavarësinë Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Përmes një
Fshehu apartamentin në Tiranë, KPA shkarkon kreun e Gjykatës së Tropojës Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyr
Probleme me pasurinë, KPK konfirmon në detyrë prokuroren Bejko Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë prokuroren Dorina Bejko mëngjesin e sotëm. Komisioni
U shkarkua nga KPK, gruaja e Fullanit nuk dorëzohet dhe bën kërkesën e re Gjyqtarja Ariana Fullani ka depozituar në KPA kërkesën për pezullimin e shkarkimit të saj nga Komisioni i Pavarur i Kual
Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur (VIDEO) Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet e deputetëve, Besa vendosi që në të
"Kishte favorizuar persona nën hetim", shkarkohet prokurorit i Fierit Kolegji i Apelimit ka larguar përfundimisht nga sistemi prokurorin e Fierit, Fatmir Lushi. Pas shkarkimit nga Komisioni
Joe Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se Kosova duhet të jetë një shtet
Apple e vendosi Kosovën në hartë, por jo si shtet të pavarur: Ku qendron "kleçka" Gjiganti teknologjik amerikan, “Apple Inc.” për herë të parë e ka vendosur emrin e Kosovës në shërbimin e saj të njohur
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Kini kujdes! Këto dy shenja të Horoskopit s’mund t’i manipuloni apo gënjeni Ujori: Personat e lindur në shenjën e Ujorit janë shumë racionalë, intelektualë dhe të pavarur. Kanë zakon të fsh
Ish-kreu i Gjykatës përjashtohet përfundimisht nga sistemi i drejtësisë Është shkarkuar që në mars të vitit të kaluar, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa kishte dërguar çështjen në
Isa Mustafa: Gjykata duhet të jetë e pavarur në ndarjen e drejtësisë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se vënia e dialogut me Serbinë në kontekstin e Dhomave të Veçanta të Gjykatës Sp
Pse u shkarkua nga Vettingu nëna e Hajdarit? E dogjën dy vizat e revokuara nga SHBA dhe pasuria Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmir
Presidenti i Serbisë për dialogun: Nuk mund t’i them jo Grenellit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar detaje në lidhj e me vazhdimin e mundshëm të dialogut midis Kosovës d
Betohen 3 prokurorë të SPAK, Meta: Hetoni në mënyrë të pavarur! Tre prokurorë të rinj të SPAK janë betuar para Presidentit Ilir Meta. Sotir Kllapi, Vladimir Mara dhe Dritan Prençi,
Kurti: Për ngjarjet në Kumanovë nevojitet hetim i pavarur ndërkombëtar Ushtruesi i detyrës kryeministër i Kosovës Albin Kurti thotë se për ngjarjet e Kumanovës në maj të vitit 2015, ku jetën
Shenjat e horoskopit të pavarura që s'kanë nevojë për mbështetjen e askujt Këto janë 5 shenjat më të pavarura të zodiakut; shpirti i tyre është i lirë dhe nuk duan të varen nga askush Ujori
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur (VIDEO) Një gjarpër jashtëzakonisht i rrallë me dy koka ka shqetësuar ekspertët e kafshëve pasi u gjet nga një entuziast i jetës