999 rezultate për

patatet

Mos e thekni shumë bukën, shkakton kancer Thekja e bukës mund të duket gjëja më e thjeshtë në botë, por nuk është pikërisht ashtu. Ekspertët kanë dalë tashmë në p
Patatet, armiku i madh i kancerit të stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak. Ky është konkluzioni në të cil
Provoni versionin e pjekur të patateve dhe do të harroni mishin në pjatë Këtë shtesë të shkëlqyeshme përgatiteni në mbrëmje apo në mëngjes, sepse është më e shijshme kur qëndron disa orë në fri
Gjysma e Tiranës pa drita! Këto janë zonat e prekura Gjatë ditës së sotme disa lagje të kryeqytetit, prej orës 9:00 të mëngjesit deri në orën 14:00 do të jenë pa energji ele
Ushqime plot yndyrë, por që nuk do t’ju shëndoshin Gjithmonë lexojmë vërdallë se yndyrat janë të dëmshme për shëndetin dhe gjithashtu ato depozitojnë dhjam çka shton menjë
A e dinit se patatet ju ndihmojnë për rritjen e flokëve? Shkencëtarët në Japoni thonë se mundësia për të rirritur flokët mund të gjendet në kimikatin që përdoret për gatimin e p
Pite me patate Përbërësit 500 gr miell 2,5 decilitra ujë 80 gr gjalpë 2 kokë qepë 800 gr patate 0,5 decilitra vaj
Tavë patatesh me salçiçe Përbërësit 500 gr salsiçe 1 kg patate 2 kokë qepë 2 lugë biber i kuq 2 karrota 2 lugë miell 0,5 dec
Qebapë me mish pule Përbërësit 600 gr mish i bardhe pule 2 patate mesatare 3 vezë 80 gr përshutë e tymosur 250 gr thërrime bu
Krem çorbë me kungullesha Përbërësit 500 gr kungullesha 1 karrotë 2 patate 1 kokë qepë 1 decilitër ajkë 1,5 decilitra supë viçi
Sallatë me misër Përbërësit 300 gr miser 300 gr patate 5 tranguj turshi 200 gr përshutë 1 lugë susam 200 gr majonez
Patate të mbushura Përbërësit 4 patate 200 gr mish 1 qepë kripë Biber i zi qimnon PËR SOS 4-5 lugë vaj vegjetal
"Do ia hedh patatet e vezët kokës", shkodrani kërcënon Ramën (VIDEO) Ditën e sotme në Shkodër po zhvillohet protestë për biznesin e vogël. Demokrati Bardh Spahia ka deklaruar se Rama ka
Musakë me patate Përbërësit 500 gr mish 1 qepë 3 thelpinj hudhre 1 karrotë 100 ml Salce domate kripë Biber i zi v
Keni frikë nga thinjat? Ja si ti hiqni Shumë prej nesh përballemi me një problem të vogël mirëpo tejet irritues, e që janë thinjet. Megjithëse ekzistojnë pr
Largoni të thinjurat me lëvore të patates Shumë prej nesh përballemi me një problem të vogël mirëpo tejet irritues, e që janë thinjet. Megjithëse ekzistojnë pr
Speca të mbushur me kungulleshka dhe patate Përbërësit 3 speca 3 patate 1 qepë 1 karrotë 1 kungulleshka (200gr) 2 thelbinjë hudhër 100 gr Krem
Byrek praktik me patate Përbërësit 4 copa petë 3 patate PËR SOS gjysmë shishe uje mineral gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1
5 arsye pse duhet të konsumoni sa më shumë patate të ëmbla Për një jetë të shëndetshme keni nevojë për ushqim të shëndetshëm, për këtë arsye duhet të shtoni në regjimin tuaj ushqi
5 arsye pse duhet të konsumoni sa më shumë patate të ëmbla Për një jetë të shëndetshme keni nevojë për ushqim të shëndetshëm, për këtë arsye duhet të shtoni në regjimin tuaj ushqi