999 rezultate për

pastroni

Si t'i pastroni thonjtë nga kërpudhat njëherë e përgjithmonë Kërpudhat në thonj janë sëmundje shumë e zakonshme. Si të shpëtojmë nga kjo plagë, ekziston një zgjidhje e thjeshtë P
8 objekte në shtëpi që gjithmonë harroni t’i pastroni Pastrimi i shtëpisë është një nga ato proceset e pashmangshme. Sidomos për zonjat e shtëpisë apo për amvisat që sa he
7 mënyra të papritura për t’i bërë gjërat e vjetra përsëri të reja (FOTO LAJM) Pastë dhëmbësh për syzet Për të përmirësuar pamjen e syzeve mund të përdorni pastë dhëmbësh të zakonshëm pa kokrriza.
Mos i bëni më, këto gabime jua mbushin shtëpinë me baktere 1. Nuk keni një plan-rutinë pastrimi Filloni dhe mendoni për një mënyrë strategjike të të pastruarit të shtëpisë në m
Pastroni të gjithë shtëpinë me 3 përbërës që i keni gjithmonë Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë, të gjithë mundohemi të zgjedhim produktet më të mira larëse duke menduar se kj
E RËNDË/ Po pastronin pusin, vdesin dy persona në Berat Dy persona janë nxjerrë të vdekur nga një pus në fshatin Dushnik të Beratit. Deri tani dyshohet se ata janë bllokuar
Si ta pastroni tualetin për t'u mbrojtur nga koronavirusi Tualeti është ndoshta një pikë thelbësore në shtëpi ku kalojnë të gjithë njerëzit dhe për këtë arsye edhe mikrobet. Kësh
Pastroni të gjithë shtëpinë me 3 përbërës që i keni gjithmonë Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë, të gjithë mundohemi të zgjedhim produktet më të mira larëse duke menduar se kj
Në kohë pandemie, si të pastroni ushqimet dhe të qëndroni të sigurt Disa nga shqetësimet më të mëdha të publikut rreth shpërthimit të pandemisë deri më tani kanë qenë të lidhura me superma
Disa arsye të "fshehta" pse shtëpia mban erë të keqe Ka disa arsye pse shtëpia jonë mund të mbajë aromë të keqe përfshirë aromat e gatimit, mbetjet ushqimore ose rrobat e pa
Në kohë pandemie, si të pastroni ushqimet dhe të qëndroni të sigurt Disa nga shqetësimet më të mëdha të publikut rreth shpërthimit të pandemisë deri më tani kanë qenë të lidhura me superma
Këshilla e mjekut britanik, pastroni kartat bankare Një ekspert ka paralajmëruar se kartat bankare mund të jenë bartës të mikrobeve. Qeveria britanike ka inkurajuar të l
Ju tregojme sekretin si të pastroni celularin nga koronavirusi Në një intervistë me skype me gazetaren Beti Njuma në studion e RTV Ora, Detina Zalli pedagoge në Oxford University tre
8 objekte në shtëpi që gjithmonë harroni t’i pastroni Pastrimi i shtëpisë është një nga ato proceset e pashmangshme. Sidomos për zonjat e shtëpisë apo për amvisat që sa he
Koronavirusi: Si të vetizoloheni, gjërat që duhet dhe s’duhet bërë Çfarë mund të bëni nëse i keni simptomat e koronavirusit Covid-19, keni udhëtuar në një zonë të prekur, apo keni qenë në
Sa kohë jeton koronavirusi në sipërfaqe dhe si duhet të pastroni Sa kohë mund të jetojë coronavirusi në një sipërfaqem, si doreza e derës, pasi dikush i infektuar e ka prekur më herët a
Celulari rreziku më i madh per përhapjen e COVID-19, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni Koronavirus vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshi
Jo vetëm shtëpinë, si të pastroni mjetet e higjenës dhe vendet "ideale" ku fshihen bakteret (FOTO LAJM) Janë të gjitha mjetet që përdorim në betejën me pluhurin, i cili kërcënon vazhdimisht shtëpinë tonë. Duke bërë punën
Disa arsye të "fshehta" pse shtëpia mban erë të keqe Ka disa arsye pse shtëpia jonë mund të mbajë aromë të keqe përfshirë aromat e gatimit, mbetjet ushqimore ose rrobat e pa
Si të pastroni dhe mbani si të reja çizmet e kamoshit edhe në ditë me shi Çizmet e kamoshit janë gjithmonë në trend dhe nuk dalin kurrë nga moda vjeshtë/dimër. Këto çizme janë shumë të lehta