999 rezultate për

partive

Soreca thirrje për dialog mes partive: "Nuk ka kohë për të humbur" Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë lidhur me deklaratën të dhënë përshtyp nga Këshilli
Jam ushtar i Atdheut, ligji është bibla ime! Reagon pas akuzave anëtari i KQZ Një nga anëtarët e KZQ, Bledar Skënderi thotë se zyrtarë të lartë të partive të opozitës, analistë e opinionistë i kanë
Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike "Një hap i vogël në drejtimin e duhur". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir
Data e re e zgjedhjeve, Meta njofton vendimin Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Mësohet
Anulimi i zgjedhjeve, reagon Brukseli: Urgjentisht dialog mes partive Maja Kocijancic, zëdhënësja e shefes për Politikën e Jashtme të BE-së, ka reaguar mbrëmjen e sotme pas anulimit të zgje
Zaev takohet me Ahmetin, kush do të shkarkohet? Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri. Takimi sy më sy mes partnereve të koalicionit Zoran Zae
U regjistruan për zgjedhje, koalicioni i partive të djathta paralajmëron bojkotin Koalicioni “Shpresa për ndryshim”, i cili kryesohet nga ‘Aleanca Kuq e Zi’ dhe përbëhet nga disa parti ka reaguar për si
Haradinaj pret aleatët e Bashës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një dialog të partive opozitare të Shqipërisë të kryesuar nga
Para selisë së LSDM-së ka filluar festa (VIDEO) Një numër i madh i simpatizantëve të Stevo Pendarovskit janë duke u grumbulluar para partisë ku mund të vërehet një atmo
EKSKLUZIVE/ Ministrat e qeverisë hije Basha-Kryemadhi: Çfarë flitet korridoreve të partive Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë prezantuar detyrat e qeverisë tranzitore sot duke numëruar një mori detyrash të s
PS: Fusim në punë çdo militant që mbledh vota për ne (FOTO LAJM) Partia Socialiste ka firmosur marrëveshjen me 24 parti të tjera të vogla sipas të cilit ato do të hyjnë bashkë në zgjedh
Hidhet shorti për zgjedhjet në Veri, këta janë numrat e partive Komisioni Qendror Zgjedhor, ka bërë tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike dhe kandidatëve në fletëvoti
Soreca i shkon në zyrë Kryemadhit, për çfarë do bisedohet? Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Sorca mësohet se ka shkuar në selinë e LSI-së ku po zhvillon një takim me kryetare
S'ka zgjedhje me Ramën! 10 pikat e marrëveshjes së partive opozitare Partitë opozitare me në krye PD-në nënshkruan sot një marrëveshje me dhjetë pika, për zbatimin e të cilave u zotuan se d
DOKUMENTI/ PS nuk "lëshon pe", shkon e vetme drejt zgjedhjeve të Qershorit (FOTO LAJM) Partia Socialiste ka dërguar sot kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për t’u regjistruar si forcë politike që d
Kryetari i partisë opozitare heq dorë nga mandati Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i është bashkuar nismës së partive të tjera opozitare duke hequr dorë ng
Studentët përzënë nga protesta militantët e partive (FOTO LAJM) Mijëra studentë janë mbledhur ditën e sotme para Kryeministrisë, për të kërkuar plotësim e 8 kërkesave të tyre. Ndër
Studentët kundër partive, çfarë do ndodhë sot me protestën: Mos guxoni... (FOTO LAJM) Studentët prej 12 ditësh ndodhen në rrugët e Tiranës, ku kërkojnë plotësimin e 8 pikave të tyre që i kanë dorëzuar në Mi
Studentët ngrohin zemrat e shqiptarëve, grisin logot e PS-PD-LSI tek kryeministria (FOTO LAJM) Studentët përveç se janë prej 10 ditësh në protestë për të kërkuar plotësimin e 8 kërkesave të tyre, kanë bërë edhe një
Studentët shkodran braktisin protestën e Tiranës: Të gjithë janë të politizuar Studentët e Univesitetit të Shkodrës të cilët kishin ardhur në mbështetje të bashkëmoshtarve të tyre në kryeqytet, kanë