999 rezultate për

partia

Politikani shqiptar merr postin e rëndësishëm në qeverinë e Malit të Zi Lideri i lëvizjes URA, shqiptari nga Ulqini Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zv/kryeministrit në qeverinë e
Kryemadhi shfaqet me maskë gjatë votimeve: Vetëm partia ma mbledh Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për mediat pak pasi ka dhënë votën e saj në zgjedhjet brenda partisë që do
Nga çlirimtar në i pandehur: Kush është Hashim Thaçi? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u bë presidenti i parë i vendit që akuzohet për krime lufte. “Jam i gatshëm që të
Partia Demokratike në zi, ndahet nga jeta aktivisti i djathtë (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka ndërruar jetë anëtari i Kryesisë së Degës se PD në Malësinë e Madhe Gjonarin Lulatin. Lulati është n
Meta: Refuzuan kërkesën e BE për Kodin Zgjedhor, kemi parlament monopartiak Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ishte i pranishëm në tryezën e organizuar nga Qendra për Çështje të Informimit Publik
Meta i tregon Ramës "mundësinë zero": Kuvend njëpartiak! Deklaratës së Kryeministrit Rama se askush nuk e vë në diskutim Parlamentin, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj duke thënë
Murrizi i jep lamtumirën PD, krijon partinë e re Myslim Murrizi është shkëputur plotësisht nga partia Demokratike, duke regjistruar sot partinë e tij të re, Lëvizjen Dem
PS propozon ish-ministrin demokrat si kreu i KQZ, PD e refuzon Është mbledhur sot në Tiranë Komisiionii i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re. Partia Socialiste pr
"Mos guxo të kakarisësh si zhabë kanalesh", Alimadhi shpërthen ndaj Murrizit Deputeti Adriatik Alimadhi i është përgjigjur akuzave të Myslim Murrizit duke thënë se nuk ka qenë kurrë bashkëpunëtor i
"PS do vjedhë zgjedhjet", Braçe përplaset me PD-në pas akuzave Partia Demokratike ka ngritur akuza ndaj qeverisë Rama se ka nisur që tani të vjedhë zgjedhjet. Pikërisht për këtë, k
Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviç, formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë sh
Zaev-Ahmeti: Baza të mira drejt qeverisë së re Pas marrjes së mandatit, kreu socialdemokrat Zaev pati takim tre-orësh me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në të cilin morë
Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Braktisën mbledhjen pak pasi "u dendën" në pica, reagon opozita e bashkuar Opozita e bashkuar ka reaguar lidhur me dështimin e negociatave mbrëmjen e djeshme në Këshillin Politik. Sipas opozi
Ahmeti thotë se ka kontaktuar me Ziadin Selën për çështjen e kryeministrit shqiptar I ftuar në emisionin Pressing, kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se pas zgjedhejve të 15 korrikut do të takoj krerët e partiv
Zaev me mesazh të fortë pasi shpalli fitoren: Rrezikut i thamë JO Lidhja Social Demokrate shpalli fitoren në zgjedhjet e së mërkurës. Ndonëse Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ende nuk ka
Historiku i fituesve të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni që nga viti 1990 deri në vitin 2020 Që nga pavarësia e shtetit, Republika e Maqedonisë (sot Republika e Maqedonisë së Veriut) ka zhvilluar nëntë zgjedhje pa
Dëshmia e ish-funksionarit partiak: Porositë që na jepnin në mbledhjet e shtabit kur u hapën ambasadat Publikohet rrefimi i Preng Vorfit, ish-instruktor i Propogandës së Komitetit të Partisë të Rajonit nr. 3 në Tiranë, i ci
Pasi i përzuri me stil, Lulzim Basha rikthen në PD ish-ministrin dhe i beson postin e rëndësishëm Partia Demokratike është gati të nis procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlam
Fitorja e Vuçiç, për herë të parë 4 shqiptarë futen në parlamentin e Serbisë Sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ka shënuar një fitoretë th