999 rezultate për

parlamentit

Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K
Deputetët kthehen nga pushimet, caktohet data e nisjes së Parlamentit (FOTO LAJM) Në datë 7 shtator në orën 17:00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Sesioni i ri do të nisë me rregullat e vjetra kundë
"Ju kërkoj ndjesë", lëvizja befasuese e nënkryetares 22 vjeçare të Parlamentit, pas trazirave në Bjellorusi E njohur si ish-missi, në një lidhje jashtëmartesore me diktatorin e fundit në Evrope, së fundi, edhe zëvendëskryetare e
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
Shtrohet tek Infektivi kryetari i parlamentit në Maqedoninë e Veriut Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar të premten në Klinikën e Sëmundjeve Infektiv
Deputetja i hakërrehet Murrizit: Nuk jam pjesë e pazareve, ti s'më bën dot pis! "Unë nuk kam qënë pjese e asnje pazari politik në kafenetë e parlamentit për të votuar apo rrëzuar ligje në kundërshtim
Kafe e puro, deputetët kapen "mat" (FOTO LAJM) Gjatë pushimit, deputetët nuk ngurojnë të shkëmbejnë muhabete mes njëri tjetrit dhe pse jo të shijojnë dhe ndonjë puro.
Shpërthim molotovi në xhaminë e Namazgjasë Një bombë molotov ka shpërthyer brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë mbrëmjen e sotme, para Parlamentit. Mësohe
Kërcet grushti në parlamentin serb, deputetët përplasen me njëri-tjetrin Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamen
Flasin për distancë dhe masa mbrojtëse, shihni çfarë bëjnë deputetët e PS tek oborri i Parlamentit (VIDEO) Që nga shpërthimi i pandemisë e deri në kto momente, qeveria dhe autoritetet bëjnë thirrje për respektimin e masave para
''Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit'', Hsradinaj jep qëndrimin e tij Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e t
Nuk i shpëtuan, VIP-at që u prekën nga koronavirusi (FOTO LAJM) Në botë vazhdon të përhapet me shpejtësi infeksioni nga koronavirusi teksa numri i të prekurve nga Covid-19 është rritur
Nuk i shpëtuan, VIP-at që u prekën nga koronavirusi (FOTO LAJM) Që prej fundit të dhjetorit kur nisi e deri më tani, koronavirusi ka infektuar 134,918 persona dhe u ka marrë jetën 4,98
Futet në karantinë Presidenti i Parlamentit Europian Frika nga koronavirusi ka shtyrë presidentin e Parlamentit Europian, David Sassoli, të punojë nga shtëpia për dy javët e
"Don Zhuani i parlamentit", deputeti: Kur kisha kaçurrela dhe lekë, vajzat pinin më shumë uiski se ujë (VIDEO) Deputeti i opozitës parlamentare Kostaq Papa ka mbajtur dje një fjalim të "çuditshëm" në Kuvend i cili ka marrë vëmendje
"E patë uraganin kuqezi", Meta flet për shpërndarjen e parlamentit Presidenti Ilir Meta në konferencën për media foli rreth letrës që i kishte dërguar Komisionerit të BE, Meta kërkoi që k
Tubimi i dy marsit, DW: Ultimatumi prej dy javësh për shpërndarje Parlamenti Mbyllet pa incidente manifestimi në Tiranë për mbrojtjen e Kushtetutës. Presidenti Meta dhe opozita hodhën akuza të rënd
Deputetja shkon me maskë në Kuvend nga frika e koronavirusit, "plas" debati në sallë Përdorimi i maskave kundër koronavirusit është bërë shkak debati në Kuvendin zviceran. Në fillimin e seancës së djeshme
Zëri Amerikës: Dy rastet kur Meta mund të shpërndajë Kuvendin Presidenti Iir Meta paralajmëroi sot se do të firmosë shpërndarjen e parlamentit nëse shumica sipas tij nuk tërhiqet nga
Presidenti s'firmos dot dekret për shpërndarjen e parlamentit? Meta i përgjigjet Ramës Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur Kryeministrit Rama, i cili tha se Kreu i Shtetit nuk firmos dot dekret për shpër