E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

parlamentin

Vetëm 16-vjeç, kosovarja mban fjalim në Parlamentin Europian (VIDEO) Një vajzë 16 vjeçare ditë më parë ka mbajtur fjalim në Parlamentin Europian. Rea Sylejmani paraqiti problemet për dhu
Njihuni me 24-vjeçari shqiptar i cili garon për një vend në Parlamentin e Zvicrës Eduart Muqaj është një emër aspak i njohur për publikun shqiptar, por synimet e 24-vjeçarit janë tej mase të larta, dhe
Arta Dade tallet me parlamentin e opozitën e re: Hajde hajde si ka vajt puna Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka komentuar zhvillimet politike në Shqipëri. E ftuar këtë të mërkurë në rubrikën
3 gra shqiptare synojnë të ulen në Parlamentin austriak Në garën zgjedhore për 183 ulëset në Parlamentin e Austrisë janë edhe tri kandidate shqiptare. Drita Cacaj dhe Ina Rexhe
Me premtime të qarta, tri gra shqiptare kërkojnë vende në Parlamentin austriak Tri gra shqiptare nga Kosova synojnë të zgjidhen deputete në Parlamentin e Austrisë. Austriakët do t’u drejtohen qendrav
Dënimi i Tahirit diskutohet në parlamentin gjerman, deputeti: Nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim Peter Beyer përfaqesues i CDU/ CSU në fjalën e tij në Bundestag për Shqipërinë dhe Maqedonine e veriut foli edhe për çës
Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
Ndryshime në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, 3 nga 5 ministrat e rinj janë shqiptarë Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabineti
A do ta shpërndaj Meta-Parlamentin: Çdo veprim me qetësi dhe dashuri Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hënë një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të
Hajdari e sigurt: Meta nuk do shpërndajë parlamentin Kryetarja e grupit parlamentar Demokratik Rudina Hajdari gjatë një interviste të dhënë është shprehur do të krijojë një
Rudina Hajdari: Meta ti thotë burgut hapu nëse shpërndan parlamentin (VIDEO) Kryetarja e grupit parlamentar të PD Rudina Hajdari gjatë seancës së sotme plenare ka folur sërisht përsa i përket zgjed
"Meta, burg përjetë nëse shpërndan Parlamentin" I ftuar në studion e emisionit "Kjo Javë" Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend, si edhe situatën e krijuar pa
Këshilltari i Metës tregon nëse Presidenti do ta shpërndajë Parlamentin Këshilltari ligjor i Presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishaj i ftuar në News 24, në lidhje me mundësinë që Presidenti të
Meta po përgatitet të shpërndajë Parlamentin? Lëvizja e fundit thotë shumë Prej disa ditësh ka një përplasje të fortë mes Presidencës dhe maxhorancës në lidhje me datën e zgjedhjeve lokale në ven
"Presidenti duhet të shpërndajë menjëherë parlamentin" Analisti Neritan Sejamini, mendon se Presidenti i Republikës duhet të shpërndajë menjëherë parlamentin, sepse aktualisht
Flet avokati: Pas shtyrjes së zgjedhjeve, Meta do shpërndajë dhe parlamentin Presidenti Ilir Meta pasditen e kësaj të shtune vendosi çdekretimin e datës së zgjedhjeve së 30 qershorit. Një vendim i
Basha i gëzuar me rezultatin e zgjedhjeve në PE, përgjigjet për Ramën Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së kryeministrit Edi Rama por pa iu përgjigjur drejtpërdrejtë atij. A
Arba Kokalari, shqiptarja e parë që zgjidhet në Parlamentin Europian (FOTO LAJM) Arba Kokalari është shqiptarja e parë që zgjidhet eurodeputete në Parlamentin Europian. Emri i saj doli fitues nga v
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti
Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në PE për Holandën Nga rezultatet paraprake në Holandë pas përfundimit të zgjedhjeve në parlamentin europian, Partia Laburiste kryeson me 1