999 rezultate për

parlamenti

Mark Marku i kthehet deputetes së PS: Të isha ti, do isha hedhur nga Parlamenti! Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti dhe drejtuesi elektoral i qarkut të Lezhës për PD, Mark Marku kanë deb
E pranon Limaj: NISMA nuk do të jetë pjesë e parlamentit Këtë herë Nisma Socialdemokrate nuk do të jetë pjesë e parlamentit, por kjo nuk do të ndal zërin e fuqishëm të Nismës në
Parlamenti miraton vendimin, ja si do të ndahen 140 milionë lekë për partite politike Parlamenti ka miratuar në seancën parlamentare të ditës së sotme Projektvendim “Për shperndarjen e fondeve vjetore parti
"Një nga djemtë më të pashëm të parlamentit", bashkëshortja tregon çfarë e tërhoqi te Balla Deputeti i PS Taulant Balla dhe bashkëshortja e tij Iris Pekmezi janë ftuar sot në rubrikën “Gjysma Ime” tek E Diela Shq
Tërmeti i fuqishëm në Kroaci: Shkundet Parlamenti, deputetët nxitojnë të dalin nga salla (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka goditur Kroacinë ditën e sotme ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në It
Dekretimi i anëtarit të shtatë të Kushtetueses, Yuri Kim falenderon Metën "Presidenti, Parlamenti dhe KED meritojnë vlerësim për arritjen e kuorumit plus 1, por nuk mund të ketë pushim derisa të
Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Abazoviç ngre tonet në Parlamentin malazez: Qeveria e re duhet të ndërtojë marrëdhënie të reja Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Malit të Zi nga radhët e shqiptarëve, Dritan Abazoviç ka mbajtur fjalën sot në Parlam
Vuri flamurin kuqezi në Parlamentin serb, Kamberi kërkesë për varret masive të shqiptarëve Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi i cili u bë viral për momentin kur vendosi flamurin shqiptar
Shaip Kamberi vendos flamurin kombëtar shqiptar në Parlamentin e Serbisë (VIDEO) Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pra
Lajm i keq! Holanda i thotë sërish "JO" Shqipërisë "Qeveria Hollandeze, ministri Blok shprehet qartë se Shqipëria nuk i përmbush parakushtet për KNG..." Mbrëmjen e sotm
Fatmir Mediu thirrje Metës: Shpërndaje parlamentin Kryetari i Partisë Republikane të Shqipërisë, Fatmir Mediu, tha në ‘Top Talk’, se i ka kërkuar opozitës që presidenti Me
Meta çoi Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Rama: Ekstremist kundër Parlamentit Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dërgimit të çështjes së Kodit të Ri Zgjedhor nga ana e presidentit Meta në Komision
BE-ja në shënjestër dy rusë për sulm kibernetik Parlamentit Gjerman Dy zyrtarët që janë sanksionuar, do t’iu ngrihen asetet dhe nuk do të mund të udhëtojnë në BE. Njëri nga është thënë se
Gjuzi takon naftëtarët, bën paralajmërimin e fortë: Do ta ndez nesër parlamentin! Deputeti Kujtim Gjuzi ka takuar sot naftëtarët e Ballshit të cilët janë në grevë urie, prej ditësh duke kërkuar pagat e
Mediu: Ilir Meta të shpërndajë parlamentin! "Axhenda e Edi Ramës është vetëm pushteti, ai do të bëjë gjithçka që të manipulojë, ndaj opozita duhet të mbrojë votën..
Fatmir Mediu këshillon Metën: Nëse Kuvendi nuk të pyet, shpërndaje! "Meta duhet të shpërndajë parlamentin nëse parlamenti nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve t
Zbulohet fjalimi i Esat Pashës në Parlamentin Osman: Shkodranët e pritën Turgut Pashën mirë, ai i burgosi Esat Pasha është një ndër figurat më kontradiktore të historiografisë shqiptarë. Në lidhje me të ka raportime që shkojnë
Meta e thotë troç: Ramën do t'a luftoj politikisht! "Atëherë opozita e ka të domosdoshme që të jetë shumë herë më e organizuar se sa Rama dhe junta e tij. Opozita për merit
Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K