999 rezultate për

parlament

DW: Situata politike është në favor të Rudina Hajdarit Opozita e re zyrtarizoi të premten (19.04.2019) në Parlament formimin e 2 grupeve të reja parlamentare për të mundësuar
Rudina Hajdari krijon partinë e re, si do të quhet Vendoset përfundimisht krijimi i Partisë Bindja Demokratike. Rudina Hajdari ka mbledhur mesditën e së shtunës grupin par
Vdes në spital burri që u plagos me armën e partneres police UPDATE-Ka ndërruar jetë në spital, 50 vjeçari Bernard Uka që u vetëplagos me armën e partneres së tij police. Ngjarj
U qëllua me shuplakë nga Salianji, reagon Ralf Gjoni Mbrëmjen e djehsme në një emision televiziv, tensionet e një debati në sudio mes ish-deputetit të PD-së Ervin Salinji dh
Rudina Hajdari nga sot drejton opozitën në Kuvend, reagon Sali Berisha Opozita e re në Kuvend ka krijuar këtë të enjte dy grupe parlamentare. Në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari Ru
Braçe "zero" interes, e zë gjumi me zërin e Ramës në Kuvend (VIDEO) Seanca e sotme në Kuvend ka kaluar me gjeste dhe replika nga ana e opozitës së re ndërkohë që u njoftua krijimi i grupev
Hajdari Ramës për vizat në Holandë: Ti flet shumë … Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka replikuar me kryeministrin Edi Rama për kthimit të vizave, e votuar n
DW: Vendimi i Holandës hedh hije në shpresat për negociatat Ka shkaktuar një valë reagimesh vendimi i parlamentit të Holandës për të vendosur regjimin e vizave me Shqipërinë. Në nj
Presidenti Meta: Po rrezikojmë shumë, jemi në kohë të shmangim përplasjen Presidenti Ilir Meta, ka komentuar nga studio e emisionit “Përballë" edhe krizën politike që ka mbërthyer vendin. Met
NA FIKËN/ Parlamenti i Holandës voton pro rivendosjes së vizave për shqiptarët Parlamenti holandez ka votuar në shumicë që ti propozojë Komisionit Europian rivendosjen e vizave me Shqipërinë. Pas
"Daily mail" pasqyron gjerësisht protestën e opozitës Protesta e opozitës, e cila nisi në orën 18:00 të pasditës së djeshme është pasqyruar edhe në mediat ndërkombëtare. N
Digjet një makinë në protestë, rrezik të shpërthejë (FOTO LAJM) Po vazhdon protesta para Kuvendit të Shqipërisë me gaz lotsjellës. Ndërkaq mësohet se sapo ka marrë flakë një makinë por
Ambasadorja gjermane për protestën e opozitës: Çdo element dhune është vijë e kuqe Kreu i opozitës, Lulzim Basha u bëri thirrje shqiptarëve për t’iu bashkuar protestës të shtunën. Ambasadorja e Gjermanis
"Do të ketë viktima", alarm për bombë në Parlamentin grek Një telefonatë për bombë në Parlament ka alarmuar autoritetet në Greqi. Sipas telefonatës, personi që e ka kryer ësh
Balliu: Deputetët që rrinë në parlament janë një tufë viçash Nga protesta e banorëve të Astirit, ish-deputeti demokrat Klevis Balliu lëshoi akuza në drejtim të qeverisë. Ai tha se d
Parlamenti britanik voton për shtyrjen e Brexit Ligjvënësit britanikë kanë përkrahur kërkesën e kryeministres britanike Theresa May, dërguar Bashkimit Evropian, për sht
Hajdari: Nuk kam hyrë në parlament për të mbrojtur mamanë time, jam krenare Deputetja Rudina Hajdari thotë se vendimi i opozitës për të djegur mandatet është një atentat kundër demokracisë shqipta
Njihuni me pesë shqiptarët që garojnë për të hyrë në parlamentin belg (FOTO LAJM) Në kuadër të zgjedhjeve lokale, nacionale dhe atyre europiane, të cilat do të mbahen me 26 maj do garojnë edhe pesë kand
Deputeti Ylli Shehu tregon pse hyri në Parlament: Urdhëri që më dha LSI... Deputeti më i ri Ylli Shehu ka ardhur në një intervistë ndryshe për Gazeta Shqiptare. Duke folur për kolegët e LSI që ka
E rrallë, plasin ujrat në Parlamentin e Britanisë Dhoma e Përfaqësuesve pezulloi punën ditore pasi uji filloi të rrjedh në dhomë nga tavani, duke njomur një pjesë të gale