999 rezultate për

parkun

Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shoferi shpëton pa ndonjë lëndim (FOTO LAJM) Një set i fotografive mbresëlënëse shfaqin një elefant gjigant, i cili i ishte vërsulur një veturë në një rrugë në Kenia
Pedagogu sfidon Ramën: Futet te parku i Liqenit Artificial në Tiranë Pedagogu Erion Kristo “sfidon” Ramën dhe “hap” parkun e Liqenit Artificial pasditen e sotme. Përmes një postimi në Fa
Shfaqet një gjarpër gjigant në parkun e Gërmisë Një gjarpër është parë sot në parkun e Gërmisë, në Prishtinë. Qytetarët kanë dërguar fotografi ku shihet gjarpri i zi
Qytetarët e pabindur që mbushën parkun e liqenit pushojnë nga puna shefin e policisë Është shkarkuar nga detyra shefi i komisariatit nr.1 që prek zonën e liqenit, Oltion Agolli. Shkak për pushimin e tij
E vështirë për tu besuar, zjarri pushton parkun, por lë barin dhe drunjtë të paprekur (VIDEO) Momenti i pazakontë kur një vatër zjarri kaplon një park, por lë të padëmtuara pemët dhe barin është kapur në kamera.
Hipi mbi shkëmb për të festuar fundin e izolimit, 31-vjeçarja bie në humnerë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi, ku një vajzë e re ka humbur jetën majë shkëmbinjve. E reja po tentonte të bë
Avioni hedh karburant në parkun e shkollës, përfundojnë në spital 17 nxënës (VIDEO) Një avion pasagjerësh pati probleme në motor dhe bëri një ulje emergjente në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angeles.
Çfarë po ndodh? Krijesa misterioze del në breg dhe ngjall panik te banorët Duket sikur në këtë botë cudirat nuk kanë fund dhe këtë herë njerëzit kanë mbetur sërish pafjalë. Një krijesë misteri
Kamera kap një tufë derrash të egër në Gërmi (VIDEO) Një tufë derrash të egër është incizuar teksa lëvizte në Parkun e Gërmisë në Prishtinë në fund të muajit nëntor. Grup
Një nga pëllumbat më të veçantë, në Parkun e Gërmisë Gagushi,ose pëllumbi i malit (Columba palumbus) .Gjindet në pjesën më të madhe të Evropës dhe Azisë. Gagushi është migru
Hipi në një lodër në parkun e lojërave, gruaja bie dhe plagoset rëndë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një park lojërash në Angli. Sapo ka hipur në një nga lojërat e parkut, një grua ka
"Në parkun e Butrintit, aty ku fytyrën duhet ta fshish me letra b*the" (FOTO LAJM) Parku Kombëtar i "Butrintit" është një ndër destinacionet që pret mijëra vizitorë çdo vit dhe ndodhet në pjesën e sipërm
Gjysmë krokodil e gjysmë peshk, krijesa misterioze shokon banorët Duket sikur në këtë botë cudirat nuk kanë fund dhe këtë herë njerëzit kanë mbetur sërish të fjalë. Një krijesë mister
Shën Valentini, përurohet “Moli i Dashurisë” në Parkun e Madh të Liqenit Ky Shën Valentin ka ardhur ndryshe në Tiranë. Qindra çifte të reja dhe qytetarë iu drejtuan Parkut të Liqenit, ku krahas
"Rama firmosi për kërkimin e naftës në parkun e Zagorisë" Në një dalje nga selia blu Jamarbër Malltezi thotë se deklarata e Ramës për kërkimet e naftës në Parkun Kombëtar të Zag
Momente që të lënë me zemër në dorë, tufa e luanëve sulmon familjen (VIDEO) Abi Tudge dhe Jaz Reynolds kanë mbetur të tmerruar pasi janë sulmuar nga një tufë luanësh teksa ndodheshin në makinë së
U bë nami kur ajo foli, reagon për herë të Tuna (FOTO LAJM) Tuna dhe intervista e saj në "Xing me Ermalin" ka qenë çështja kryesore dhe më e komentuara e ditëve të fundit në showbi
Gazetari: Daullet gjëmojnë atje ku ka para dhe çahen te fukarenjtë Çuditë në Shqipëri janë aq të shpeshta, sa gradualisht po e humbin edhe efektin habitor të tyre, sepse po kthehen në ndo
Fillon projekti i Ramës për të ndërtuar kulla në Parkun e Liqenit (FOTO LAJM) Qeveria me vendimin numër 406 të datës 4 korrik ka miratuar kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë të territorit prej 25
Zhvillohet me sukses gara “Tirana Triathlon”, qytetarët mbushin Parkun e Farkës Liqeni i Farkës u shndërrua sot në mikpritësin e garës së parë të Triathlon-it në Tiranë, një sport që bashkon tre disip