999 rezultate për

paraguaji

Messi tërbohet pas barazimit me Paraguain: Na vodhe dy herë (VIDEO) Argjentina nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në sfidën kundër Paraguajit, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikueset e
Horror në Paraguaji, në kontenierin që vinte nga Serbia gjenden 7 kufoma të dekompozuara Trupat e dekompozuar në mnëyrë tragjike të shtatë personave të cilët mund të jenë strehuar aty, u gjetën të premten bre
Ronaldinho flet për burgun: Nuk do ta harroj kurrë këtë eksperiencë, nuk ishte e lehtë për mua Ronaldinjos iu desh të kalonte disa jëvë në burg, më saktë 32 ditë, për shkak se u ndalua në Paraguaji duke qenë se kish
Kualifikohet Argjentina Argjentina kualifikohet në çerekfinale të Copa America pasi triumfoi 2-0 me Katarin dhe falë ndihmës që i dha Kolumbia m
Argjentina luan "tennis" ndaj Paraguajit, siguron finalen (VIDEO) Argjentina do të jetë rivali i Kilit në finalen e madhe të Kupës së Amerikës për vitin 2015. Lionel Messi dhe yjet e tje
Argjentina, Paraguaji dhe Uruguaji në çerekfinalet e Copa America (VIDEO) Argjentina, Paraguaji dhe Uruguaji siguruan të treja kualifikimin në raundin çerekfinal të Copa America, pasi luajtën nd
Ribery: Sikur më kanë marrë shpirtin Një goditje e rëndë për Francën që niset për në Brazil pa yllin e saj më të talentuar. Në shtëpi mbetet Franck Ribery, i
Gol alla Messi, kalon 8 kundërshtarë dhe shënon (VIDEO) Një kontroll topi mjeshtëror i ka lejuar Fabian Tello, futbollisti i ri i Kombëtares U-16 të Ekuadorit, të kalojë si bir
Argjentina kualifikohet për "Brazil 2014" (VIDEO) Argjentina fitoi në transfertë 5-2 ndaj Paraguajit dhe u kualifikua për Botërorin “Brazil 2014” pas 29 pikëve të grumbul
E gozhdojnë veten në kryqe pasi e humbin vendin e punës (FOTO-LAJM) Puna është shumë e rëndësishme për njerëzit, aq sa kur e humbasin vendin e punës reagojnë shumë emocionalisht dhe ndonjë
Paqe mes Gjermanisë dhe Paraguajit (VIDEO) Joachim Low para miqësores me Paraguajin pati deklaruar se do Gjermania e tij do t’i tregonte dhëmbët kundërshtarit dhe
Dënohet trajneri i Paraguajit Trajneri i Paraguait, Gerardo Martino, është dënuar me dy ndeshje pas përfshirjes së tij në rrahjen, që shpërtheu pas fi
Paraguaji kalon murin e Venezueles (VIDEO) Skuadra e Paraguajit ka kaluar murin e Paraguajit duke e mundur me 11-metërsha dhe duke siguruar kështu finalen në Kupën
Paraguaj-Venezuelë përfundon në goleadë (VIDEO) Gjithçka ka përfunduar në goleadë në ndeshjen ndërmjet Paraguajit dhe Venezuelës me rezultatin 3-3.Edhe pse Paraguaji ba
Brazili ndalet edhe nga Paraguaji (VIDEO) Brazili nuk resht së gabuari në Kupën e Amerikës ku ka barazuar sërisht kundrejt Paraguajit me rezultatin 2-2.Ka qenë Fr
Pas 60 vjetësh Villa çon Spanjën në gjysmëfinale (VIDEO) Sulmuesi David Villa shënoi golin e vetëm shtatë minuta pa përfunduar ndeshja për t\'ia siguruar kualifikimin Spanjës pa
Paraguaji eliminon Japonine (VIDEO) Paraguaji ka eliminuar nga Kampionati Botëror përfaqësuesen e Japonisë pas gjuajtes së penallt
Paraguaji eliminon Japoninë (VIDEO) Paraguaji ka eliminuar nga Kampionati Botëror përfaqësuesen e Japonisë pas gjuajtes së penalltive. Në kohën normale asnj
Paraguaji mposht me lehtesi Sllovakine (VIDEO-FOTO) Enrique Vera dhe Cristian Riveros shënuan në fitoren e Paraguajit 2:0 kundër Sllovakisë. Vera sh&eum
Paraguaji mposht me lehtësi Sllovakinë (VIDEO-FOTO) Enrique Vera dhe Cristian Riveros shënuan në fitoren e Paraguajit 2:0 kundër Sllovakisë. Vera shënoi në minutën 27, ndër