999 rezultate për

paqe

Një verë plot shira, bëni kujdes nga rrufetë Moti i paqëndrueshëm, me diell paradite dhe shi pasdite, do të jetë prezent gjatë gjithë muajit qershor. Por Instituti i
Paqe mes Brazilit dhe Zvicrës, FIFA zgjedh lojtarin e ndeshjes Brazili ka barazuar me rezultatin 1-1 përball shqiptarëve të Zvicrës në kryendeshjen e mbrëmjes së sotme. Brazili ka
Paqe apo luftë, radhën e kanë shqiptarët Nga Ervin Shkulaku Si rrallë herë sot ka përfunduar pa luftë por me përqafime dhe buzëqeshje një konflikt në B
Me përqafime dhe buzën në gaz përfundon në paqe konflikti ballkanik (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Ka përfunduar me buzë në gaz dhe përqafime konflikti i ngrirë disa-vjeçar për çështjen e e
Ditë historike/ Sot nënshkruhet marrëveshja e paqes Në anën greke të Prespës kanë nisur përgatitjet për ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmj
The Wshington Post: Cipras dhe Zaev janë paqësor, ju duhet mbështetje Nga marrëveshja çka e kanë arritur kryeministrat Zoran Zaev dhe Alesis Cipras është rezultat i të dy kombësive. Maqedoni
Donald Trump kandidohet për Çmimin Nobel për Paqe Dy deputetë norvegjezë kanë kandiduar presidentin amerikan, Donald Trump, për Çmimin Nobel për Paqe. Veprimi i tyre v
Lazim Destani takon në Dyzeldorf, fituesin e Çmimit Nobël për Paqë, Kailash Satyarthi Lazim Destani ka zhvilluar diskutime me aktivistin e të drejtave të fëmijëve dhe fitues i Çmimit Nobël për Paqe, indiani
Nuk ka fitues, Italia dhe Holanda ndahen në paqe (VIDEO) Italia ka barazuar me rezultat 1-1 kundër Holandës në një miqësore që u luajt në stadiumin e Juventusit. Pjesa e parë
Spanja dhe Zvicra ndahen në paqe (VIDEO) Është mbyllur në barazim miqësorja mes Spanjës dhe Zvicrës e luajtur në stadiumin e Villarealit "Estadio de la Ceramica"
U ofenduan keq fare, ministri i Ramës bën paqe me vëllain e Lefter Kokës Në politikë mund të ndodhë çdo gjë! Politikanët shqiptarë janë shembulli më i pastër i kësaj thënie pasi zënkat, miqësit
Basha do paqe, Berisha kërkon luftë! Çfarë do të ndodhë nesër? Ditën e nesërme në orën 11:00 paradite, opozita do të mbajë protestën e radhës e cila sipas paralajmërimeve nuk do të je
Myslimanëve, të krishterëve dhe hebrenjve nuk i shërben ai konflikt Në shumë aktivitete ndërfetare kam theksuar shembullin e mrekullueshëm të bashkëjetesës në Shqipëri. Besa e dhënë ndaj h
Kush është Qaseem Suleimani, burri që ka në dorë luftën dhe paqen në Lindjen e Mesme Siria ishte skena e një përshkallëzimi ushtarak të pashembullt disa ditë më parë (10 maj) midis Izraelit dhe Iranit.
Flamurtari dhe Laçi nuk dinë të shënojnë në fushë asnjëanëse, bëjnë paqe pa gola (VIDEO) Paqe pa gola në sfidën shumë të rëndësishme për Europën, mes Flamurtarit dhe Laçit, që u luajt në fushën asnjëanëse në E
Festival golash në Gjirokastër, Luftëtari dhe Partizani bëjnë paqe (VIDEO) Sfida me Luftëtarit dhe Partizanit Ka përfunduar në një barazim 2-2, ndeshje e vlefshme e javës së 33-të të Kategorisë S
Godet Nard Ndoka: Pusho në paqe Edi Rama! Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ishte në Lezhë nga ku foli për veriun e Shqipërisë dhe planet e rrugëve. Me një s
Festival golash në Camp Nou, Barcelona dhe Reali bëjnë paqe (VIDEO) Barcelona dhe Real Madrid e kanë mbyllur në barazim "El-Clasicon" për këtë sezon futbollistik 2017/18 në La Liga. Ka
Kamza dhe Luftëtari e mbyllin me paqe (VIDEO) Kamza dhe Luftëtari nuk kanë mundur të bëjnë asgjë më shumë se një barazim pa gola. Në Kamëz, vendasit nuk arritën të
Shqipëria U-15 bën paqe me Kosovën U-15 në "Elbasan Arena" Kombëtarja shqiptare e moshës U-15, ka barazuar ditën e sotme 1-1, në miqësoren ndaj Kosovës U-15. Takimi është zhvi