999 rezultate për

papas

Nafta noton në sipërfaqe, si po ndotet deti nga puset e papastruara Mbetjet hidrokarbure që dalin në sipërfaqe nga puset e papastruara të naftës bruto po shqetësojnë banorët e fshatit Zhar
Pija “magjike” e cila aktualisht nxjerr papastërtitë jashtë trupit! Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. Përveç një diete të shënd
Këto janë 5 objektet më të papastra në ambientin ku gatuhet Hulumtimet e reja nga Universiteti Drexel në Amerikë tregojnë se nëse Departamenti i Shëndetësisë dhe Higjienës do të in
Papastërtia e shtëpisë ju bën të shtoni në peshë Studiuesit e Universitetit "Duke University", mblodhën mostrat e pluhurit nga 11 shtëpi në Karolinën e Veriut dhe identi
Si ndikon papastërtia në shtimin e peshës Studiuesit e Universitetit Duke University mblodhën mostrat e pluhurit nga 11 shtëpi në Karolinën e Veriut dhe identifik
Rrugët e papastruara në Prishtinë shkaktojnë kaos nga aksidentet Komunën e Prishtinës e ka zënë në befasi bora që ra sot. Në orët e mbrëmjes trafiku në Prishtinë është përfshirë në kao
Vettingu djeg gardianët, 130 nga ta rezultojnë të papastër Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka publikuar të dhënat e para nga reforma e nisur në burgje. Nga të dhënat e sigu
Nxënësit rrezikohen nga sëmundjet prej tualeteve të papastërta në shkollë Papastërtia në tualetet e shkollave në shumë raste është burim i baktereve dhe infeksioneve të ndryshme tek fëmijët. Si
Komuna e Podujevës ende në gjumë, rrugët të papastruara Reshjet e shumta të borës që kanë vazhduar që nga dje, ka bërë që rrugët e qytetit të Podujevës, të jenë në gjendje jo t
Magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, e papastruar nga bora Reshjet e borës në dy ditët e fundit kanë vështirësuar qarkullimin në komunikacion. Pavarësisht se nga Ministria e In
Kim Jong-un dënon zyrtarët e lartë ushtarakë për sjellje të papastër Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un thuhet se ka dënuar figurat kryesore ushtarake në regjimin e tij për atë që e
U shokua nga papastërtia, gjermania merr nismë për pastrimin e spitalit e Prizrenit Një mysafire nga Gjermania që ishte për vizitë në spitalin e Prizrenit, mbeti e shokuar nga papastërtia. Ajo u angazh
Shokon diva greke: Jam shqiptare, babai urrente priftërinjtë grekë E kush nuk është dashuruar me Penelopën e bukur greke. Me atë fytyrë të gdhendur mesdhetare që për besnikërinë ndaj dash
Si të shpëtoni nga pikat e zeza në fytyrë me produkte natyrale Gjëndrat dhjamore që gjenden në fytyrë sekretojnë një lëndë vajore ose dyllore të quajtur sebum. Kjo lëndë shërben për
Si të hiqni dyllin dhe papastërtitë e tjera nga veshi Për shumë njerëz rituali i përditshëm i higjienës personale përfshin larjen e syve, dhëmbëve, pjesëve intime etj, duke h
Kjo është pjesa më e papastër e trupit, si ta pastroni dhe ta mbroni nga infeksionet Nëse jeni të vëmendshëm, do të shihni që vetëm dushi nuk mjafton për të larguar gjithë papastërtitë e lëkurës. Për sh
5 objektet më të papastra në ambientin ku gatuhet Ambienti i aneksit është ndër hapësirat më të papastra në një shtëpi ! Hulumtimet e reja nga Universiteti Drexel në
Spitali "Nënë Terezë" në Shkup "mbytet" nga papastërtia(VIDEO) Qendra Klinike "Nënë Tereza" në Shkup, ndodhet në gjendje skandaloze për shkak se korridoret e disa reparteve nuk i ngja
Mbyllën Kakavijën në 2013, parlamenti grek u heq imunitetin dy deputetëve të Agimit të Artë Parlamenti grek u ka hequr imunitetin dy deputetëve të Agimit të Artë, Hristos Papas dhe Konstandinos Barbarusis, që të
Çamët bashkëpunëtor me nazistët?! Po ky që shoqëron ministrin grek? (FOTO LAJM) Fotot e mësipërme janë realizuar gjatë një vizite të Ministrit të Mbrojtjes të Greqisë, Panos Kamenos në ishujt Kastelor