999 rezultate për

papandreu

Dimitrov takon Papandreun: Vendet tona në të ardhmen mund të jenë aleate Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, u takua ditën e sotme në Sunio me ish-kryeministrin grek dhe njëkohësisht
Dimitrov takohet me ish-kryeministrin grek Ish kryeministri grek Jorgos Papandreu do të takohet sot me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë Nikolla Dimitrov
Dimitrov dhe Papandreu bëhen bashkë nesër në Sunio Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov,do të zhvilloj nesër në Sunio një takim me ish-kryeministrin grek dh
Papandreu: Ishim shumë afër marrëveshjes për emrin Maqedonia e Epërme Nëse ekziston disponim nga qeveria e tanishme në Shkup, duhet ta shfrytëzojmë atë, tha ish-kryeministri i Greqisë, Jorgo
Papandreu: Me Georgievskin isha afër gjetjes së zgjidhjes për emrin Për nevojën e gjetjes së zgjidhjes për çështjen e emrit, si dëshmi në praktikë se ekziston vullnet nga ana e Maqedonisë,
Greqi / Fundi i klanit Papandreu Le Figaro Papandreu? Për herë të parë qysh nga viti 1923, asnjë nga familja Papandreu nuk do të zerë vënd në P
Papandreu: Çamëria nuk duhet të na ndajë (VIDEO) Kryetari i Social-Demokratëve të Greqisë, Jorgos Papandreu ka dhënë një intervistë për Top Channel në prag të zgjedhjeve
Papandreu formon parti 3 javë para zgjedhjeve Ish-kryeministri i Greqisë George Papandreu vetëm tre javë përpara zgjedhjeve ka marrë përsipër të formojë një parti të
Ndryshimi i buxhetit, Berisha: Faza e dytë e skenarit të Papandreut Ministri i Financave Shkëlqim Cani gjatë seancës së sotme parlamentare prezantoi Aktin Normativ për ndryshimet në buxhet
AK: Rama u zgjodh nga Papandreu Aleanca Kuq e Zi reagon pas deklaratës së kryeministrit Rama dhënë për agjencinë greke AMNA, i cili e cilëson Greqinë si
Papandreu, apel Ramës dhe Metës: Bashkimi, sjell fitoren Presidenti i Internacionales Socialiste, George Papandreu i ka bërë thirrje kreut të PS-së dhe LSI-së të bashkepunojnë p
74% e grekëve: Papandreu në burg Tre në 4 grekë duan ta shohin në burg ish-kryeministrin grek Jorgos Papandreu, si ndëshkim për situatën në vend. Sipas n
Ndërtimi i resortit, guzhinieri: Gadafi i dha Papandreut 20 milion dollarë Kuzhinieri personal i Muammar Gadafit, Miodrag Xhorxhevic në një intervistë për një televizion serb është shprehur se gj
Zyrtari grek: Papandreu nuk do të rikandidojë për kryeministër Ish-kryeministri i Greqisë, Jorgos Papandreu ka vendosur te hëqë dorë nga drejtimi i PASOK-ut dhe nuk do të rikandidojë
Rama-Papandreu: Transparenca, thelbi i qeverisjes Kyetari i Partisë Socialiste ka takuar gjatë ditës së djeshme ish-kryeministrin grek, Papandreu. Në Konventën Eurosocia
Grekët: Papandreu lë lërë edhe PASOK-un Nga një sondazh i kryer në Greqi rezulton se grekët janë të kënaqur me dorëheqjen e qeverisë së Papandreut. Sondazhi i k
Itali, pas Papandreut radhën e ka Berluskoni Pas ikjes së kryeministrit grek Jorgos Papandreu, tashmë pritet të largohet nga qeveria edhe kreyministri itallian Silvi
Sarkozi: Papandreu, i çmendur dhe depresiv Nuk mjaftoi që vlerësoi si gënjeshtar Kryeministrin e Izraelit Benjamin netanjahu, Presidenti i Francës është autori i n
Ja kush mund të zëvendësojë kryeministrin grek Papandreu Lukas Papadhimos është përfolur nga mediat grekë si zëvëndësuesi i Jorgos Papandreut. Lajmi është bërë i ditur nga med
Greqia pritet të mësojë sot emrin e kryeministrit të ri Sot pritet të mësohet edhe kryeministri i ri i Greqisë. Në mesditë pritet të zhvillohet edhe mbledhja e qeverisë ku do t