999 rezultate për

pandemia

Hetuesit italianë të shqetësuar: Pandemia e COVID-19 po i hap dyert Mafias! Pandemia Covid-19 përfaqëson një "mundësi të madhe" për mafien. Rregullimi i procedurave të prokurimit dhe shërbimeve pu
Çfarë kemi mësuar nga një vit pandemi Nga Jim O’Neill Është ndoshta e parakohshme që të jepet një vlerësim shterues i pasojave të mundshme nga pandemia e C
Pandemia la shqiptarët pa martuar! Celebrimet ranë me 22% në 2020-n Pandemia, që ra në gjithë botën dhe në Shqipëri, ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në ven
Pamje që tregojnë se çfarë iu bëri pandemia njerëzve, si ndryshuan ata për 1 vit (FOTO LAJM) Disa fotografi të shkrepura në ditët para se të niste pandemia Covid19 dhe pasi që ajo bëri mbi 1 vit që u përhap në të
Renault bie në "dy gjunjë", shënon 8 miliardë euro humbje Pandemia Covid-19 ka dëmtuar mjaft rëndë kompaninë franceze "Renault". "Renaulti" ka raportuar për 8 miliardë euro hu
Si i përmbysi pandemia modelet e vjetra të emigrimit në Europë Pas një dekade në Britani, Alexej Kirillov iu desh vetëm 24 orë për të vendosur të largohej, shkruan The Economist. Në m
Pandemia në Kosovë, deri tani 1,568 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19 Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultu
Eurostat: Pandemia më fatale te meshkujt Pandemia e COVID-19, e cila ka rritur ndjeshëm vdekshmërinë në vend, duke filluar që nga muaji qershor, po rezulton më f
As moti i keq dhe as pandemia nuk pengon 80 vjeçaren të votojë, apeli i saj për qeverinë e re Këtë 14 shkurt as moti i ftohtë e as pandemia nuk ka ndalur pensionistët të votojnë. 80 vjeçarja nga Livoçi, e cila thot
Pandemia nuk e ndalon dot dashurinë, disa ide si të festoni Shën Valentinin në shtëpi (FOTO LAJM) Ka kaq shumë presion për ta bërë Ditën e Shën Valentinit jashtëzakonisht të veçantë çdo vit, por ne jemi këtu për t'ju k
Pandemia dhe zgjedhjet shtyjnë regjistrimin e popullsisë në Kosovë Procesi i regjistrimit të popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare në Kosovë, i paraparë të mbahet gjatë këtij viti,
Rëndohet pandemia në Shqipëri, vaksinat ende nuk po mbërrijnë masivisht Në Shqipëri javën e parë të shkurtit u përkeqësua situata e pandemisë Covid-19. Vdekjet dhe infektimet e reja u rritën n
Si ndikoi pandemia në nivelin e kursimeve në Shqipëri Nga vlerësimet empirike konfirmohet ekzistenca e një korrelacioni midis pasigurisë së situatës së pandemisë dhe rritjes
Meta ngre alarmin: Pandemia në vendin tonë po del jashtë kontrollit Presidenti Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj qeverisë mbrëmjen e sotme në lidhje me shifrat rekord të rasteve dhe vdekjev
Luana tregon se si humbi 10 kilogramë brenda vitit në mënyrë jo të shëndetshme Luana Vjollca ka zbuluar për publikun se ky vit ishte mjaft stresues për të. Luana Vjollca njihet si njëra ndër mo
Shefi i OKB bën deklaratën e fortë: Pandemia i ka bërë gjërat më keq Lufta kundër Covidit, ringritja e ekonomisë dhe klima janë tre prioritetet e vitit 2021, sipas OKB. Sekretari i Përgjith
Shqipëria përballë pasojave ekonomike të shkaktuara nga pandemia Marina Kerceli Që prej fillimit të muajit mars të vitit të kaluar, Shqipëria vazhdon të jetë e mbërthyer nga
Si pandemia thelloi problemin e mungesës së kushteve të punës në industrinë fasone 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri nga korriku i vitit të kaluar nuk kanë përfituar asnjë ndihmë
Basha vijon me ironitë: Zbulon "Tiren" brenda qeverisë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka vijuar replikat me kryeministrin Rama në lidhje me situatën e përmbytjeve në vend. Kry
Pandemia, goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore Pandemia e COVID-19 mund të jetë goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore, ka paralajmëruar