999 rezultate për

panama

Plas "lufta" brenda burgut, shënohen 13 viktima (FOTO LAJM) Të paktën 13 të burgosur u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën gjatë një sulmi në një burg në Panama. Sipas mediave të huaj
Gjyshja e kryediplomatit të Kosta Rika-s është me origjinë nga Prishtina Ministri i Punëve të Jashtme i Kostarikës, S. E. Manuel Ventura Robles, gjatë takimit me ambasadoren e Kosovës në Panama
Brazilit nuk i mjafton Paqueta, "ngec" përballë Panamasë Brazili ka barazuar 1-1 ndaj Panamasë në Estadio do Dragao të Portos në Portugali, një rezultat zhgënjyes duke parë yjet
Zamir Mane, Fevziu, Batoni dhe Ben Blushi e "djegin" në Panama (FOTO LAJM) Blendi Fevziu me Ben Blushin, nën shoqërinë e Baton Haxhiut e Samir Manes, janë bërë bashkë dhe për disa ditë janë largu
Donte të bënte një selfie, gruaja bie nga kati i 27-të (VIDEO) Selfiet janë kthyer në një fiksim për shumë njerëz. Kemi parë plotë çudira dhe foto të "çmendura" kur bëhet fjalë për "S
Sëmundja tropikale rrezikon zhdukjen e përhershme të bananes Bananet rrezikohen të zhduken, paralajmërojnë ekspertët, pas përhapjes në të gjithë botën të një sëmundje tropikale vdek
Polonia dhe Panamaja "fundosin" kompanitë e basteve Polonia arriti të marrë një fitore minimale 0-1 ndaj Japonisë. Një fitore kjo që nuk i ka vlejtur asgjë por polakët
Të gjithë sytë nga Angli-Belgjikë, por spektakli ishte në Panama-Tunizi Panama-Tunizi ka qenë një ndeshje spektakolare, ndonëse e gjithë vëmendja ishte e gokusuar tek Angli-Belgjikë, shoë dhe
Formacionet zyrtare: Panama - Tunizi Panamaja dhe Tunizija do të luajnë ndeshje e tretë dhe të fundit në Grupin G të Kupës së Botës. Si Tunizia dhe Panam
Southgate për ndeshjen ndaj Panamasë: Nuk jam i kënaqur me paraqitjen që bëmë Anglia ka bërë një fitore spektakolare sot përball modestëve të Panamasë, pasi nuk janë treguar të papërmbajtshëm. M
Realizoi hat-trick, Kane parakalon Ronaldon Anglia arriti një fitore të thellë sot ndaj Panamasë, në ndeshjen e dytë të grupit G. “Tre Luanët” e mbyllën me shifr
Ky është lojtari i ndeshjes, Angli - Panama Anglia arriti të fitonte me golead sot ndaj Panamasë duke e shkatërruar me shifrat 6-1. Një prej meritorëve për këtë
Anglia shkatërron Panamanë dhe siguron kualifikimin Një ndeshje fantastike dhe me plotë emocione kjo midis Anglisë dhe panamasë. Anlgezët kanë shënuar një goleadë këtë n
Vjen goli i nderit! Panamaja i shënon "tre luanëve" (VIDEO) Më në fund ka ardhur një reagim nga Panamaja. Goli ka ardhur në minutën e 78' nga këmbët e Felipe Balay, që i ka rikt
"Tre luanët" të pamëshirshëm, shënojnë golin e pestë (VIDEO) Anglia është treguar e pamëshirshme kundër Panamasë duke i shënuar pesë gol në këtë pjesë të parë. Goli i pestë ka a
Anglia dyfishon rezultatin, Harry Kane nuk fal nga 11-të metërshi (VIDEO) Në minutën e 19-të një ndërhyrje në zonën e Panamas ka bërë që gjyqtari i ndeshjes të akordoi një 11-të metërsh në favor
Qendërmbrojtësi anglez "çan" portën e Panamasë (VIDEO) Sapo ka nisur ndeshja e parë e ditës së 11-të e Botërorit ku Anglia do të përballet me Panamanë. Anglia ka arritur të
Publikohen formacionet, Anglia kërkon tre pikë kundër Panamasë Sot do të luhet ndeshja e parë e ditës së 11-të e Botërorit ku Anglia do të përballet me Panamanë. Anglia do të kërko
Mediat zbulojnë formacionin e Anglisë kundër Panamasë (FOTO LAJM) Duket se mediat janë shumë të angazhuara për të gjetur hapësira nga trajnerët për të zbuluar formacionin e mundshme ndaj
FIFA zgjedh lojtarin e ndeshjes, Belgjik - Panama (FOTO LAJM) FIFA ka shpallur lojtarin e ndeshjes në takimin e parë të Grupit G, Belgjikë - Panama. Është sulmuesi i Manchester Un