999 rezultate për

pallati

E FUNDIT/ Ngjarje tragjike në Tiranë, 36-vjeçarja hidhet nga pallati e gjen vdekjen Një 36-vjeçare ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Burimet bëjnë me dije se është vetëhedhur nga kati i pestë i një p
Pamje të frikshme! Shihni si e tund për 1 minut tërmeti i fuqishëm pallatin gjigand (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Meksikën Jugore dhe Qendrore pasditen e kësaj të marte rreth orës 17:40. Nuk ka e
Pallati 10-katësh dhe milionat e fshehura, sot merret vendimi për Fatmira Hajdarin Ditën e sotme, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të shpallë vendimin për gjyqtaren Fatmira Hajdari. Kujtojme se g
Vetëvritet brenda banesës 59 vjeçari në Durrës Një ngjare e rëndë ka ndodhur pak më parë në Durrës, ku një 59 vjeçar dyshohet të jetë vetëvrarë. E.R. jetonte i vetë
Zjarr në katin e gjashtë të një pallati në Tiranë "Ka rënë zjarr në katin e gjashtë, në një banesë që nuk banon njeri prej muajsh, ku ka vetëm deme materiale..." Kati
Shembet pallati i VIP-ave në Durrës, dëmtohen banesat përreth IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar sot në Durrës pallatin 6 katësh që njihet ndryshe edhe si pallati i VIP-ave
Pallati pa dëmtime do të shembet, zyrtari i Bashkisë së Lezhës del bllof kur flet për evakuimin e banorëve Problemet me akte-ekspertizat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit vazhdojnë të jenë prezente. Pjerin Fr
Lozonjarja e Pallatit, fustanet e Princeshë Dianës që kanë trazuar Mbretërorët (FOTO LAJM) Princeshë Diana la gjurmë të mëdha në historinë e modës dhe mund të vlerësohet lehtësisht si një nga ikonat më me ndikim
Banorët e pallatit njoftuan për një aromë të keqe, gjendet i pajetë 30 vjeçari Një djalë 30-vjeç është gjetur i pajetë në banesën e tij në Yzberisht ditën e djeshme. Djali mësohet se prej 1 muaji
Meghan nxjerr zbuluar sekretet: Kush e bën ligjin në Pallatin Mbretëror (FOTO LAJM) “I gjithë Pallati Mbretëror në këmbë sa herë që Kate të kërcasë gishtat”. Ky lajm i publikuar nga mediat e huaja po tron
Vettingu gati të "përveshë mëngët", kush është i radhës që pritet të kalojë në sitë Vettingu pritet të rikthehet në datë 3 qershor pas 2 muajve karantinë. Në seancën e parë pas pandemisë në Komisionin e P
U dëmtua nga tërmeti, IKMT shemb pallatin në Shijak (VIDEO) Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit, shembi ditën e sotme pallatin e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019
Nga "Sheshi Skënderbej" te "Pallati i Qeverisë", zbulohet plani rregullues i Tiranës për vitin 1953 Publikohet historia e panjohur e planit rregullues të Tiranës të cilën e kishte marrë përsipër arkitekti Grani Strazimir
IKMT shkatërron brenda pak sekondash pallatin e zv.ministres së Brendshme (VIDEO) Një pallat 6 katësh në Durrës, ku kishte banesën edhe zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda është shembur brenda pak sek
Brenda Pallatit Mbretëror në Angli, pamjet e rralla nga rezidenca me 775 dhoma (FOTO LAJM) Familja mbretërore e Britaisë së Madhe është ndër më të komentuarat dhe të dashurat në radhët e mbretërorëve botërore, n
Një detaj i vetëm nga Kate dhe William lumturon ndjekësit e pallatit mbretëror (FOTO LAJM) Një ndryshim i fundit në llogarinë në ‘Twitter’ të Kate Middleton dhe Princ William i ka gëzuar pa masë ndjekësit e dysh
Gati të shembet pallati 6 katësh në Durrës, bashkia u bën thirrje banorëve përreth Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit po bëhet gati për tu shembur. Pallati 6 katësh nr.10
Çfarë po kurdiset para protestës? Meta pret tek Pallati i Brigadave ambasadorët e BE-së Në këto momente pritet nisja zyrtare e protestës së Aleancës për Teatrin. Pak momente para nisjes së protestës, Ilir
TRAGJEDI/ Vetëm në shtëpi, dy vëllezërit e mitur bien nga kati i 11 i pallatit ku jetonin Një ngjarje e tragjike ka ndodhur në Rusi. Dy vëllezër të mitur kanë ndërruar jetë pasi kanë rënë nga pallati. Vëllez
Po punonte në ndërtimin e pallatit, punëtori në Tiranë rrëzohet dhe humb jetën Një 63 vjeçar ka humbur jetën teksa po punonte në një pallat tek ''Fusha e Aviacionit'' në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur