999 rezultate për

pakistanit

Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan? Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t'ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të
Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, ka paralajmëruar mundësinë e një masakre të re dhe spastrimit etnik të myslimanëv
Futet në burg ish-presidenti i Pakistanit, njihej si 10% Ish-presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, është arrestuar sot në Islamabad për një rast të pastrimit të parave.
India në gatishmëri përballë Pakistanit India qëndron në gjëndje gatishmërie përballë Pakistanit në krizën që kundërvë dy fuqitë bërthamore në rajonin e Kashmir
Rrëzohen avionë, prag lufte mes Pakistanit dhe Indisë Ushtria e Pakistanit, ka njoftuar se ka rrëzuar duke goditur 2 avionë luftarakë indianë që hynë në hapësirën ajrore dhe
Situatë lufte mes Indisë dhe Pakistanit India ka nisur sulme ajrore kundër militantëve të vendosur në zonën e Kashmirit, në territor pakistanez, pas një ngjarje
Arabia Saudite merr naftën e Pakistanit të varfër Arabia Saudite ka nënshkruar marrëveshje për investime me Pakistanin në vlerë të 20 miliardë dollarëve, duke bërë përpje
Trump i kërkon ndihmë Pakistanit për të bindur Talebanët Pakistani ka thënë se presidenti amerikan, Donald Trump i ka nisur një letër kryeministrit pakistanez, Imran Khan, duke
Sulm i tmerrshëm në Pakistan Së paku 35 njerëz janë vrarë dhe 50 të tjerë janë plagosur pas një sulmi me bombë në një treg në veri të Pakistanit, dis
Vriten së paku pesë vetë nga dhuna në Kashmir Së paku katër civilë dhe një ushtar janë vrarë nga zjarri ndërkufitar përgjatë kufirit të kontestuar në Kashmir, kanë th
ISIS merr përgjegjësinë për vrasjen e 8 personave në një kishë të Pakistanit Zyrtarët pakistanezë thonë se së paku 8 persona janë vrarë dhe afro 30 të tjerë janë plagosur, nga sulmi vetëvrasës në n
Gjykata shkarkon kryeministrin e Pakistanit Gjykata supreme e Pakistanit shkarkoi nga detyra kryeministrin Nawaz Sharif në një vendim unanim për akuza për korrupsio
Për herë të parë në histori një kryeminister paraqitet para hetuesve Kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif, pritet që këtë javë të paraqitet para një paneli hetues, lidhur me akuzat kundë
Njihuni me "Baba Terezën" e Pakistanit Për bamirësen me origjinë shqiptare Nënë Tereza, e cila prej 2016-s ka marrë emrin Shën Tereza, kemi dëgjuar të flitet s
ALARM NE QIELL / Avionët luftarakë britanik rrethojnë aeroplanin e Pakistanit (FOTO LAJM) Avionët luftarak britanik janë ngritur në fluturim dhe gati janë përplasur duke shoqëruar një aeroplan udhëtarësh të lin
“Hulku i Pakistanit”, njeriu më i fortë në botë ndalon traktorin (VIDEO) Njihuni me Arbab Khizer Hayat, 25 vjeçarin i cili pohon se është njeriu më i fortë në botë. Ai është vetëm 25 vjeç d
Treni i veçantë i Krishtlindjeve që simbolizon harmoninë mes komuniteteve në Pakistan (VIDEO) Linja hekurudhore në Pakistan ka inaguruar një tren të veçantë për sezonin festiv, që do të ketë si qëllim, shpërndarjen
Shpërthim i fuqishëm në një tempull në Pakistan, 15 të vdekur Mësohet se ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm në një nga tempujt e Pakistanit. Raportohet se të paktën 15 persona ka
Rritet tensioni midis Indisë dhe Pakistanit Vazhdojnë akuzat për vrasje civilësh mes Indisë dhe Pakistanit. Mbrëmë ka qënë deklarata e rradhës ku dy shtetet kanë
Papa: Pashkët u përgjakën nga sulme të shëmtuara Papa Françesku është shprehur i indinjuar dhe ka dënuar sulmin e së dielës në një park të Pakistanit, i cili ka lënë mbi